Α2 Γυναικών: Νέα ήττα για την Νίκη από την πρωτοπόρο Ελπίδα

Μπορεί η Νίκη να αγωνιζόταν με ένα εκ των φαβορί της Α2 Γυναικών του Βορείου Ομίλου αλλά αυτό δεν φάνηκε στο γήπεδο καθώς η ομάδα του Ανδρεάδη έβαλε δύσκολα στις Θεσσαλονικείς.

Στο πρώτο σετ οι δυο ομάδες ξεκίνησαν μαζί αλλά η ποιότητα της Ελπίδας άνοιξε την διαφορά, οι οποία και έμεινε μέχρι το τέλος του σετ το οποίο πήγε στις φιλοξενούμενες με 20-25.

Το δεύτερο σετ ήταν παράσταση για έναν ρόλο για την Ελπίδα, η οποία και δεν βρήκε καμία αντίσταση κατα την διάρκεια του σετ, κάνοντας εύκολα το 0-2 με 16-25.

Το τρίτο σετ ήταν ένα καθαρό ντέρμπι με την Νίκη να παίζει το τελευταίο της χαρτί για να ξαναμπεί στον αγώνα και να πάρει ότι καλύτερο μπορεί από αυτό καθώς βρέθηκε μπροστά με 23-20 αλλά η Ελπίδα ανταποκρίθηκε ισοφάρισε με 24-24 και τελικά πήρε το σετ και την νίκη με 24-26 και ένα ακόμη τρίποντο.

Τα σετ: 20-25,16-25 , 24-26

Νίκη Αλεξανδρούπολης (Ανδρεάδης): Παπαδάτου, Καραμιχάλη, Παπάζογλου, Μπαχλαβά, Σιδηροπούλου, Χατζηνικολάου, Καραμπάση (λ) /Πεπόνη, Ανδρεάδη, Κεσεσίδου.