LIVE για το Κύπελλο Ελλάδος: Πανσερραϊκός – Ορφέας Ξάνθης και Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αετός Ορφανού

Παρακολουθήστε μέσα από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες των Ορφέα Ξάνθης και Εθνικού Αλεξανδρούπολης με Πανσερραϊκό και Αετό Ορφανού για το Κύπελλο Ελλάδος.

Καλησπέρα σας! Από αυτή την ανάρτηση θα έχετε την ευκαιρία να παρακολουθήσετε ζωντανά με live-blogging την εξέλιξη στις αναμετρήσεις των Θρακιώτικων ομάδων στο Κύπελλο Ελλάδος και συγκεκριμένα στις αναμετρήσεις Πανσερραϊκός – Ορφέας Ξάνθης κα Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αετός Ορφανού.

Ώρα 16:15 Σε τρία περίπου τέταρτα της ώρας είναι προγραμματισμένο να αρχίσουν τα παιχνίδια των ομάδων της Θράκης σε Σέρρες και Αλεξανδρούπολη.

Ώρα 16:26 Παιχνίδια με τα οποία ο Ορφέας Ξάνθης, αλλά και ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης ως Κυπελλούχοι των ΕΠΣ της περσινής σεζόν, ανοίγουν ουσιαστικά τις υποχρεώσεις τους επίσημα για τη φετινή σεζόν.

Ώρα 16:37 Παιχνίδια με έντονο χρώμα περσινής Γ’ Εθνικής, αφού υπήρχαν και στην περσινή παρουσία των ομάδων στο πρωτάθλημα.

Ώρα 16:45 Πάμε σιγά σιγά και στα πρώτα στοιχεία από τα γήπεδα.

Ώρα 16:48 Πριν περάσουμε στις συνθέσεις, να αναφέρουμε την πρώτη πληροφορία, που είναι αρνητική και είναι το γεγονός πως ο Αλέξανδρος Πουλουκτσής τραυματίστηκε στο ζέσταμα και τίθεται νοκ άουτ από το παιχνίδι του Εθνικού.

Ώρα 16:50 Πάμε για μικρή καθυστέρηση της σέντρας στην Αλεξανδρούπολη, αφού το ματς θ’αρχίσει στις 17:10.

Ώρα 16:52 Για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης ξεκινούν οι: Τσαμπάζης, Σακαλάκης, Βρίζας, Αμπράσης, Τσαχιρίδης, Χαριτίδης, Τζιαμπαζάκης, Κεσσάτης, Λυμτσιούλης, Μπούρντιν, Μπράχο.

Ώρα 16:53 Από την άλλη για τον Αετό ξεκινούν οι: Κυφωνίδης, Βουζουλίδης, Κωνσταντινίδης, Παυλίδης, Καραγιαννίδης, Ελέζι, Φουστέρης, Τσιλόγλου, Δουμάνης, Πάνα.

Ώρα 16:54 Υπάρχει ένα πρόβλημα με τις συνθέσεις στο παιχνίδι του Ορφέα, μόλις τις έχουμε θα σας ενημερώσουμε.

Ώρα 17:56 Για τον Πανσερραϊκό ξεκινούν οι: Γιαννακίδης, Μπάρδος, Αποστολόπουλος, Κασμερίδης, Πολύζος, Τριανταφύλλου, Σαρέγος, Ψάλτης, Παπαβασιλείου, Γιούρτσας, Πέτρου.

Ώρα 17:57 Ενώ για τον «δικό» μας Ορφέα Ξάνθης ξεκινούν οι: Ψυχουδάκης, Χακή, Κατρανίτσας, Σουκρήογλου, Μακράκης, Μαυρόπουλος, Φεϊζή, Χαλήλ Ιμπράμ, Ξαντινίδης, Ιμέρ, Βρίγκος.

Ώρα 17:05 Σέντρα στις Σέρρες ανάμεσα σε Πανσερραϊκό και Ορφέα Ξάνθης.

Ώρα 17:10 Σέντρα και στην Αλεξανδρούπολη!

Ώρα 17:14 Γκολ στην Αλεξανδρούπολη για τον Αετό Ορφανού! Σέντρα στην περιοχή από τον Κάμπατζης, κεφαλιά από τον Φουστέρη και στα δίχτυα του Τσαμπάζης. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αετός Ορφανού 0-1!

Ώρα 17:17 Το 0-0 διατηρείται στις Σέρρες ανάμεσα σε Πανσερραϊκό και Ορφέα Ξάνθης, με τη συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου.

Ώρα 17:19 Δεύτερο γκολ στην Αλεξανδρούπολη! Ο αρχηγός του Αετού Ορφανού επίσης με κεφαλιά νικά και πάλι τον Τσαμπάζη και διπλασιάζει πολύ γρήγορα τα τέρματα της ομάδας του! Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αετός Ορφανού 0-2!

Ώρα 17:22 Κι άλλο γκολ στην Αλεξανδρούπολη! Με τρίτο γκολ, και σκόρερ τον Τσιλόγλου με κρέμασα μετά από μπαλιά σε τρύπα της άμυνας του Εθνικού που μετά κι από αυτή την εξέλιξη απ’ότι φαίνεται αποχαιρετά νωρίς τον θεσμό. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αετός Ορφανού 0-3!

Ώρα 17:25 Παραμένει η λευκή ισοπαλία στις Σέρρες, με μόνη ουσιαστική φάση αυτή του 15ου λεπτού για τους γηπεδούχους που απέκρουσε όμως ο νεαρός κίπερ του Ορφέα, Κώστας Ψυχουδάκης.

Ώρα 17:28 Παραλίγο και 0-4 για τον Αετό, αφού σε προσπάθεια του Ελέζι η μπάλα τράνταξε το δοκάρι του Εθνικού!

Ώρα 17:32 Προσπάθησε να απειλήσει με κάποιες στημένες φάσεις ο Πανσερραϊκός τον Ορφέα Ξάνθης στα τελευταία λεπτά, χωρίς όμως να τα καταφέρει ουσιαστικά.

Ώρα 17:35 Καλή ευκαρία για τον Πανσερραϊκό με τον Τριανταφύλλου να κάνει ένα σουτ και τη μπάλα να περνά λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ψυχουδάκη.

Ώρα 17:42 Γκολ στις Σέρρες! Οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ και παίρνουν προβάδισμα έναντι του Ορφέα, χάρη στο πολύ ωραίο σουτ του Γιώργου Παπαβασιλείου από το ύψος της περιοχής. Πανσερραϊκός – Ορφέας Ξάνθης 1-0!

Ώρα 17:50 Τέλος του πρώτου ημιχρόνου στο ΔΑΚ Σερρών! Ο Πανσερραϊκός πάει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα προηγούμενος του Ορφέα με 1-0 χάρη στο τέρμα του Παπαβασιλείου!

Ώρα 17:51 Πέντε λεπτά περίπου απομένουν για την ανάπαυλα και στην Αλεξανδρούπολη, στο παιχνίδι του Εθνικού με τον Αετό Ορφανού.

Ώρα 17:53 Τέταρτο γκολ στην Αλεξανδρούπολη για τους φιλοξενούμενους! Μπαλιά του Δουμάνη μετά από ωραία προσωπική ενέργεια, και σουτ του Φουστέρη για το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αετός Ορφανού 0-4!

Ώρα 17:56 Τέλος πρώτου ημιχρόνου και στην Αλεξανδρούπολη, όπου ο Αετός Ορφανού έχει καθαρίσει το ματς με τον Εθνικό. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αετός Ορφανού 0-4!

Ώρα 18:07 Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στις Σέρρες, ανάμεσα σε Πανσερραϊκό και Ορφέα Ξάνθης!

Ώρα 18:09 Καλή ευκαιρία για τον Ορφέα Ξάνθης, με τον Μαυρόπουλο να κάνει το σουτ, αλλά να βλέπει τη μπάλα να περνά για λίγο άουτ. Φουριόζος έχει μπει στην επανάληψη ο Ορφέας!

Ώρα 18:14 ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον Ορφέα στις Σέρρες!! Η ομάδα του Μπάμπη Χατζημεστή σκοράρει περίπου 10 λεπτά μετά το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους και ξαναμπαίνει δυνατά στο παιχνίδι της πρόκρισης. Σκόρερ ο συνήθης ύποπτος, Κώστας Ξαντινίδης που βρέθηκε μόνος του εντός περιοχής μετά από κόντρα επίθεση και με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Πανσερραϊκού! Πανσερραϊκος – Ορφέας Ξάνθης 1-1!

Ώρα 18:15 Ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος και στην Αλεξανδρούπολη!

Ώρα 18:24 Κι άλλο γκολ στην Αλεξανδρούπολη! Οι φιλοξενούμενοι κάνουν 5 τα τέρματά τους, με τον Τσιλόγλου να εκμεταλλεύεται μια σέντρα από αριστερά και με πλασέ να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αετός Ορφανού 0-5!

Ώρα 18:26 Διακοπή στο ματς στην Αλεξανδρούπολη για αστείο λόγο, αφού υπάρχει εισβολή στο γήπεδο από… σκύλο!

Ώρα 18:33 Κι άλλο γκολ στην Αλεξανδρούπολη! Διαστάσεις θριάμβου παίρνει πλέον η νίκη του Αετού που πετυχαίνει και 6ο τέρμα με σκόρερ τον Κάμπατζη. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αετός Ορφανού 0-6!

Ώρα 18:38 Παραμένει το 1-1 στις Σέρρες ανάμεσα σε Πανσερραϊκό και Ορφέα, με το ματς να είναι πολύ ισορροπημένο και τις δύο ομάδες καθ’όλη τη διάρκειά του να μην έχουν δημιουργήσει πολλές ουσιαστικές φάσεις.

Ώρα 18:45 Όλα δείχνουν ότι στις Σέρρες, Πανσερραϊκός και Ορφέας Ξάνθης θα οδηγηθούν στην παράταση.

Ώρα 18:56 Πέντε λεπτά απομένουν περίπου στην Αλεξανδρούπολη για το τέλος της αναμέτρησης.

Ώρα 18:57 Τέλος της κανονικής διάρκειας του αγώνα στις Σέρρες, πάμε στην παράταση. Αποτέλεσμα κανονικής διάρκειας: Πανσερραϊκός – Ορφέας Ξάνθης 1-1!

Ώρα 18:59 Έβδομο γκολ στην Αλεξανδρούπολη! Σκόρερ αυτή τη φορά ο Σαββατιανός για τον Αετό Ορφανού, δύο λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού μετά από ωραία ατομική ενέργεια. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αετός Ορφανού 0-7!

Ώρα 19:03 Ξεκίνησε το πρώτο μέρος της παράτασης στις Σέρρες, ανάμεσα σε Πανσερραϊκό και Ορφέα Ξάνθης!

Ώρα 19:04 Τέλος της αναμέτρησης στην Αλεξανδρούπολη! Βαριά ήττα και αποκλεισμός για τους κυπελλούχους της ΕΠΣ Έβρου. Τελικό αποτέλεσμα: Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αετός Ορφανού 0-7!

Ώρα 19:05 Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκο, αλλά ο Ψυχουδάκης αποκρούει σε κόρνερ και κρατά το 1-1. Κόρνερ το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο για τους γηπεδούχους.

Ώρα 19:10 Δεύτερη κίτρινη και κόκκινη κάρτα στον Χιντ Ιμέρ του Ορφέα στο 97′, με δέκα θα τελειώσει το ματς η Ξανθιώτικη ομάδα!

Ωρα 19:15 Ανεβάζει απόδοση και πιέζει ο Πανσερραϊκός, αμυντικά όμως στέκεται καλά η ομάδα του Χατζημεστή

Ωρα 19:20 Με δυο λεπτά καθυστέρηση σφύριγμα ληξης στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου παράτασης: Πανσερραϊκός – Ορφέας Ξάνθης 1-1

Ωρα 19:22 Εναρξη δευτερου ημιχρόνου παράτασης. Άλλα 15 λεπτά για να διαπιστώσουμε αν θα κριθεί η προκριση στα πεναλτι.

Ωρα 19:27 Αλλα δέκα λεπτά απομένουν, αντέχει ο Ορφέας. Μολις είχαμε μια δεύτερη κίτρινη για τον Πανσερραϊκό, πέντε έχουν δεχθεί οι παίκτες του Ορφέα, οι δυο στον Χιντ Ιμέρ που έχει αποβληθεί

Ωρα 19:31 Γκολ για τον Πανσερραϊκό. Στο 116′, δηλαδή τέσσερα λεπτά πριν την ολοκλήρωση και της παρατασης, οι γηπεδούχοι του Νίκου Νεντίδη σκοράρουν ξανά με τον Παπαβασιλείου. Πανσερραϊκός – Ορφέας Ξάνθης 2-1

Ωρα 19:34 ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον Ορφέα Ξάνθης. Πολύ σκληρός για να πεθάνει και με δέκα παίκτες. Στο 120′ η ομάδα του Μπάμπη Χατζημεστή ισοφαρίζει με τον Σουκρηογλου. Πανσερραϊκός – Ορφέας Ξάνθης 2-2

Ωρα 19:36 Τέλος του αγώνα στις Σέρρες. Το ματς οδηγείται στα πέναλτι, εκεί θα κριθεί η πρόκριση. Επική εμφάνιση Ορφέα πάντως, ανεξάρτητα από όσα θα συμβούν στη ρώσικη ρουλέτα. Τελικό αποτέλεσμα παράτασης: Πανσερραϊκός – Ορφέας Ξάνθης 2-2

Ωρα 19:40 Πειρμένουμε να ξεκινήσει η διαδικασία των πέναλτι

Ωρα 19:45 Ξεκινά η διαδικασία

Ωρα 19:50 Σκορ 3-3 μετά από τέσσερις εκτελέσεις. Ενα πέναλτι απεκρουσε ο Ψυχουδάκης του Παπαβασιλείου και ένα ο γκολκήπερ του Πανσερραϊκοου του Σουκρη Ογλου, που είχε ισοφαρίσει.

Ωρα 19:52 Αουτ Μακράκης στο πέμπτο και τελευταίο πέναλτι και τέλος του αγώνα. Αποκλείστηκε με ψηλά το κεφάλι ο Ορφέας Ξάνθης,προκρίνεται με 4-3 ο Πανσερραϊκός στα πέναλτι, κανονική διάρκεια 1-1, παράταση 2-2.