Α1 Γυναικών: Πάλεψαν ένα εικοσάλεπτο αλλά αποχαιρέτησαν με ήττα από τον Φίλιππο οι Κύκλωπες

Με ήττα ολοκλήρωσαν την χρονιά τους τα κορίτσια των Κυκλώπων Αλεξανδρούπολης καθώς ηττήθηκαν στην Αλεξανδρούπολη από τον Φίλιππο Βέροιας με 20-28 και επιστρεφουν στην Α2 κατηγορία.

Το ματς κρίθηκε στο δεύτερο ημίχρονο αφού στο πρωτο εικοσάλεπτο οι Εβρίτισσες ήταν μπροστά με 8-7 με το ημίχρονο να λήγει 11-12 για τις Ημαθιώτισσες. Ο Φίλιππος με περισσότερες λύσεις στην επίθεση, ξέφυγε στο σκορ με 13-18 στο 40′, 16-24 στο 50′ με το τελικό σκορ να είναι 20-28.

Πρωτοι σκορερ οι Χωρινού με 7 τέρματα, ενω 5 είχε η Νικόλοβα για τους Κύκλωπες. Για τον Φίλιππο 10 τέρματα είχε η Εμμανουηλίδου.

Πεντάλεπτα: 2-1, 4-2, 7-5, 8-7, 9-11, 11-12 (ημ), 12-15, 13-18, 15-21, 16-24, 19-25, 20-28.

Διαιτητές: Ουζούνης, Παρασκευούδης

ΚΥΚΛΩΠΕΣ (Χαραλαμπίδης): Παντίδου, Μανασή, Χωρινού 7, Βαρσάμη Σ. 4, Λαμπίδη 4, Σολακούδη, Νικόλοβα 5, Σαββαλάκη Δ., Καλαϊτζή, Δαλή, Βαρσάμη Μ., Παρασχάκη.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Τσικίνας): Νάτσο 2, Κατσικαρώνη, Εμμανουηλίδου 10, Καραμήτσου 1, Γιαννοπούλου 5, Θεοδοσοπούλου Β. 1, Σπυριδοπούλου 2, Γαβριηλίδου Δ., Παντελίδου, Γεωργιάδου 3, Γαβριηλίδου Δ., Θεοδοσοπούλου Σ., Νούσια 4, Ζουμπουλίδου, Βασιλειάδου.