Πούρο… πρόκρισης της ΑΕΚ άναψε στο ημίχρονο ο Νίκος Χατζηθεοδώρου μέσα στην Τραπεζούντα

Με μερικές λίγες δεκάδες οπαδών στο πλευρό της, ανάμεσά τους και τον γνωστό Κομοτηναίο επιχειρηματία και φανατικό οπαδό της Νίκο Χατζηθεοδώρου, η ΑΕΚ στο ημίχρονο του αγώνα που δίνει στην Τραπεζούντα προηγείται με σκορ 2-0.

Ουσιαστικά απέχει ένα τέρμα από το γκολ της πρόκρισης, αφού στο πρώτο ματς μέσα στο ΟΑΚΑ η Ένωση είχε ηττηθεί από την τουρκική ομάδα με σκορ 1-3. Αυτή τη στιγμή το συνολικό σκορ ειναι 3-3 αλλά η Τραμζοσπόρ προκρίνεται με περισσότερα εκτός έδρας γκολ.

Ωστόσο απομένουν 45 λεπτά και η ΑΕΚ έχει το μομέντουμ να κάνει τη μεγάλη ανατροπή με τον «Χάτζι» να βρίσκεται στο πλευρό της και να μην έχει χάσει την πίστη του στην ομάδα της Ένωσης από πριν την έναρξη του αγώνα.