Πανελλήνιο Παίδων: Πιθανό το σενάριο εβρίτικου εμφυλίου μετά την νίκη πρόκριση της Ορεστιάδας κόντρα στον Πήγασο

Στην ημιτελική φάση που θα γίνει την Κυριακή διεκδικώντας την πρόκριση στα τελικά του Πανελληνίου πάιδων πήρε ο ΑΟ Ορεστιάδας επικρατώντας 3-0 μετά της Πρέβεζας και του Πήγασου Πολίχνης με το σενάριο του Εβρίτικου εμφυλίου με τον Εθνικο Αλεξανδρούπολης να είναι αρκετά πιθανό.

Ο AOO με εξαίρεση το πρώτο σετ που το κατεκτησε ευκολα 25-18, δυσκολέυτηκε στα αλλα δυο, ωστοσο στις λεπτομέρειες επικράτησε 26-24 και 25-23 και κόντρα στα γηπεδούχα Μουδανιά το Σάββατο στις 15:00 θα διεκδικήσει την πρωτη θέση του 1ου ομίλου, που ίσως τον φέρει αντίπαλο με τον 2ο του Β’ Ομίλου που ίσως είναι ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης.

Τα σετ: 3-0 (25-18, 26-24, 25-23)