Με τρία μετάλλια επέστεψε από το 2ο προκριματικό πρωτάθλημα της Ε.ΤΑ.Β.Ε ο ΑΣΓ TAEKWONDO Φερών

Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης είχαμε την διεξαγωγή του 2ου προκριματικού πρωταθλήματος της Ένωσης Ταεκβοντό Βορείου Ελλάδος (Ε.ΤΑ.Β.Ε.).

Ο ΑΣΓ TAEKWONDO Φερών συμμετείχε με 5 αθλητές, όπου από αυτούς την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο πήρε ο Βαγγέλης Κουγιουμτζής για δεύτερη φορά μετά το πανελλήνιο χρυσό μετάλλιο στο κύπελλο “Γιώργος Βόλαρης”, χάλκινο μετάλλιο και 3η θέση κατέλαβε ο Στέφανος Λούκαρης ένα νέο ανερχόμενο ταλέντο και 3η θέση και το χαλκινο μετάλλιο σε άλλη κατηγορία κατέλαβε ο Κουγιουμτζής Κωσταντίνος.

Το ΔΣ του συλλόγου TAEKWONDO ΦΕΡΩΝ συγχαίρει τους αθλητές για την επιτυχία τους αυτή.