Πανελλήνιο Εφήβων: Ο Άρης με εκπληκτικό Κουρτίδη κέρδισε τον Προμηθέα και έδωσε τον τίτλο στον Ολυμπιακό

Στο πρωινό ντέρμπι της τελευταίας αγωνιστικής ο Άρης κέρδισε τον Προμηθέα με 70-65 και έτσι ο Ολυμπιακός από σπόντα θα είναι ο πρωταθλητής στο πανελλήνιο εφήβων μπάσκετ της Ελευθερούπολης.

Συγκεκριμένα η νίκη έδωσε το πρωταθλημα στον Ολυμπιακό, ενώ νίκη του Προμηθέα στο Περιστέρι μετά από τριπλή ισοβαθμία κάτι που τελικά δεν έγινε.

Ο Άρης πήρε την τρίτη θεση και ο Προμηθέας την τέταρτη σε ένα πρωτάθλημα που τα παιχνίδια των τεσσάρων ομάδων ήταν καταπληκτικά, σε αντίθεση με αυτά με την Ασπίδα και Κολοσσό που απλά παρακολουθούσαν τις υπόλοιπες ομάδες.

Ο Κουρτίδης τελείωσε τον αγώνα με 24 πόντους και πιθανότατα θα είναι όπως και πέρυσι στην καλύτερα πεντάδα του τουρνουά.