LIVE η Α2, Β’ και Γ’ Εθνική: Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης, Γέφυρα – ΓΑΣ Κομοτηνή, Καλαμαριά – Λεύκιππος και Ασπίδα – ΜΕΝΤ

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες των ομάδων της Θράκης που μετέχουν στα εθνικά πρωταθλήματα μπάσκετ ανδρών και γυναικών, δηλαδή της Α2 Γυναικών, της Β’ Εθνικής Ανδρών και της Γ’ Εθνικής Ανδρών.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα μπορείτε να πληροφορείστε την εξέλιξη στους αγώνες των ομάδων μπάσκετ της Θράκης στα εθνικά πρωταθλήματα.

Πέμπτη αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών με την Ασπίδα Ξάνθης να φιλοξενείται στις Σέρρες από τον Πανσερραικό και μετά την νίκη επί της ΜΕΝΤ και να επιδιώκει την πρώτη εκτός έδρας νίκη της. Ο αγώνας αρχίζει στις 12:00 το μεσημέρι.

Για τους άνδρες, ο ΓΑΣ Κομοτηνή φιλοξενείταο στην Γέφυρα Θεσσαλονίκης και θέλει νέα νίκη μετά από αυτήν με τον Έσπερο Λαμίας. Ο αγώνας για την 6η αγωνιστική της Β’ Εθνικής αρχίζει στις 17:00.

Τέλος, για την 4η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής οι δυο ομάδες της Ξάνθης κοντράρονται με ομάδες της Θεσσαλονίκης. Ο πρωτοπόρος Λεύκιππος Ξάνθης φιλοξενείται στην Καλαμαριά από τον Απόλλωνα, ενώ η ουραγός και χωρίς νίκη Ασπίδα θέλει να κάνει σεφτέ με την ΜΕΝΤ. Ως γνωστόν οι αγώνες της Γ’ Εθνικής στις 18:00.

Για όλα τα παιχνίδια θα έχετε ενημέρωση ανά δεκάλεπτο μέσα από αυτήν την ανάρτηση (ενδεχομένως και σε πιο τακτά διαστήματα) και φυσικά αμέσως μετά την λήξη τους αναλυτικά ρεπορτάζ, φωτογραφίες, ενημέρωση, συγκεντρωτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες.

Μην ξεχνάτε να πατάτε F5 ή το κουμπί ανανέωση για να έχετε την νεώτερη ενημέρωση εφόσον είστε σε σταθερό υπολογιστή, εναλλακτικά να κάνετε reload στη σελίδα για κινητά ή ταμπλετς…

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ 12:00)

Πανσερραικός – Ασπίδα Ξάνθης: 20-6 (1o δεκάλεπτο), 33-16 (αποτέλεσμα ημιχρόνου), 53-27 (3o δεκάλεπτο), 71-43 (ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ)

Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ 17:00)

Γέφυρα – ΓΑΣ Κομοτηνή: 12-6 (1ο δεκάλεπτο), 46-21 (ημίχρονο), 72-35 (3ο δεκάλεπτο), 87-46 (ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ)

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ 18:00)

Καλαμαριά – Λεύκιππος Ξάνθης: 11-16 (1ο δεκάλεπτο), 27-25 (ημίχρονο), 43-51 (3ο δεκάλεπτο), 57-64 (ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ)

Ασπίδα Ξάνθης – ΜΕΝΤ: 22-15 (1ο δεκάλεπτο), 29-26 (ημίχρονο), 59-52 (3ο δεκάλεπτο), 70-62 (ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ)