LIVE η τελευταία στροφή στη Γ’ Εθνική: Ασπίδα Ξάνθης–Καβάλα, Κόσμιο–Παραλίμνιο, Ορφέας–Σιδηρόκαστρο, Καλαμπάκι–Άβατο και Εθνικός Αλεξ–Πέρνη

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες των ομάδων της Θράκης για την 26η (τελευταία) αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα έχετε την ευκαιρία να πληροφορηθείτε την εξέλιξη στους αγώνες της 26ης αγωνιστικής του πρώτο ομίλου της Γ’ Εθνικής, που πλέον έχει χάσει το ενδιαφέρον της, τουλάχιστον για τις πέντε ομάδες της Θράκης.

Ωρα 14:40 Για όλα τα παιχνίδια θα έχετε ενημέρωση από το ThrakiSportS μέσα από αυτό το live που για τελευταία φορά αυτή τη σεζόν σας προσφέρει η Avance, η ελληνική εταιρεια αυτοκινήτων.

Ωρα 14:48 H Avance διαθέτει την πιο πλούσια συλλογή με την οποία έχει την δυνατότητα να προσφέρει λύσεις σε κάθε ανάγκη που προκύπτει για την κίνηση των πελατών της. Διαθέτει πολυτελή, καθώς και μικρά αυτοκίνητα πόλης, μεσαίου και μεγάλου κυβισμού. Θα την βρείτε στην Αλεξανδρούπολη στο αεροδρόμιο Δημόκριτος (τηλέφωνο 25510-45403 και με ένα κλικ ΕΔΩ) αλλά και στην Καβάλα, μέσα στην πόλη στην οδό Ελ. Βενιζέλου 37 (τηλέφωνο 2510-231231 και με ένα κλικ ΕΔΩ) και στο αεροδρόμιο Μέγας Αλέξανδρος της Χρυσούπολης, (τηλέφωνο 25910-53250 και με ένα κλικ ΕΔΩ).

Ωρα 14:57 Xορηγός της μετάδοσης θα είναι και η ασφαλιστική εταιρεία MetLife και ο συνεργάτης της Κώστας Καραγιάννης (τηλέφωνο 6977154969), χρηματοοικονομικός και ασφαλιστικός σύμβουλος ζωής, εξειδικευμένος σε αθλητικά προγράμματα για ερασιτεχνικά σωματεία και προγράμματα υγειας αθλητών. Διαθέτοντας 150 χρόνια εμπειρίας, και για πάνω από 50 χρόνια στην Ελλάδα, η MetLife διαδραματίζει ηγετικό ρόλο στον σχεδιασμό καινοτόμων προγραμμάτων και υπηρεσιών στον τομέα της υγείας, προσωπικών ατυχημάτων, ασφαλιστικής προστασίας, των συντάξεων και των αποταμιευτικών λύσεων παγκοσμίως. Την Εταιρία αναγνωρίζουν και εμπιστεύονται εκατομμύρια ασφαλισμένοι σε όλον τον κόσμο, καθώς και περισσότερες από 90 από τις 100 κορυφαίες του FORTUNE 500®  που δραστηριοποιούνται στις Η.Π.Α. Για περισσότερες λεπτομέρειες κάντε κλικ ΕΔΩ.

Ωρα 15:06 Τέλος χορηγος της μετάδοσης είναι ο όμιλος Μουταφίδη (ΠΑΜ Ε.Π.Ε. και ΣΥΝ+ΕΡΓΟ Ε.Π.Ε.) ένας από τις μεγαλύτερους ομίλους που δραστηριοποιούνται στην εισαγωγή και διανομή υψηλής ποιότητας μηχανημάτων, εργαλείων και λοιπών ειδών βιομηχανικού εξοπλισμού και εξοπλισμού συνεργείων στην Ελλάδα. Τα μέλη της εταιρείας μας διαθέτουν πολύτιμη πείρα καθώς δραστηριοποιούνται σε αυτό το χώρο από το 1970. Προϊόντα μας έχουν διατεθεί σε εκατοντάδες πελάτες μας .Η ΠΑΜ Ε.Π.Ε. & ΣΥΝ+ΕΡΓΟ Ε.Π.Ε. στεγάζονται σε ιδιόκτητες εγκαταστάσεις συνολικής επιφάνειας 2000 τ.μ., σε μία από τις κεντρικές οδούς της Θεσ/νίκης. Διαθέτουν 15 άτομα υπαλληλικό προσωπικό και 5 οχήματα για την κάλυψη των αναγκών τoυς και την εξυπηρέτηση πελατών.

Ωρα 15:11 Τα ματς ξεκινούν σε περίπου 50 λεπτά και συνοπτικά το πρόγραμμα της 26ης αγωνιστικής έχει ως εξής: ΠΑΟΚ Κοσμίου – Απόλλων Παραλιμνίου, Ασπίδα Ξάνθης – ΑΟ Καβάλας, Ορφέας Ξάνθης – Εθνικός Σιδηροκάστρου, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης, Νέστος Χρυσούπολης – Αετός Ορφανού, ΑΕ Καλαμπακίου – Αρης Αβατου και Αλέξανδρος Κιλκίς – Πανσερραϊκός

Ωρα 15:16 Σημαντικότερος αγώνας της αγωνιστικής αυτός στο ΔΑΚ Ξάνθης όπου η υποβιβασμένη Ασπίδα Ξάνθης (20 βαθμοί) υποδέχεται την πρωτοπόρο Καβάλα (63 βαθμοί) που με το τρίποντο κατακτά τον τίτλο και την… παραμονή της στην τρίτη κατηγορία, αφού εαν γίνει η αναδιάρθρωση θα ανέβει με στην Football League αλλά θα είναι πάλι η τρίτη κατηγορία του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Ωρα 15:19 Μάλιστα για τον λόγο αυτόν υπάρχει ξεσηκωμός των οπαδών αλλά και των διοικήσεων των ομάδων ενώ μαθαίνουμε ότι ασκούνται πιέσεις και από βουλευτές, με τους τρεις Συριζαίους της Καβάλας να έχουν ζητήσει να δουν τον υφυπουργό Γιώργο Βασιλειάδη.

Ωρα 15:22 Αξίζει να σημειωθεί ότι το ματς της Καβάλας είναι talk of the town στην πόλη και με τα λεωφορεία που ναύλωσε η διοίκηση του ΑΟΚ ταξίδεψε στην Ξάνθη και η πρώτη δημότης της πόλης Δήμητρα Τσανάκα.

Ωρα 15:26 Από την άλλη η Ασπίδα θέλει βαθμό ή βαθμούς ώστε να ανεβει μια θέση και να ξεπεράσει τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης που υποδέχεται την ίδια ώρα τον Κεραυνό Πέρνης, για το ενδεχόμενο τελικά να μην υποβιβαστούν πέντε ομάδες αλλά τρεις, εφόσον μείνει και ο 11ος της βαθμολογίας στο ενδεχόμενο τη νέα σεζόν να αυξηθούν οι όμιλοι της Γ’ Εθνικής, που θα είναι ουσιαστικά τεταρτη κατηγορία.

Ωρα 15:29 Πολλές πιθανότητες για αυτό πάντως δεν υπάρχουν και ήδη το σενάριο αυτό πήγαινε πακέτο με το ενδεχόμενο η Super League 2 να έχει 14 ομάδες, όπως η Super League 1 και η Football League.

Ωρα 15:33 Ο Εθνικός (21 βαθμοί) του Γιώργου Δίγκα εχοντας πάλι 11-12 πάικτες στην διάθεσή του θα προσπαθήσει απέναντι στην Πέρνη (32 βαθμοι) που σώθηκε την περασμενη εβδομαδα αλλά αντιμετωπίζει νέα ένσταση από το Καλαμπάκι να πάρει καποιο βαθμό ώστε να αποχαιρετήσει με ψηλά το κεφαλι.

Ωρα 15:37 Για να επιστρέψουμε στη μάχη της κορυφής, ο Νέστος Χρυσούπολης (62 βαθμοι) υποδεχεται στην Χρυσούπολη τον δυνατό Αετό Ορφανού (39 βαθμοί) και θέλει την νικη ώστε να ελπίζει σε πιθανό στραβοπάτημα της Καβαλας με τις ελπίδες του να ειναι απειροελάχιστες.

Ωρα 15:41 Ο Αρης Αβάτου (38 βαθμοί) θέλει νίκη στο Καλαμπάκι απέναντι στην υποβιβασμένη εκτος απροπτου ΑΕΚ (26 βαθμοί) ώστε να τελειώσει το πρωτάθλημα πέμπτος και πρωτος από τις ομάδες της Θρακης στην δευτερη συνεχόμενη πετυχημενη συμμετοχή του στην Γ’ Εθνική.

Ωρα 15:44 Την ίδια ωρα και ο Ορφέας Ξάνθης (36 βαθμοι) θέλει την νικη απέναντι στον ουραγό Εθνικό Σιδηροκάστρο (13 βαθμοί) για τους ίδιους λόγους.

Ωρα 15:47 Τέλος ο ουραγός ΠΑΟ Κοσμίου (13 βαθμοί) υποδέχεται τον Απόλλωνα Παραλιμνίου (42 βαθμοί) στην Κομοτηνή με στόχο να αποχαιρετήσει με μια θετική εμφανιση και ένα καλό αποτέλεσμα την κατηγορία.

Ωρα 15:51 Λιγότερο από δέκα λεπτά πριν την έναρξη, ο Παύλος Δερμιτζάκης ξεκινά τον ΑΟ Καβάλα με τους εξής έντεκα: Δημιζας, Ζέρης, Λυμπεράκης, Τόσκας, Κασμερίδης, Κέρθι, Βαλαβανόπουλος, Γιατσινόβιτς, Γαβριηλίδης, Παπαδόπουλος και Μαρκόπουλος

Ωρα 15:54 Για την γηπεδουχο Ασπίδα Ξάνθης ξεκινούν οι Χατζηγεωργίου, Σαμαράς, Ζώτος, Χατζηπαπάς, Μερακλής, Κωτίδης, Κυριαζίδης, Νταμπανλής, Χριστοφορίδης, Δογανίδης και Σαββόγλου.

Ωρα 15:58 Στο γειτονικό γήπεδο του ΑΟΞ ο Μπάμπης Χατζημεστής ξεκινά με τους Ρούφο, Τζαμπάζ Χακή, Μπουνταγκίδη, Χασάνογλου, Μακράκη, Μαυρόπουλος, Βασίλη και Γιάννη Καραγκιόζη, Τορομανίδη, Χίντ Ιμέρ και Ζιγκολάρι

Ωρα 16:02 Η τρίτη ομάδα της Ξάνθης, ο Άρης Αβάτου ξεκίνησε με τους εξής: Αθανασίου, Μίλλερ, Κιουμουρτζή, Κριεζή, Κουτσούμπα, Ψεμματά, Σαρηγιαννίδη, Τσέκο, Σιχλιμοίρη, Κρασώνη και Ζωσιμίδη

Ωρα 16:05 Γκολ στο ΔΑΚ Ξάνθης για την Καβάλα με το καλημέρα!. Αμεσως ανοιγει το σκορ η Καβάλα και βάζει τις βάσεις για την άνοδο. Σκορερ ο Κωστας Μαρκοπουλος με κεφαλιά σε εκτέλεση κόρνερ στο 4ο λεπτο. Ασπίδα Ξάνθης – ΑΟ Καβάλα 0-1

Ωρα 16:07 Οπως γίνεται αντιληπτό, ξεκίνησαν τα παιχνίδια, πάμε να δουμε συνθέσεις και για τις άλλες δυο ομάδες της Θράκης.

Ωρα 16:10 Γκολ στην Αλεξανδρούπολη για τον Κεραυνό Πέρνης. Ανοιξε το σκορ με κεφαλιά του Κωνσταντάρα μετά από κόρνερ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης 0-1

Ώρα 16:12 Γκοοοολ στην Αλεξανδρούπολη για τον Εθνικό. Ισοφαρίζει αμέσως η γηπεδουχος ομάδα. Σκορερ ο Καρακασίδης, δέχτηκε την οάσα από Γκαβανόζη και την έστειλε στα δίχτυα.
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης 1-1

Ωρα 16:16 Μπινόπουλος, Λίτσιος, Λυμπέρης, Γκαϊδατζής, Σωτηράκης, Γκουντενούδης, Δεδελούδης, Γεωργαντζόπουλος, Καρακασίδης, Γκαβανόζης, Μαρασλής οι έντεκα του Διγκα για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης στο “Φωτης Κοσμάς”, όπου όπως προαναφέρθηκε έχουμε ήδη δυο γκολ.

Ωρα 16:19 Δεληγιάννης, Τριάντος, Τζατζανάς, Πλασταράς, Λεβεντέλλης, Ταχτσόγλου, Στοίνοβιτς, Χατζητουλούσης, Αμέτ Ερκάν, Κυριακόπουλος, Ρουμπιές οι έντεκα του Σάββα Αϊβάζη για τον ΠΑΟΚ Κοσμίου στο ΔΑΚ Κομοτηνής, όπου παραμένει το 0-0 μετά από ένα τέταρτο αγώνα με τον περσινό πρωταθλητή Απόλλων Παραλιμνίου.

Ωρα 16:23 Γκολ στην Χρυσούπολη για τον Νέστο. Ανοιγει το σκορ η ομάδα του Κυριάκου Κεστιεμενίδη με τον Ανδρεα Μκρτσιαν αλλά θα είναι χωρίς αντίκρυσμα αυτό αν νικήσει και η Καβάλα, που ήδη προηγείται της Ασπίδας στο ΔΑΚ Ξάνθης. Νεστος Χρυσούπολης – Αετός Ορφανού 1-0

Ώρα 16:26 Γκοοοολ στην Αλεξανδρούπολη για τον Εθνικό. Ανατροπή για τους Εβρίτες. Σκόρερ ο Δεδελούδης μετά απο σέντρα του Λυμπέρη λίγο πριν την συμπλήρωση 20 λεπτών αγώνα. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης 2-1

Ωρα 16:28 Γκολ στην Δράμα για το Καλαμπάκι. Σκορερ ο Κώστας Κωνσταντινίδης. ΑΕ Καλαμπακίου – Αρης Αβατου 1-0

Ωρα 16.31 Γκολ και στο ΔΑΚ Κομοτηνής, για το Παραλίμνιο. Ανοιγουν το σκορ οι περσινοι πρωταθλητές με το Σιψη. ΠΑΟ Κοσμίου – ΑΠόλλων Παραλιμνίθου 0-1

Ωρα 16:35 Ημίωρο στα παιχνίδια, με αυτά τα δεδομένα η Καβάλα ανεβαίνει στη Football League.

Ωρα 16:38 Γκολ στο ΔΑΚ Ξάνθης για την Καβάλα. Εξασφαλίζει πλέον και διαφορά ασφαλείας ο ΑΟΚ. Σκορερ ο Βασιλης Γαβριηλίδης με κεφαλιά. Ξεφρενα πανηγυρια στην εξεδρα. ΑΣπίδα Ξάνθης – Καβάλα 0-2

Ώρα 16:40 Γκολ στην Αλεξανδρούπολη για τον Κεραυνό Πέρνης. Τέταρτο τέρμα στο συγκλονιστικό παιχνίδι του Φωτης Κοσμάς, ισοφαριζουν οι Καβαλιωτες με κεφαλιά του Χαλπέτη σε κόρνερ περίπου ενα δεκαλεπτο πριν το τελος. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης 2-2

Ωρα 16:44 Γκολ στην Χρυσουπολη για τον Αετο Ορφανου. Σκορερ ο Μουδουρογλου και ισοφαρίζει η ομαδα του Οφρυνίου τους γηπεδουχους. Νεστος Χρυσούπολης – Αετός Ορφανου 1-1

Ωρα 16:47 Γκολ στο ΔΑΚ Κομοτηνής για το Παραλιμνιο. Σκορερ ο Λιαρας στο 44′, λιγο πριν το ημιχρονο. ΠΑΟΚ Κοσμίου – Απολλων παραλιμνίου 0-2

Ωρα 16:49 Τελος πρώτου 45λεπτου στο ΔΑΚ Ξάνθης. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Ασπίδα Ξάνθης – Καβάλα 0-2

Ωρα 16:51 Τελος πρωτου 45λεπτου στο γηπεδο του ΑΟΞ, Λευκή ισοπαλία μέχρι στιγμής. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Ορφέας Ξάνθης – ΕΘνικός Σιδηροκάστρου 0-0

Ωρα 16:53 Τελος πρωτου 45λεπτου στο ΔΑΚ Κομοτηνής. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: ΠΑΟΚ Κοσμίου – Απόλλων Παραλιμνίου 0-2

Ωρα 16:55 Εληξε το πρωτο 45λεπτο και στο Φωτης Κοσμάς με τον Μαρασλη να εχει δοκαρι για να βαλει μπροστά τον Εθνικό. Αποτέλεσμα ημιχρονου: Εθνικός Αλεξανδρουπολης – Κεραυνος Περνης 2-2

Ωρα 16:57 Ληξη ημιχρονου με αρκετή καθυστερήση και στη Χρυσούπολη. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Νέστος Χρυσούπολης – Αετός Ορφανου 1-1

Ωρα 17:04 Ξεκινα το δευτερο ημιχρονο σταδιακα στα ματς

Ωρα 17:08 Με επιθετικές διαθέσεις ξεκινά η Καβάλα και στο δευτερο μέρος, απομένουν 45 λεπτά για να πανηγυρίσει τον τίτλο

Ώρα 17:11 Γκοοοολ στην Ξάνθη για τον Ορφέα. Ανοίγει το σκορ ο Μπουνταγκίδης από ασιστ του Βασίλη Καραγκιόζη. Ορφέας Ξάνθης – Εθνικός Σιδηροκάστρου 1-0.

Ωρα 17:15 Γκολ για τον Νέστο Χρυσούπολης. Νικλειτσιώτης ο σκορερ, βάζει μπροστά και παλι τους γηπεδουχους. Νέστος Χρυσούπολης – Αετός Ορφανου 2-1

Ωρα 17:18 Γκολ στο ΔΑΚ Κομοτηνής για το Παραλίμνιο. Ο Μουτεσίδης διευρυνει το σκορ. ΠΑΟΚ Κοσμίου – Απόλλων Παραλιμνίου 0-3

Ωρα 17:19 Γκολ στο ΔΑΚ Ξάνθης για την Καβάλα. Ο Βαλαβανόπουλος με δυνατο διαγωνιο σουτ στο 60′ διευρυνει τον δεικτη του σκορ. Ασπίδα Ξανθης – ΑΟ Καβάλα 0-3

Ωρα 17:22 Γκολ στο ΔΑΚ Κομοτηνής για το Παραλίμνιο. Ο Ζυγκεριδης διευρυνει το σκορ. ΠΑΟΚ Κοσμίου – Απόλλων Παραλιμνίου 0-4

Ωρα 17:25 Γκοοοολ στην Ξάνθη για τον Ορφέα. Ο Πασχαλάκης διευρυνει τον δεικτη του σκορ για τους γηπεδουχους. Ορφέας Ξάνθης – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-0

Ωρα 17:29 Γκολ στο ΔΑΚ Κομοτηνής για το Παραλίμνιο. Αλλο ενα γκολ για τοξ Μουτεσιδη, δευτερο προσωπικο. ΠΑΟΚ Κοσμίου – Απόλλων Παραλιμνίου 0-5

Ωρα 17:32 Γκοοοολ στο γηπεδο του ΑΟΞ για τον Ορφέα. Ο Πασχαλάκης και πάλι, τριπλασιάζει τα τέρματα του Ορφέα. Ορφέας Ξάνθης – Εθνικός Σιδηροκάστρου 3-0

Ωρα 17:40 Γκοοοολ ξανά στο γηπεδο του ΑΟΞ, πάλι με τον Χρήστο Πασχαλάκη. Χατ τρικ ο νεαρός παίκτης και Ορφέας Ξάνθης – Εθνικός Σιδηροκάστρου 4-0

Ωρα 17:43 Γκολ για τον Νέστο στην Χρυσούπολη. Ο Χουστινετς σφραγίζει τη νικη για τους γηπεδουχους. Νέστος Χρυσούπολης – Αετός Ορφανού 3-1

Ωρα 17:44 Γκοοοοολ στην Ξάνθη για τον Ορφέα. Ξαντινίδης ο σκορερ, διαστάεις θριάμβου στη νίκη του Ορφέα. Ορφέας Ξάνθης – Εθνικός Σιδηροκάστρου 5-0

Ωρα 17:45 Γκοοοοοοοοοολ στην Αλεξανδρούπολη για τον Εθνικό. Λίγο πριν το τέλος σκοράρει ο Καρακασίδης. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης 3-2

Ωρα 17:47 Γκοοοοοοοοολ στην Ξάνθη για τον Ορφέα. Δεν υπάρχειαυτό που κάνει η ομάδα του Χατζημεστη και προσωπικά ο Πασχαλάκης στο δεύτερο ημίχρονο. Με τεσσερα προσωπικά του γκολ, Ορφέας Ξάνθης – Εθνικός Σιδηροκάστρου 6-0

Ωρα 17:50 Τελος του αγωνα στο Καλαμπάκι Δράμας. Με ήττα αποχαιρετά ο Άρης Αβάτου. Τελικό αποτέλεσμα: ΑΕ Καλαμπακίου – Αρης Αβατου 0-1

Ωρα 17:52 Τελος του αγωνα και στην Ξάνθη, στο γηπεδο του ΑΟΞ. Με εντυπωσιακό δευτερο ημίχρονο. Τελικό αποτέλεσμα: Ορφέας Ξάνθης – Εθνικός Σιδηροκάστρου 6-0

Ωρα 17:54 Τελος του αγωνα και στο αλλο ματς της Ξάνθης. ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ Η ΚΑΒΑΛΑ, ανεβαίνει στην Football League. Τελικό αποτέλεσμα: Ασπίδα Ξάνθης – Καβάλα 0-3

Ωρα 17:55 Τελεωσε το ματς και στο Φωτης Κοσμάς. Με μεγάλη νικη αποχαιρετά (;) τη Γ Εθνικη ο Εθνικός. Τελικό αποτέλεσμα: Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης 3-2

Ωρα 17:57 Εχει ληξει και το ματς στην Κομοτηνή. Βαριά ήττα στο αντίο του Κοσμίου. Τελικό αποτέλεσμα: ΠΑΟΚ Κοσμίου – Απόλλων Παραλιμνίου 0-5

Ανεβηκε ήδη στο ThrakiSportS το άρθρο με τα τελικά αποτελέσματα, τους σκορερς της τελευταίας αγωνιστικής και κυρίως την τελική βαθμολογία. Δείτε το με ένα κλικ ΕΔΩ.