Me 10 πόντους σε 41′ του Σανδραμάνη νίκη επί της Σενεγάλης στην δεύτερη παράταση για τους εφήβους

Με τον Χρυσόστομο Σανδραμάνη να παίρνει επιτελους χρόνο συμμετοχής η Ελλάδα μετά από δύο παρατάσεις επικράτησε της Σενεγάλης 102-97 και θα αγωνιστεί για τις θέσεις 9-12, αντιμετωπίζοντας και πάλι την Αργεντινή.

Στο -10 και 11-21 βρέθηκε η ελληνική ομάδα στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης με τους Σενεγαλέζους, ωστοσο στο ημίχρονο πέρασε μπροστά με 49-42. Το δευτερο μερος ηταν ντερμπι με την Σενεγάλη με τρίποντο να στελνει το παιχνίδι στην παράταση (85-85).

Εκεί οι Σενεγαλέζοι πήραν το προβάδισμα, έφτασαν στο 92-85, με την ελληνική ομάδα να βρίσκει τις λύσεις που ήθελε και με δύο τρίποντα των Αρσενόπουλου – Ρογκαβόπουλου, έστειλε το παιχνίδι σε δεύτερη παράταση (92-92). Η Ελλάδα είχε το προβάδισμα, έφτασε στο 97-101 με τον Σανδραμάνη (και στη συνέχεια χρεώθηκε με πέμπτο φάουλ)  και επικρατησε με 97-102.

10 πόντους σε 41′ ο Σανδραμάνης με 4/4 βολές, 3/6 δίποντα, 0/4 τρίποντα, 5 ριμπάουντ και 4 ασίστ, με τον Αρσενόπουλο να εχει 35 πόντους με 8/13 τρίποντα!