Super League: Πρωτιά για την Κ15 του ΑΟΞ με τριάρα επί του Άρη στα Πηγάδια

Τη νίκη με 3-1 πέτυχε η παιδική ομάδα του ΑΟΞ απέναντι στην αντίστοιχη του Άρη Θεσσαλονίκης σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο βοηθητικό των Πηγαδίων για το πρωτάθλημα Κ15 της Super League.

Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο για την ομάδα του Θεόφιλου Χατζηστάθη που άνοιξε το σκορ στο 8′ με τον Τσολακίδη και παρά το 1-1 στο 12′ από τους φιλοξενούμενους, βρήκε τον τρόπο να σημειώσει άλλα δύο γκολ με τον Πιστικό στο 28ο και το 40ό λεπτό του αγώνα.

Το αποτέλεσμα δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο και έτσι με το τελικό 3-1 η Κ15 της Ξάνθης σκαρφάλωσε στην κορυφή της βαθμολογίας. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γιώργος Δρακίδης με βοηθούς τους Εμίν Κεχαγιά και Σπάρταλη της ΕΠΣ Ξάνθης.

Κ15 ΑΟ ΞΑΝΘΗ: Ταξίδης, Θωμάι, Γκουτάκης, Ζαχαρης, Γουναρίδης (76′ Ματζαρίδης), Τσολακίδης (76′ Μητρούσης), Τσελεμπάκης, Ζεκυράι (58′ Τουλουμενίδης), Πιστικός, Αρσάμης (55′ Παπακωνσταντίνου), Νικολαΐδης (55′ Μεσίνης).