Με τους αγώνες της 29ης και τελευταίας αγωνιστικής στον Νότιο Όμιλο και της 26ης και τελευταίας στον Βόρειο Ομιλο της Β’ κατηγορίας συνεχίστηκε η δράση στην ΕΠΣ Έβρου.
Η Ένωση Οινόης επιστρέφει μετά από 12 χρόνια στην Α’ Κατηγορία, αναδείχθηκε πρωταθλήτρια του Βόρειου ομίλου αφού νίκησε στην έδρα της την Ομόνοια Φυλακίου με το εντυπωσιακό 11-3 και στην συνέχεια έκανε την φιέστα της.
Στον Νότιο όμιλο ο Ατρόμητος Άβαντα πέρασε εύκολα από την Φουρτούνα και μείωσε στους 2 από τον Μαΐστρο που νίκησε άνευ αγώνα τον Πυρσό και όλα θα κριθούν την τελευταία αγωνιστική όπου ο Μαΐστρος με νίκη επί της Χηλής κατακτά το πρωτάθλημα.
Συνοπτικά τα Σαββατιατικα αποτελέσματα της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Έβρου και η βαθμολογία:
B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 26ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Ένωση Οινόης – Ομόνοια Φυλακίου 11-3
Ατρόμητος Ασπρονερίου – Δόξα Δόξας 2-0
Ασπίδα Θουρίου – Ακρίτας Νέας Βύσσας 2-1
ΡΕΠΟ: Δόξα Στέρνας
Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 26 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Ένωση Οινόης 58 (62-21) *
———————————————
2. Ατρόμητος Ασπρονερίου 57 (77-16) *
3. Ακρίτας Νέας Βύσσας 54 (59-29) *
4. Δόξα Ελληνοχωρίου 45 (46-15) *
5. Δόξα Δόξας 42 (54-34) *
6. Ακρίτας Ορμενίου 39 (44-33) *
7. Ασπίδα Θουρίου 39 (46-48) *
8. Ηρακλής Σαγήνης 28 (29-30) *
9. ΠΑΕ Ριζίων 27 (31-55) * ****
10. Δόξα Στέρνας 25 (42-34) * ****
11. Δόξα Ορεστιάδας 13 (30-64) *
12. Ομόνοια Φυλακίου 9 (32-107) *
13. Θύελλα Κυπρίνου (αποβλήθηκε) * **
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν το ρεπό τους
** Η Δόξα Στέρνας έχει έναν μηδενισμό και -2 βαθμούς
** Η Θύελλα Κυπρίνου με τρεις μηδενισμούς αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 29ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης – Ατρόμητος Άβαντα 0-4
ΑΟ Θράκης Άλεξ – Ακρίτας Δαδιάς 3-3
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 29 ΑΓΩΝΕΣ)
1. ΑΟ Μαΐστρου 74 (88-34)
———————————————-
2. Ατρόμητος Άβαντα 72 (82-14)
3. ΑΣ Πέπλου 63 (72-22)
4. ΑΕ Νέας Χηλής 60 (68-39)
5. Νίκη Απαλού 57 (65-43)
6. ΑΟ Δορίσκου 51 (74-52)
7. ΑΟ Μάκρης 42 (63-54)
8. Ακρίτας Δαδιάς 42 (58-57)
9. ΑΟ Αγνάντιας (Εθνικός Κ20) 40 (59-54)
10. ΑΟ Θράκης Άλεξ 39 (55-59)
11. ΑΟ Αρίστεινου 36 (60-59)
12. ΑΟ Καππαδοκών 28 (43-50)
13. Ένωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης 19 (33-84)
14. Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης 9 (28-93)
15. ΑΟ Μοναστηρακίου 7 (18-99)
16. Πυρσός Σιδηρούς (αποβλήθηκε)*
* O Πυρσός Σιδηρούς με τρεις μηδενισμούς αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα