Α2 Γυναικών: Παραδόθηκε με το καλημέρα στον Πανσερραϊκό η Ασπίδα Ξάνθης

Πολύ κακή εμφάνιση πραγματοποίησε η Ασπίδα Ξάνθης που δεν μπήκε ποτέ τον αγώνα και ηττήθηκε εύκολα από τον Πανσερραικό στις Σέρρες με το βαρύ 71-43.

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά για την Ασπίδα που από την αρχή βρέθηκε πίσω με μεγάλη διαφορά στο σκορ, με 20-6 στο δεκάλεπτο και με 33-18 στο ημίχρονο. Η διαφορά αυξανόταν συνεχώς, ξεπέρασε τους 20 πόντους με το τρίτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με 53-27 με το τελικό 71-43 μα αποτυπώνει την απόδοση των δυο ομάδων στο ματς.

Από την Ασπίδα Ξάνθης πρωτη σκορερ με 15 ήταν η Βαρελτζή, 9 είχε η Σουλιώτη ενω χαμηλά στους 4 πόντους έμεινε η σκόρερ της ομάδας Μαμαλίκατζη. Για τις Σερραίες 14 είχε η Κουτούση και 12 η Θανοπούλου με 4 τρίποντα.

Διαιτητές: Πιπλιός – Τζεκάκης

Δεκάλεπτα: 20-6, 33-18, 53-27, 71-43

ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Ν. 6, Βάννα 2, Γαϊτάνη 8 (2), Τσάντα 4, Μπακιρτζίδου 11, Δαμιανάκου 3 (1), Πελτέκη 7 (1), Κουτούση 14, Πιτσιάβα, Γκανάτσιου 4, Γκέγκα, Θανοπούλου 12 (4).

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Νεδήμ ΚαράΑχμέτ): Παυλάκη 4, Καραλίδου 5, Θωμαΐδου 2, Καρακώστα 4, Πετρίδου, Καραλή, Ευθυμίου, Μαμαλίγκατζη 4, Σουλιώτη 9, Βαρελτζή 15 (1), Χαλκίδου.