LIVE η πρεμιέρα της B’ Εθνικής: Ερμής Λαγκαδά – ΓΑΣ Κομοτηνή

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα της πρεμιέρας του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής και το παιχνίδι του ΓΑΣ Κομοτηνή εκτός έδρας με τον Ερμή Λαγκαδά.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση τις επόμενες ώρες θα ενημερωθείτε για την εξέλιξη και στο παιχνίδι της ομάδας της Θράκης.

H ομάδα της Κομοτηνής επιστρέφει μετά από 3 χρόνια στην Β’ Εθνική και θέλει να παραμείνει σε αυτήν αν και τα προγνωστικά την φέρουν ως το πρωτο φαβορί για τον υποβιβασμό. Τα παιδιά του Νεοκλή Λεμονίδη έχουν αντίθεση άποψη και θα προσπαθήσουν να ξεκινήσουν με το δεξί το πρωτάθλημα και να πάρουν την ρεβανς για τον αποκλεισμό τους από το κύπελλο με 66-73 στην Κομοτηνή.

Ώρα 17:01 Έναρξη αγώνα.

Ώρα 17:12 Καλός ο ΓΑΣ Κομοτηνή στο ξεκίνημα του αγώνα προηγείται στο 5.48′ της πρώτης περιόδου με 14-17.

Ώρα 17:18 Τέλος πρώτου δεκαλέπτου με τους Θρακιώτες να παραμένουν μπροστά στο σκορ. Ερμής Λαγκάδα – ΓΑΣ Κομοτηνή 22-26

Ώρα 17:25 Στο πρώτο δεκάλεπτο ακόμα έχουμε ΠΣ Ευκαρπίας-ΓΣ Φαρσάλων 19-22, Μαχητές Πεύκων-Καβάλα 15-15, ΠΑΣ Γιάννινα-ΚΣ Γέφυρας 21-17, Αίας Ευόσμου-ΧΑΝΘ 25-28, Στρατώνι-Εσπερος Λαμίας 24-15 και AO Πολυγύρου-Πρωτέας Γρεβενών 17-18.

Ώρα 17:32 Ο ΓΑΣ Κομοτηνή συνεχίζει να ελέγχει τον αγώνα και προηγείται στο 15.15′ στην δεύτερη περίοδο του Λαγκαδα με 30-35.

Ώρα 17:44 Ημίχρονο στο Λαγκαδα. Πολύ καλός ο ΓΑΣ ανέβασε την διαφορά στους 8. Αποτέλεσμα ημιχρόνου Ερμής Λαγκάδα – ΓΑΣ Κομοτηνή 36-44

Ώρα 18:06 Έναρξη β’ μέρους

Ώρα 18:28 Τέλος τρίτου δεκαλέπτου με τους Θρακιώτες να είναι καταπληκτικοί. Ερμής Λαγκάδα – ΓΑΣ Κομοτηνή 46-58

Ώρα 18:39 Κρατα διψήφια διαφορά ο ΓΑΣ Κομοτηνή που στο 35.46 προηγείται του Λαγκαδά με 55-65

Ώρα 18:54 Λήξη αγώνα. Επιστροφή στην κατηγορία με μεγάλο διπλο γιατον ΓΑΣ στον Λαγκάδα. Τελικό αποτέλεσμα Ερμής Λαγκάδα – ΓΑΣ Κομοτηνή 62-72