Πανελλήνιο Παίδων: Νίκησε ο ΑΟΟ στο ντέρμπι και τα Μουδανιά και περιμένει τον Εθνικό με φόντο την πρόκριση στο final4

Τη νίκη στο ντερμπι κορυφής του Α’ ομίλου πήραν οι παίδες του ΑΟ Ορεστιάδας που επικράτησαν με 3-1 σετ των γηπεδουχων του ΠΟ Μουδανιών μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα και περιμένουν την Κυριακή στις 3 στο ίδιο γήπεδο τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης.

Η Ορεστιάδα θα αντιμετωπίσει τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης που θέλει την ρεβανς για τον χαμένο τίτλο της ΕΣΠΕΘΡ καθώς στον Β’ Όμιλο η Ελπίδα Αμπελοκήπων κέρδισε την Άμιλλα Τρικάλων.

Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός ιδιώς στο πρωτο σετ με τον ΑΟΟ να επικρατεί με 34-32, με του γηπεδούχους να αντιδρούν και εύκολα να κάνουν το 1-1 σετ με 14-25. Τα υπόλοιπα δυο σετ, ο ΑΟΟ τα πήρε στις λεπτομέρεις με 25-21 και 25-22 και με 3-1 σετ έκανε το 3/3 και περιμένει τον Εθνικό για να σφραγίσει την πρόκριση στην τελική φάση.

Τα σετ: 3-1 (34-32, 14-25, 25-21, 25-22)