ΕΠΣ Ξάνθης: Με πεντάρα μείωσε στους 4 η Θαλασσιά από τον Ζυγό και πήρε παράταση η στέψη

Η Αναγέννηση Θαλασσιάς επικράτησε με 5-0 του Εχίνου Σπορ και μείωσε στους 4 την διαφορά από τον Ηρακλή Ζυγού, που έχει ρεπό αυτό το Σαββατοκύριακο, δύο πλέον αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας ΕΠΣ Ξάνθης.

Πλέον ο τίτλος είναι πιθανό να κριθεί και μαθηματικά την άλλη εβδομάδα. Στα του αγώνα, με δυο γκολ του Πετζερίδη μόλις στο 1′ και στο 21′ η Αναγέννηση έβαλε τις βάσεις για τη νίκη και πριν βγει το ημίχρονο έκανε το 3-0 ο Μουζαφέρ. Ο Λιαπάκης στο 60′ και ο Αδερογλου δέκα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, σφράγισαν το τελικό αποτέλεσμα.

Την Κυριακή διεξάγεται το κυρίως πιάτο της αγωνιστικής. Η βαθμολογία όπως έχει διαμορφωθεί μετά από το απογευματινό παιχνίδι του Σαββάτου έχει ως εξής: