ΕΠΣ Θράκης: Έγινε.. «Αγγλία» η Α’ Κατηγορία με βροχή από 26 γκολ! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και η βαθμολογία

Μεγάλα σκορ και συγκλονιστικά σε εξέλιξη παιχνίδια επιφύλασσε η 7η αγωνιστική στην Α’ Κατηγορία της ΕΠΣ Θράκης.

Στο πιο συγκλονιστικό από αυτά ο Πανθρακικός βρέθηκε σε δέκα αγωνιστικά λεπτά να δέχεται τέσσερα γκολ και να βρίσκεται πίσω στο σκορ από τον Ορφέα Ξυλαγανής με 4-1 στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου αλλά ανέτρεψε την κατάσταση και με δυο γκολ στις καθυστερήσεις νίκησε με 5-4.

Οι δυο πρωτοπόροι συνέχισαν επίσης με νίκες και μάλιστα με ευρύτατα σκορ. Η Ελπίδα Σαπών επικράτησε εκτός έδρας του Κοσμίου με 5-1 και η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου επίσης εκτός έδρας των Παγουρίων με 6-2. Η Γρατινή νίκησε με 2-0 τον Σώστη στο ντέρμπι από τις άλλες Δόξες, ενώ και ο Αετός Μίσχου νίκησε το Θρυλόριο.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα, οι σκορερς και η βαθμολογία στην Α’ Κατηγορία:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 7ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Αναγέννηση Παγουρίων – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 2-6 (5′ Νίτας, 68′ Γιαννακόπουλος – 10′, 15′ Βάσκος, 20′, 55′ Κεφαλούκος, 58′, 75′ Γιακουμάτος)
Αετός Μίσχου – Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου 1-0 (28′ Mακρής)
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Ελπίδα Σαπών 1-5 (48′ πεν. Πρίφτης – 8′ Ζήνωνος, 42′ Γαβριήλ, 73′ Ζήνωνος, 84′ Κουτζής, 88′ Κουδούνης)
Ορφέας Ξυλαγανής – Πανθρακικός  4-5 (40′, 43′, 56′ Μαρούδας, 53′ Πασχαλης – 2′ Χουσείν Σινάν, 58′ Γκαιδατζής, 74′, 90+3′ Ρουμπιές, 90+1′ Ζαγγούλος)
Δόξα Σώστη – Δόξα Γρατινής  0-2 (1′, 47′ Γιαννακιτζιδης)