Copa Africa: Με το «αριστερό» η πρεμιέρα του Κασά Καμαρά της Ξάνθης με την Εθνική Μαυριτανίας

Βασικός ξεκίνησε ο Κασά Καμαρά της Ξάνθης στην αναμέτρηση της Εθνικής Ομάδας της Μαυριτανίας με το Μάλι για την πρεμιέρα του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής. Αγωνίστηκε μάλιστα για 82 λεπτά, πριν αντικατασταθεί από τον προπονητή του.

Ωστόσο ο αμυντικός μέσος της Ξάνθης στο διάστημα αυτό είδε την ομάδα του να δέχεται τέσσερα τέρματα και να ξεκινά με το αριστερό την προσπάθειά της στην τελική φάση του Copa Africa, αφού ηττήθηκε με σκορ 4-2.

Στο 37′ ο Ντιαμπί άνοιξε το σκορ για το Μάλι και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Μουσά Μαρεγκά έκανε το 2-0. Στο 55′ ο Νος έκανε το 3-0. Ο Ελ Ίντ μείωσε στο 72′ για τους Μαυριτανούς, ωστόσο στο 74′ ο Αντάμα Τραορέ διαμόρφωσε το 4-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Στο άλλο ματς του ομίλου Αγκόλα και Τυνησία αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1. Στην επόμενη αγωνιστική η Μαυριτανία του Κασά Καμαρά αντιμετωπίζει την Αγκόλα.