LIVE οι δεύτεροι αγώνες των πλέι οφ του Πρωταθλήματος Ανδρών της ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Παρακολουθήστε από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους τέσσερις δευτερους αγώνες των πλέι οφ του πρωταθλήματος ανδρών της ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα μπορείτε να πληροφορηθείτε την εξέλιξη στα τέσσερα παιχνίδια των πλέι οφ του Πρωταθλήματος Ανδρών της ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

Ωρα 17:35 Θυμίζουμε συνοπτικά το πρόγραμμα: Φιλία Ορεστιάδας – Πανσερραϊκός, Ορφέας Νέου Σκοπού – Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Αστέρας Καβάλας – Αρίων Ξάνθης και Αίαντας Κομοτηνής – ΓΣ Σερρών 2017.

Ωρα 17:42 Αυτά είναι τα δεύτερα παιχνίδια, αφού το περασμένο Σάββατο είχαμε τις πρώτες αναμετρήσεις με τους Πανσερραϊκό, Εθνικό Αλεξανδρούπολης, ΓΣ Σερρών και Αστέρα Καβάλας να κερδίζουν.

Ωρα 17:47 Το μη αναμενόμενο ίσως αποτέλεσμα ήταν αυτό του Αστέρα Καβάλας που έσπασε την έδρα του Αρίωνα στην Ξάνθη, τον κέρδισε με 62-58 και αν τον ξανακερδίσει σήμερα στα Ποταμούδια θα τον αποκλείσει από την τελική φάση.

Ωρα 17:49 Ο αγώνας στα Ποταμούδια ξεκινά στις 18:00, αν θέλετε να θυμηθείτε το ρεπορτάζ του πρώτου αγώνα διαβάστε το με ένα κλικ ΕΔΩ

Ωρα 17:53 Την ίδια ωρα, στις 18:00 έχουμε τζάμπολ σε ακόμα δυο παιχνίδια. Στην Ορεστιάδα η Φιλία φιλοξενεί τον Πανσερραϊκό και στο Νέο Σκοπό ο τοπικός Ορφέας τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης.

Ωρα 17:56 Το περασμένο Σάββατο ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης επικράτησε στο τέλος του Ορφέα Νέου Σκοπού με 66-47, πιο δύσκολα πάντως από ό,τι λέει το τελικό σκορ. Θυμηθείτε το ρεπορτάζ με ένα κλικ ΕΔΩ.

Ωρα 17:58 Αν ο Εθνικός πετυχει δευτερη νίκη σήμερα, θα εξασφαλίσει θέση στην τελική τετράδα.

Ωρα 18:01 Αυτήν την ώρα τζαμπολ στα τρία παιχνίδια. Το τρίτο και μοναδικό που διεξάγεται αυτήν την ώρα στην Θράκη είναι το Φιλία Ορεστιάδας – Πανσερραϊκός.

Ωρα 18:04 Στον πρώτο αγώνα η Φιλία μπόρεσε να κοντράρει για ενα ημίχρονο τους Σερραίους, που επικράτησαν με 76-47. Λεπτομέρειες για αυτό το παιχνίδι με ένα κλικ ΕΔΩ.

Ωρα 18:08 Ελπίζουμε να έχουμε ενημέρωση για την εξέλιξη των τριών παιχνιδιών και μόλις έχουμε οτιδήποτε θα σας ενημερώνουμε άμεσα.

Ωρα 18:15 Στο πρόγραμμα της ημέρας υπάρχει και η αναμέτρηση ανάμεσα στον Αίαντα Κομοτηνής και τον ΓΣ Σερρών αλλά η αναμέτρηση αυτή έχει προγραμματιστεί να ξεκινήσει πιο αργά και συγκεκριμένα στις 20:30.

Ωρα 18:23 Τελος πρωτου δεκαλεπτου στα Ποταμουδια, έχουν πάρει προβάδισμα έξι πόντων οι γηπεδουχοι. Αποτέλεσμα πρώτου δεκαλεπτου: Αστέρας Καβάλας – Αρίων Ξάνθης 23-17

Ωρα 18:25 Τελος πρωτης περιοδου και στην Ορεστιάδα. Με ισχνή διαφορά προηγούνται οι φιλοξενούμενοι. Αποτέλεσμα δεκαλέπτου: Φιλία Ορεστιάδας – Πανσερραϊκός 18-19

Ωρα 18:53 Τελος δευτερου δεκαλεπτου στα Ποταμουδια, παρά ένα κααθι διψήφια η διαφορά πλέον. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Αστέρας Καβάλας – Αρίωνας Ξάνθης 43-35

Ωρα 18:55 Εχει ληξει το ημιχρονο και στο παλιο κλειστό της Ορεστιάδας, με τους Σερραίους να ανοίγουν την διαφορά στους πέντε πόντους. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Φιλία Ορεστιάδας – Πανσερραϊκός 25-30

Ωρα 18:57 Τελος δευτερου δεκαλεπτου στο Νέο Σκοπο με τους γηπεδουχους μπροστά με τρεις ποντους. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Ορφέας Νέου Σκοπού – Εθνικός αλεξανδρούπολης 28-25

Ωρα 19:29 Τέλος τριτου δεκαλεπτου στην Ορεστιάδα. Μειώνει και πάλι στον πόντο και είναι μέσα στον αγώνα η Φιλία. Αποτέλεσμα τρίτης περιόδου: Φιλία Ορεστιάδας – Πανσερραϊκός 50-51

Ωρα 19:55 Τέλος του αγώνα στον Νέο Σκοπό. Μεγάλη πρόκριση του Εθνικού Αλεξανδρούπολης, μετά από δραματικό παιχνίδι ντούμπλαρε τις νίκες του. Θα έχει η Θράκη συμμετοχή στην τεική φάση.Τελικό αποτέλεσμα: Ορφέας Νέου Σκοπού – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 53-56.

Ωρα 19:58 Τελος του αγωνα στα Ποταμουδια. Ο Αστέρας Καβάλας κερδίζει δευτερη φορά τον Αρίωνα Ξάνθης και προκρίνεται στην τελική φάση, οι Ξανθιώβτες μένουν εκτός συνέχειας. Τελικό αποτέλεσμα: Αστέρας Καβάλας – Αρίωνας Ξάνθης 81-65

Ωρα 20:02 Τελος του αγωνα στην Ορεστιάδα. Κυριολεκτικά στην τελευταία φάση του αγωνα ο Πανσερραϊκός παίρνει τη νίκη και την πρόκριση. Έξω από την τετράδα αλλα με ψηλά το κεφάλι οι Εβρίτες. Τελικό αποτέλεσμα: Φιλία Ορεστιάδας – Πανσεραϊκός 69-70

Ωρα 20:05 Ο Πεχλιβάνης ήταν ο σωτήρας για τον Πανσερραϊκό. Η Φιλία είχε βρεθεί μπροστά με 69-67 αλλά δεν έκανε φαουλ και ο πεχλιβάνης με τρίποντο στο τέλος την τιμώρησε.

Ωρα 20:10 Συνεπώς κρίθηκαν ήδη από σήμερα οι τρεις ομάδες της τελικής τετράδας, μένει να δούμε αν θα κριθεί και η τέταρτη.

Ωρα 20:15 Αυτό εξαρτάται από την αναμέτρηση ΓΣ Σερρών – Αίαντας Κομοτηνής που ξεκινά σε ένα τέταρτο στο ΔΑΚ της πρωτεύουσας της Ροδόπης.

Ωρα 20:19 Αν νικήσει ο Αίαντας θα παιχτεί και τίτο ματς το Σάββατο στις Σέρρες, αν επικρατήσουν οι φιλοξενούμενοι ια προκριθούν και αυτοί στην τετράδα συμπληρώνοντας το καρέ.

Ωρα 20:24 Θυμίζουμε ότι ήδη στην τελική φάση μετά και τα σημερινά αποτελέσματα είναι Πανσερραϊκός, Εθνικός Αλεξανδρούπολης και Αστέρας Καβάλας

Ωρα 20:30 Τζάμπολ τώρα και στο τέταρτο παιχνίδι του σημερινού προγράμματος των πλει οφ

Ωρα 20:35 Να θυμίζουμε ότι στην τελική φάση δεν συνεχίζουμε με σύστημα πλέι οφ αλλά θα έχουμε ένα μίνι πρωτάθλημα έξι αγωνιστικών ανάμεσα στις τέσσερις ομάδες.

Ωρα 20:39 Μάλιστα το πρωτάθλημα αυτό βάσει σχεδιασμού ΕΚΑΣΑΜΑΘ θα αρχίσει μετά το Πάσχα και ίσως φτάσουμε για να ολοκληρωθεί Ιούνιο.

Ωρα 20:43 Δεν ξέρουμε βέβαια αν κριθεί και το τέταρτο εισιτήριο από σήμερα, μηπως η ΕΚΑΣΑΜΑΘ επισπεύσει κάποιες καταστάσεις. θα δείξει.

Ωρα 20:53 Παντως ο ΓΣ Σερρών ξεκίνησε δυναμικά, Τέλος πρώτου δεκαλεπτου στο ΔΑΚ Κομοτηνής. Αποτέλεσμα πρώτης περιόδου: Αίαντας Κομοτηνής – ΓΣ Σερρών 25-23

Ωρα 21:01 Δείχνει να ανακάμπτει στο ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου ο Αϊαντας. Η ομάδα της Κομοτηνής έχει μειώσει στο καλάθι, 26-28 το σκορ αυτή τη στιγμή, περίπου 4 λεπτά για το ημίχρονο.

Ωρα 21:03 Ισοφαρίζει πλέον ο Αίαντας, 28-28 το σκορ και όλα δείχνουν οτι θα έχουμε σπουδαίο ντέρμπι

Ωρα 21:09 Περνάει πλέον μπροστά ο Αίαντας Κομοτηνής με πέντε, 36-31 το σκορ ένα λεπτο πριν το τέλος του ημιχρόνου

Ωρα 21:13 Τελος δευτερου δεκαλεπτου με εντυπωσιακό ξέσπασμα των φιλοξενούμενων. Έκαναν σερι 7-0 στο τελευταίο λεπτό και πλέον προηγούνται με ένα καλάθι. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Αίαντας Κομοτηνής – ΓΣ Σερρών 36-38

Ωρα 21:20 Στο μεταξυ και όσο έχοθυμε ανάπαυλα στην Κομοτηνή, έρχονται ενδιαφέρουσες πληροφορίες από τις Σέρρες και την νίκη-πρόκριση του Εθνικού. Οι Εβρίτες ήταν πίσω στο σκορ 7 πόντους δυομισι λεπτα πριν το τέλος αλλα με τρια σερί τρίποντα κατάφεραν και πήραν τη νίκη!!!

Ωρα 21:26 Ξεκινησε το δευτερο ημιχρονο στο κλειστό γυμναστηριο Κομοτηνής

Ωρα 21:32 Εξι λεπτά για το τρίτο δεκαλεπτο, διατηρεί εξι ποντους διαφορά ο ΓΣ Σερρών. 38-44 το σκορ σε βάρος των Κομοτηναιων

Ώρα 21.53 Τέλος τρίτου δεκαλέπτου. Οι Σερραίοι ξεφευγουν 9 πόντους. Αποτέλεσμα τρίτης περιόδου: Αίαντας Κομοτηνής – ΓΣ Σερρών 47-56

Ώρα 22:05 Πολύ δύσκολα θα χάσουν την πρόκριση οι Σερράιοι που προηγούνται στο 36′ 55-65

Ώρα 22:19 Τέλος αγώνα. Νίκη της ομάδας των Σερρών και προκριση στα ημιτελικά. Τελικό αποτέλεσμα: Αίαντας Κομοτηνής – ΓΣ Σερρών 61-69

Στην τελική φάση μετά και τα σημερινά αποτελέσματα είναι οι ΓΣ Σερρών, Πανσερραϊκός, Εθνικός Αλεξανδρούπολης και Αστέρας Καβάλας, δηλαδή μόλις μια ομάδα της Θράκης.