LIVE από το Σουφλί το Super Cup της ΕΠΣ Έβρου: Ορέστης Ορεστιάδας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Παρακολουθήστε ζωντανά από το live blogging του ThrakiSportS τον φετινό τελικό του Super Cup ανάμεσα στο πρωταθλητή Ορέστη Ορεστιάδας και τον κυπελλούχο Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Ο Νικος Γκούντλης είναι στο γήπεδο «Δημήτρης Μπακιρτζής» του Σουφλίου και μεταδίδει…

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα μπορέσετε να πληροφορηθείτε την εξέλιξη στο φετινό Super Cup της ΕΠΣ Έβρου ανάμεσα στον Ορέστη Ορεστιάδας και τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης.

1′ Εναρξη του αγωνα

2′ Γκολ για τον Ορέστη. Με το καλημέρα οι πρωταθλητές ανοιγουν το σκορ με τον Βλάχο. Ορέστης Ορεστιάδας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-0

10′ Συμπληρώθηκε δεκάλεπτο με τον Ορέστη να προηγείται και τον Εθνικό να προσπαθεί να ξεπεράσει το σοκ

18′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ορέστη να διπλασιάσει τα τέρματά του. Δοκάρι με τον Σιγρέκη.

21′ Γκολ για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Ισοφαρίζει με τον Μπραχο που κρεμασε τον τερματοφυλακα. Ορέστης Ορεστιάδας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-1

23′ Στα μισά του ημιχρόνου, διακοπή για να πιουν νερο οι ποδοσφαιριστές

27′ Γκολ για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Πετυχαίνει την απόλυτη ανατροπή στο σκορ πριν συμπληρωθεί το ημίωρο. Ορέστης Ορεστιάδας – Εθνικος Αλεξανδρουπολης 1-2

30′ Σέντρα του Λιμτσουλη, λιγο αουτ ο Μπραχο. Νεα ευκαιρια για τον Εθνικό

35′ Δεκα λεπτά για το τέλος του ημιχρόνου, πλέον ο Εθνικός δείχνει να έχει το πάνω χέρι στο ματς

41′ Ο Μπραχο αγγίζει το 3-1 αλλά δεν τον άφησε ο τερματοφύλακας Γαλλής.

44′ Ευκαιρία για τον Ορέστη, ο Κυριάκος Πετρόπουλος εκτελεί απ’ ευθειας φαουλ που στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

45+1′ Λήξη πρώτου μέρους. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Ορέστης Ορεστιάδας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-2.

46′ Εναρξη του δευτερου ημιχρόνου

60′ Συμπληρώθηκε μια ωρα αγώνα, αρχιζει να παιρνει μέτρα ο Ορεστης κυνηγώντας την ισοφάριση

70′ Επικινδυνος στις αντεπιθέσεις πλέον ο Εθνικός, ο Ορέστης προσπαθεί να βγει μπροστά χωρίς επιτυχια

80′ Ενα δεκάλεπτο απέμεινε για να πανηγυρισει ο Εθνικός και το δευτερο Σουπερ Καπ, προηγείται πάντα με 2-1

88′ Γκολ για τον Ορέστη. Ισοφάριση για τον Ορέστη με τον Μπακογιάννη. Ορέστης Ορεστιάδας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-2

90′ Εφόσον μείνει ισοπαλο το αποτέλεσμα θα οδηγηθούμε απευθείας στην διαδικασία των πέναλτι

90+3′ Γκολ για τον Ορέστη. Απόλυτη ανατροπή για την ομάδα της Ορεστιάδας που γυρνάει το παιχνίδι! Ορέστης Ορεστιάδας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-2.

90’+5 Τέλος παιχνιδιού. Ο Ορέστης κατακτά το δεύτερο Σουπερ Καπ της ΕΠΣ Έβρου. Τελικό αποτέλεσμα: Ορέστης Ορεστιάδας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-2.

Ο Ορέστης είναι ο κάτοχος του φετινού Super Cup της ΕΠΣ Έβρου για τη χρονιά 2019-2020.