ΕΠΣ Θράκης: «Χάλασε» την γιορτή του Ιάσμου το Σιδηροχώρι, «σώθηκε» η Ξυλαγανή! Αποτελέσματα, σκόρερς και τελικές βαθμολογίες σε πλέι οφ και πλέι άουτ

Με τους αγώνες της 10ης αγωνιστικής ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα στην Α’ ΕΠΣ Θράκης σε πλέι οφ και πλέι άουτ, όπου μετά τον πρωταθλητή έγινε γνωστή και η ομάδα που θα υποβιβαστεί και θα αγωνίζεται την νέα σεζόν στην Β’ Κατηγορία.

Στα πλέι οφ ο πρωταθλητής Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου που κατέκτησε το ντάμπλ έκανε την φιέστα του κόντρα στην αντίπαλό του σε όλη την σεζόν Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου, η οποία τον βρήκε χαλαρό και νίκησε για δεύτερη φορά στον Ιασμο.

Στην μάχη του υποβιβασμού νικητής αναδείχθηκε ο Ορφέας Ξυλαγανής αφού επικράτησε της Δόξας Προσκυνητών στο γειτονικό ντέρμπι, ενω υποβιβαστηκαν οι Αγ. Θεόδωροι.

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΛΕΙ ΟΦ
Δόξα Σώστη – Αναγέννηση Παγουριών 3-4 (3′ Τζαφαλιάς, 41′ Κοτζαντίσογλου, 50′ Τζαφαλιας – 20′ Πασχάλης, 57′ Πασχαλης, 69′ Πασχάλης, 88′ Πασχαλης)
Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου  -Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 1-3 (43′ πεν. Δημητριάδης – 68′ πεν. Βασκος, 77′ Παππους, 88′ Ανδρεου)
Ελπίδα Σαπών- Πανθρακικός 2-1 (25′ Μπόζης, 43′ Καροτενούτο – 67′ Βασιλακάκης)

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ
Βιστωνίδα Κοπτερού- Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων 2-2  (42′ Μιχαλακελης – 5′ Βουτσάς, 80′ Πριτσιδης)
Ορφέας Ξυλαγανής- Δόξα Προσκυνητών  2-0 (7′ Βουλγαριδης, 23′ Βουλγαρίδης)
Δόξα Γρατινής – Ορφέας Στρύμης 3-3 (5′ Γαβριήλ, 30′ Γαβριήλ, 55′ Νεαζή Αλή – 51′ Βελαώρας, 70′ Βελαώρας, 75′ Παππάς)

1.Δόξα Γρατινής 31 (25-13)
2. Ορφέας Ξυλαγανής 25 (19-10)