Β’ Εθνική: Ήττα για την Βασίλισσα της Θράκης από την πρωτοπόρο ομάδα του Αγροτικού Αστέρα Αγίας Βαρβάρας

Την ήττα με 3-1 γνώρισε από την ομάδα του Αγροτικού Αστέρα Αγίας Βαρβάρας, η Βασίλισσα της Θράκης στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής.

Στο Ενωσιακό Γήπεδο της ΕΠΣ Ξάνθης το μεσημέρι του Σαββάτου, η Βασίλισσα της Θράκης υποδέχτηκε την ομάδα του Αγροτικού Αστέρα Αγίας Βαρβάρας.

Οι φιλοξενούμενες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να προηγηθούν 1-0 στο 17ο λεπτό με γκολ της Μουρατίδη που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο 47′ με το γκολ της Κιουτάχιαλη το σκορ έγινε 2-0 υπέρ του Αγροτικού Αστέρα Αγίας Βαρβάρας. Η αντίδραση της Βασίλισσας ήταν άμεση καθώς μείωσε σε 2-1 με την Κυριαζίδου. Η ανωτερότητα της πρωτοπόρου ολοκληρώθηκε στο 67′ με γκολ της Μπαξεβάνου.

Έτσι μετά από αυτό το αποτέλεσμα η Βασίλισσα της Θράκης έφτασε τις 2 ήττες στο πρωτάθλημα σε 4 αγώνες.