LIVE από τα Πηγάδια για την Super League: ΑΟ Ξάνθη – Ατρόμητος Περιστερίου

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα ανάμεσα στον ΑΟ Ξάνθη και τον Ατρόμητο Περιστερίου για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα έχετε ενημέρωση για την εξέλιξη στον αγώνα ΑΟ Ξάνθη – Ατρόμητος για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Ωρα 16:44 Ειναι μια αναμετρηση αναμεσα σε δυο ομάδες που θα έχουν υπηρεσιακά τεχνικά δίδυμα στους παγκους τους.

Ωρα 16:48 Ο Γιωργος Κολτσης, μεχρι πρότιμος βοηθος του Ραμιρεθ μαζί με τον Τασο Σιδερίδη θα κατσουν στον παγκο του ΑΟΞ.

Ωρα 16:51 Μολις πριν λιγο, στα άδεια ακομα Πηγαδια, έγινε γνωστη η ενδεκάδα που επεέξαν. Παμε λοιπον.

Ωρα 16:53 Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Αμπάντ, Στάρτζεον, Φασίδης, Κοβάτσεβιτς, Τζουρίτσκοβιτς, Μαλεζάς, Τεσέιρα, Ρενέλα, Καρασαλίδης, Τέρκι, Σόσα

Ωρα 16:57 Η ενδεκάδα του Ατρόμητου: Μέγιερι, Γούτας, Χαρίσης, Ενσικουλού, Γκάλο, Ταλόσα, Βέλλιος, Μανούσος, Ανδρούτσος, Ρισβάνης, Μπαένα

Ωρα 17:00 Απομενει ενα τεταρτο για την εναρξη του ματς και αρχισε να ερχεται σιγα σιγα κοσμος στο γηπεδο.

Ωρα 17:04 Πριν μια ωρα ολοκληρώθηκε σε ένα από τα βοηθητικά το ματς των Νέων και ο ΑΟΞ με τον Φακκη επικράτησε με 1-0. Περισσότερες λεπτομέρειες με ένα κλικ ΕΔΩ.

Ωρα 17:08 Πριν λίγο ολοκληρώθηκαν νωρίτερα από ό,τι συνηθως και οι τοπικοι αγωνες αλλα και τα ματς της Γ’ ΕΘνικης, οποτε περιμενουμε να αυξηθει η προσελευση.

Ωρα 17:11 Παντως μιλάμε για δυο από τις ομάδες που παραδοσιακά κόβουν τα λιγότερα εισιτηρια στους αγωνες τους.

Ωρα 17:14 Η προϊστορία είναι μοιρασμένοι, ο Φωτιάδης από την Καστοριά που ειναι διαιτητης εισερχεται και πάμε σε περιγραφη.

Ωρα 17:17 Δεν εχει ξεκινησει ακομα το ματς γιατι περιμενει σημα ο διαιτητής από την τηλεόραση.

1′ Εναρξη του αγωνα και αμεσως ευκαιρία για την Ξάνθη. Σουτ του Στράτζεον, ο Μέγιερι απέκρουσε

6′ Υποψία ευκαιρίας για τους φιλοξενουμενους. Αδύναμο σουτ του Ενσικουλού, μπλόκαρε ο Αμπάντ

10′ Τιποτα ενδιαφερον πέρα από τις δυο φασεις που προαναφέρθηκαν στο πρώτο τεταρτο του αγωνα

14′ Σουτ του Μανούσου ψηλά άουτ

20′ Παιχνιδι κεντρου με ελαφριά κατοχή από Ατρομητο για την ωρα. Κακο ποιοτικά ματς

22′ Ευκαιρια για την Ξάνθη. Σουτ του Εντουάρντο, ο Μέγιερι σε κόρνερ

26′ Κίτρινη στον Ενσικουλού. Κιτρινη και στον Τερκι

27′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκάλο, εύκολα ο Αμπάντ

35′ Κοντευουμε να κοιμηθουμε, δεν εχει φαση το ματς

38′ Θυμιζουμε οτι σήμερα έχουμε το μεγάλο ντέρμπι Ολυμπιακου – ΠΑΟΚ που περιμενει ολη η Ελλάδα

40′ Στο άλλο ματς που παίζεται αυτην την ωρα, αφου δεν εχουμε τιποτα αξιολογο εδω, Αρης – Λαμια ειναι στο 1-1

42′ Θυμιζουμε οτι νωρίτερα ο Παναθηναϊκός νίκησε με 1-0 τον Αστερα Τριπολης και πλέον πλησίασε και αυτός την Ξάνθη στον πόντο

45′ Μπαινουμε στις καθυστερησεις

45+2′ Τελος πρώτου μέρους. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: ΑΟ Ξάνθη – Ατρόμητος 0-0

Ωρα 18:10 Μετραμε πλεον και αντιστροφα για το ντερμπι και μαθαινουμε οτι εχει εντασεις στο Καραϊσκακη

Ωρα 18:14 Εδω ειχαμε ενα κακο πρωτο μερος και δικαια ειναι ισοπαλες χωρις τερματα οι δυο ομαδες

46′ Εναρξη του δευτερου ημιχρονου

47′ Σουτ του Κοβάσεβιτς ψηλά άουτ

54′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Βέλλιου, ο Γιακουμάκης

55′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Τερκί, ο Καμαρά

57′ Πεντακάθαρο πέναλτι κερδίζει η Ξάνθη σε μαρκαρισμα του Χαρίση πάνω στον Ντουρίτσκοβιτς. Ελεχθηκε και στο VAR η φάση μέσω ενδοεπικοινωνιας.

59′ Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ για την Ξάνθη. Ο Εντουάρντο σκόρερ. Εστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Μέγιερι, ο Ούγγρος γκολκίπερ έπεσε στη δεξιά. ΑΟ Ξάνθη – Ατρόμητος 1-0

62′ Μεγάλη ευκαιρια για να ισοφαρισει ο Ατρομητος αλλά η κεφαλια του Μανουσoυ από σέντρα του Ταλοσο αποκρουστηκε απο τον Αμπαντ

63′ Κίτρινη στον Μανούσο

65′ Κίτρινη στον Κοβάσεβιτς

66′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Ρενέλα, ο Μπαριέντος

68′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Ανδρούτσου, ο Ρόσα

77′ Χρήση VAR για πέναλτι πάνω στον Γιακουμάκη, τίποτα λέει ομως ο ρέφερι

82′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκάλο αλλά η μπαλα περνά άουτ

83′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Μπαένα, ο Ούμπιδες

84′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Εντουάρντο, ο Ντε Λούκας

85′ Κίτρινη στον Σόσα

90′ Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+3′ Σουτ του Γιακουμάκη άουτ και μάλλον καπου εδω ξεκαθαρίζει η κατασταση

90+4′ Τέεεεεελος. Η Ξάνθη επιστρέφει στις νίκες και σκαρφαλώνει και στη βαθμολογία. Τελικό αποτέλεσμα: ΑΟ Ξάνθη – Ατρόμητος 1-0