LIVE από το ΔΑΚ Κομοτηνής για το Κύπελλο Ελλάδας με φόντο τον Ολυμπιακό: ΓΑΣ Κομοτηνή – Ερμής Λαγκαδά

Παρακολουθήστε ζωντανά από το κλειστό γυμναστήριο Κομοτηνής την αναμέτρηση ΓΑΣ Κομοτηνή – Ερμής Λαγκαδά για την πρώτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος, με τον νικητή να φιλοξενεί τον Ολυμπιακό στην επόμενη φάση.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα έχετε ενημέρωση για την εξέλιξη στο παιχνίδι ΓΑΣ Κομοτηνή – Ερμής λαγκαδά για την πρώτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος, με τον νικητή να αντιμετωπίζει εντός έδρας τον Ολυμπιακό την προσεχή Κυριακή.

Μπορείτε παρακατω να βλέπετε και την live streaming μετάδοση του αγώνα από την Δέλτα Τηλεόραση, σε περιγραφή Κοσμά Πανταζή.

1ο δεκάλεπτο: 0-0 (από μία άστοχη επίθεση για κάθε ομάδα), 0-3 (τριποντο οι φιλοξενούμενοι), 1-3 (με μια στις δυο βολές του Κουτσοβασίλη), 1-5 (καρφωμα Χριστοδουλου), 3-5 (Σπεντζος), 3-8 (νεο τρίποντο επτά λεπτά για το τέλος της περιόδου), 5-8 (μειώνει ο Μακρυδημήρης), 5-10 (νταμπλ σκορ με Σιώπη), 7-10 (Σπεντζος πεσμένος ευστοχει σε διποντο και παίρνει ταϊμ άουτ ο προπονητής των φιλοξενουμένων), 8-10 (με μια βολή μειώνει κι άλλο ο Σπεντζος), 9-10 (βολή Λεχούδη που έκανε ένα εντυπωσιακό κλέψιμο), 9-12 (Μανος τέσσερα λεπτά πριν το τέλος της περιόδου), 9-14 (με βολές για Λαγκαδά που δεν έχει χάσει προβάδισμα, 3 λεπτά πριν το τέλος), 11-14 (Λεχούδης), 13-14 (Μαγουλάς), 16-14 (τρίποντο από Κίμωνα Λεχούδη και πρώτη φορά μπροστά ο ΓΑΣ Κομοτηνη), 16-17 (απάντηση με τρίποντο αμέσως ο Πλιούκας), 16-20 (νέο τρίποντο, δεύτερο σερί και τέταρτο συνολικά για τους φιλοξενούμενους), 18-20 (Μαγουλάς παίρνει την μπάλα από αίρμπολ στσ 24 δευτερόλεπτα), 18-22. Αποτέλεσμα πρώτης περιόδου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Ερμής Λαγκαδά 18-22

2ο δεκάλεπτο: 21-22 (τρίποντη βόμβα Σπεντζου), 21-24, 21-26 (προβάδισμα πέντε πόντων οι φιλοξενούμενοι 7’42” πριν το τέλος και ταϊμ άουτ Λεμονίδης), 23-26, 25-26 (με βολές Σπέντζου), 25-29 (τρίποντο Μήνου στα μισά του δεκαλέπτου), 27-29 (δυο στις δυο βολες), 27-31 (διποντο Ιατριδης και μένυν τρεισίμισι λεπτά για το τέλος του ημιχρόνου), 29-31 (με δυο ευστοχες βολές Λεχούδη που κέρδισε φάουλ στο 3’15” για το ημίχρονο), 29-33 (καλάθι Ιατρίδη και φάουλ, θα έχιε μια βολή, παίρνει και το δεύτερο ταϊμ άουτ ο Λεμονίδης 2’54” για το ημίχρονο), 32-33 (τρίποντο Παλάσκας), 32-34 (μια στις δυο βολές), 34-34 (ισοφαρίζει ο Χαλήλ Καδήρ), 34-35 (μια στις δυο βολές από Σιώπη), 34-37 (λιγότερο από ένα λεπτό για το τέλος, αστοχουν Λεπτοκαρύδης και μετά Παρίτσης και τέλος), 34-37. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Ερμής Λαγκαδά 34-37

3o δεκάλεπτο: Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο, 36-43 (ενάμισι λεπτο μετά το ξεκίνημα για πρώτη φορά στους επτά η διαφορά), 39-43 (τρίποντο Λεπτοκαρύδης), 39-46 (πάλι στους επτά η διαφορά, η μεγαλύτερη στο παιχνιδι), 41-46 (με δυο ευστοχες ο Σπέντζος πέντε λεπτά πριν το τέλος δεκαλέπτου), 41-48 (Θεοδωρίδης το λέι άπ και ταϊμ άουτ ο Νεοκλής Λεμονίδης 4’07” πριν το τέλος του δεκαλέπτου), 41-51 (Ελευθεριάδης τρίποντο και για πρώτη φορά διψήφια η διαφορά), 43-51 (με δυο βολές Λεχούδη και μπαίνουμε στο τελευταίο τρίλεπτο, χάνει επίθεση ο Λαγκαδάς αλλά και δυο βολές ο Καδήρ), 46-51 (τρίποντο Λεπτοκαρύδη και ταϊμ άουτ ο Εβρίτης κοουτς του Λαγκαδά Κυρούδης), 48-51 (νεο καλάθι ο Λεπτοκαρύδης και σε απόσταση ενός σουτ πλέον η διαφορά), 48-53 (Σιωπης), 48-55 (Σιωπης), 50-55 (Μακρυδημήτρης) και τέλος δεκαλέπτου. Αποτέλεσμα τρίτης περιόδου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Ερμής Λαγκαδά 50-55

4ο δεκάλεπτο: 53-55 (μεγάλο τρίποντο Λεπτοκαρύδη 8’55” πριν το τέλος), 53-58 (Σιωπης απαντά με τρίποντο), 53-60 (δυο ευστοχες βολές ο Μάρουσιτς και ανεβαίνει στους 7 η διαφορά), 53-61 (με μια στις δυο βολές Χριστοδούλου), 53-62 (μια στις δυο βολές από Σιώπη και ακολουθως σε τεχνική ποινή χάνουν τρεις βολές οι παίκτες του ΓΑΣ), 55-62 (Σπέντζος καλάθι και φάουλ, αποβλήθηκε με πέντε ο Χριστοδούλου, μπήκαμε τελευταίο πεντάλεπτο), 56-62 (ευστοχος στη βολή ο Σπέντζος), 56-64, 56-67 (τρίποντο μαχαιριά 3’28” πριν το τέλος, για πρώτη φορά στους 11 η διαφορά και στενεύουν τα περιθώρια), 58-67 (δυο βολές Λεχούδης στο 3’14” πριν το τέλος), 60-67 (έκλεψε και μείωσε ο Σπέντζος 2’52”), 60-69, 62-69, 64-69 (κλέβει και μειώνει στους πέντε ο κορυφαίος σήμερα του ΓΑΣ Λεπτοκαρύδης, ταϊμ άουτ ο Κυρούδης 1’50” πριν το τέλος), 64-70 (με μια στις δυο βολες απο Θεοδωριδη, μπηκε Λεχουδης), 66-70 (δυο βολές Λεχούδη, 1’14” πριν το τέλος, κρίσιμη επίθεση), 66-73 (τρίποντο μαχαιριά ο Μήνου στα 57″8 πριν το τέλος, δυσκολα πλέον τα πράγματα, τάιμ άουτ ο Λεμονίδης – χάνεται τρίποντο Κουτσοβασίλη, 25 δευτερα πριν το τέλος, επίθεση ΓΑΣ χωρίς αποτέλεσμα, δεν εκδηλώνει επίθεση Λαγκαδάς και τέλος). Τελικό αποτέλεσμα: ΓΑΣ Κομοτηνή – Ερμής Λαγκαδά 66-73 .

Ο Ερμής Λαγκαδά προκρίνεται στην επόμενη φάση και θα φιλοξενήσει το Σαββατοκύριακο τον Ολυμπιακό, μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΓΑΣ Κομοτηνή που όμως ηττήθηκε από μια πιο ισχυρή και πιο εύστοχη στα κρίσιμα σημεία ομάδα.