ΕΠΣ Ξάνθης: Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική

Με οκτώ παιχνίδια για την 1η αγωνιστική της φάσης των ομίλων είχαμε πρεμιέρα το Σαββατοκυριακο στο Κύπελλο της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Ξάνθης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική ανά όμιλο:

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ 
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 
Δόξα Σταυρούπολης – Ηρακλής Ζυγού 0-4
Ελπίδα Γενισέας – Ερμής Μάνδρας 3-0
ΡΕΠΟ: Απόλλων Ξάνθης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:  
1. Ηρακλής Ζυγού 3 (4-0) 
2. Ελπίδα Γενισέας 3 (3-0)  
3. Απόλλων Ξάνθης 0 (0-0)  
4. Ερμής Μάνδρας 0 (0-3)  
5. Δόξα Σταυρούπολης 0 (0-4)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η, Τετάρτη 28/8, Ωρα 18:00) 
Ηρακλής Ζυγού – Ελπίδα Γενισέας
Ερμής Μάνδρας – Απόλλων Ξάνθης
ΡΕΠΟ: Δόξα Σταυρούπολης

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ  
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 
Απόλλων Διομήδειας – Αναγέννηση Θαλασσιάς 0-7
Παύλος Μελάς Κουτσού – ΑΟ Βιστωνίδας 2-1
ΡΕΠΟ: Ορφέας Ξάνθης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 
1. Αναγέννηση Θαλασσιάς 3 (7-0)
2. Παύλος Μελάς Κουτσού 3 (2-1)
3. Ορφέας Ξάνθης 0 (0-0)
4. ΑΟ Βιστωνίδας 0 (1-2) 
5. Απόλλων Διομήδειας 0 (0-7)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η, Πέμπτη 29/8, Ωρα 18:00) 
Ορφέας Ξάνθης – ΑΟ Βιστωνίδας 
Απόλλων Διομήδειας – Παύλος Μελάς Κουτσού 
ΡΕΠΟ: Αναγέννηση Θαλασσιάς

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 
Κεσσάνη Ερασμίου – Ασπίδα Ξάνθης 1-2 
Κένταυρος Ξάνθης – Άτλας Σελίνου  0-0
ΡΕΠΟ: Αετός Γοργόνας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 
1. Ασπίδα Ξάνθης 3 (2-1)
2. Ατλας Σελίνου 1 (0-0)
3. Κένταυρος Ξάνθης 1 (0-0)
4. Αετός Γοργόνας 0 (0-0)  
5. Κεσσάνη Ερασμίου 0 (1-2)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η, Πέμπτη 29/8, Ωρα 18:00) 
Ασπίδα Ξάνθης – Κένταυρος Ξάνθης 
Ατλας Σελίνου – Αετός Γοργόνας
ΡΕΠΟ: Κεσσάνη Ερασμίου

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – Δ’ ΟΜΙΛΟΣ 
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 
Κεντητή – Άρης Αβάτου  0-2 
Φίλιππος Δροσερού – Άρης Πετεινού  1-2
ΡΕΠΟ: Εχίνος Σπορ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:
1. Άρης Αβάτου 3 (2-0)  
2. Άρης Πετεινού 3 (2-1)  
3. Εχίνος Σπορ 0 (0-0)  
4. Φίλιπος Δροσερού 0 (1-2)  
5. Κεντητή 0 (0-2)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η, Τετάρτη 28/8, Ωρα 18:00) 
Άρης Αβάτου – Φίλιππος Δροσερού 
Άρης Πετεινού – Εχίνος Σπορ 
ΡΕΠΟ: Κεντητή