LIVE από το «Μ. Παρασκευόπουλος» για τα πλεί άουτ της Volley League: Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΕ Κομοτηνής

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον τρίτο αγωνα της σειράς των πλέι άουτ της Volley League ανάμεσα στον Εθνικο Αλεξανδρούπολης και την ΑΕ Κομοτηνής, με έπαθλο την παραμονή μόνο της μια ομάδας από τις δυο ομάδες της Θράκης στα μεγάλα σαλόνια.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα μπορείτε να παρακολουθήσετε την εξέλιξη στο παιχνίδι του Εθνικού Αλεξανδρούπολης με την ΑΕ Κομοτηνής, το τρίτο της σειράς των πλέι άουτ.

Ωρα 18:07 Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης σε τέσσερις αγώνες πρωταθλήματος με την ΑΕ Κομοτηνής έχει χάσει μόλις ένα σετ, το περασμένο Σάββατο.

Ωρα 18:11 Στα δυο ματς του πρωταθλήματος και στο πρώτο ματς της σειράς των πλέι άουτ πριν μια εβδομάδα, κέρδισε με 3-0. Η ομάδα του Εβρου θέλει να τελειώσει την παραμονή από τον τρίτο αγώνα ώστε να μην μπει σε περιπέτειες.

Ωρα 18:14 Το πρόβλημα με τον Μπενγκολέα παραμένει για τους Εβρίτες αλλά ο Νικολακάκης έχει σταθεί επάξια στο ύψος των περιστάσεων και όχι αδικαιολόγητα έπλεξε το εγκώμιό του ο Μουστακίδης.

Ωρα 18:16 Άλλο εμφανές πρόβλημα δεν αντιμετωπίζουν οι Αλεξανδρουπολιτες και όλα δείχνουν ότι θα πάνε για να καθαρίσουν τη νίκη και την παραμονή.

Ωρα 18:21 «Σε έναν αγώνα παίζουμε όλη τη χρονιά. Είμαστε τόσο κοντά και τόσο μακριά από την παραμονή μας στην κατηγορία. Η ομάδα μας έχει δείξει πως αξίζει να μείνει στην Volley League και δεν αναφέρομαι μόνο στις αναμετρήσεις με την Κομοτηνή αλλά σε όλη μας την πορεία στο πρωτάθλημα. Ας τελειώσουμε με το καλό και θα κάνουμε τον απολογισμό μας», είπε ο προπονητής του Εθνικού Σάκης Μουστακίδης στην επίσημη σελίδα της ΕΣΑΠ.

Ωρα 18:25 «Ολα μπορούν να γίνουν. Εχουμε ακόμα μία ευκαιρία. Τα ματς κρίνονται στο γήπεδο. Ξέρουμε τις αδυναμίες μας αλλά έχουμε πίστη και πάθος για να πάρουμε μία νίκη που θα αλλάξουν τα δεδομένα», δήλωσε από την πλευρά του ο προπονητής της ΑΕ Κομοτηνής Ηλίας Κρεούζης που δεν σταματά να ελπίζει παρά την δεινή θέση στην οποία βρίσκεται η ομάδα του.

Ωρα 18:28 Για την ΑΕ Κομοτηνής δεν είναι μόνο ότι βρίσκεται πίσω με 2-0 στις νίκες. Το κλίμα δεν είναι καλό ενώ έχουν έρθει και οι ατυχίες. Στο τροχαίο του Χριστόφα που έχασε την υπόλοιπη σεζόν, προσθέστε και τα προβλήματα των Μαρούλη και Ρουσλάν.

Ωρα 18:30 Μια ομάδα σαν την Κομοτηνή που δεν έχει πρωτοκλασάτους παίκτες, η απουσία ενός αδυνατίζει πολύ όλο το σύνολο. Φανταστείτε τι συμβαίνει όταν οι απουσίες πρωτοκλασάτων είναι τρεις.

Ωρα 18:33 Διαιτητές της τρίτης αναμέτρησης των πλέι άουτ ανάμεσα στις δυο ομαδες ορίστηκαν οι Βασιλειάδης και Ιωαννίδης.

Ωρα 18:36 Θυμίζουμε ότι αν νικήσει ο Εθνικός, η σειρά ολοκληρώνεται εδώ, οι Εβρίτες παραμένουν στην Volley League και η ΑΕ Κομοτηνής υποβιβάζεται στην Α2 Ανδρών.

Ωρα 18:38 Αν νικήσουν οι φιλοξενούμενοι, τότε οι δυο ομάδες θα ανανεώσουν το ραντεβού τους για το γυμναστήριο του 2ου Λυκείου Κομοτηνής το Σάββατο.

Ωρα 18:42 Ο αγώνας θα αρχίσει στις 19.00 αντί στις 18.00 που αρχικά είχε προγραμματιστεί και για την ώρα δεν προσελκύει το ενδιαφέρον πολλών φιλάθλων, σχεδόν ένα τέταρτο πριν την έναρξη.

Ωρα 18:47 Τηλεοπτική ή ραδιοφωνική κάλυψη δεν θα υπάρχει, ωστόσο θα υπάρχει live text ενημέρωση από το ThrakiSportS, όπως συνέβη σε όλα τα επίσημα παιχνίδια όλη την χρονιά τόσο για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης όσο και για την ΑΕ Κομοτηνής.

Αρχικές Εξάδες:

Εθνικός Αλεξανδρούπολης(Σάκης Μουστακίδης) : Στρούγκαρ, Ριζόπουλος, Στίγγας, Τουράγιανιν, Νικολακάκης, Γκμίτροβιτσ

Α.Ε. Κομοτηνή(Ηλίας Κρεούζης) : Δαλακούρας Α., Καβαρατζής, Μπουφίδης, Τσαδήμας, Δαλδαβερένης, Φερελ, Δαλακούρας Κ

1ο σετ: 1-0, 2-0, 3-0, 4-0, 5-0, 5-1, 5-2, 6-2, 6-3, 8-4, 9-5, 9-6, 9-7, 10-7, 11-7, 11-8 (επίθεση Μπουφίδης), 12-8 (χαμένη επίθεση Μπουφίδης), 13-8 (επίθεση Γκμίτροβιτσ), 13-9 (Δαλακούρας) , 14-9 (επίθεση Γκμίτροβιτσ), 15-9, ταιμ άουτ για τον Ηλία Κρεούζη, 16-9 (Νικολακάκης), 16-10 (Καβαρατζής), 17-10 (επίθεση Γκμίτροβιτσ), 17-11 (Δαλακούρας Α), 17-12 (λάθος επίθεση Νικολακάκης), 18-12 (επίθεση Νικολακάκης), 18-13 (επίθεση Καβαρατζής), 18-14 (επίθεση Δαλακούρας Κ.), 19-14 (επίθεση Ριζόπουλος), 20-14 (μπλοκ Στίγγας), 20-15 (επίθεση Δαλακούρας Κ.), 20-16 (μπλοκ Μπουφίδης), 21-16 (επίθεση Γκμίτροβιτσ), 22-16 (άσος Στρούγκαρ), 22-17 (επίθεση Δαλακούρας Α.), 23-17 (επίθεση Γκμίτροβιτσ), 23-18 (επίθεση Καβαρατζής), 23-19 (Μπουφίδης μπλοκ), 24-19 (επίθεση Γκμίτροβιτσ), 25-19 (λάθος επίθεση Μπουφίδης). 1-0 για τον Εθνικό ο οποίος κάνει το πρώτο βήμα του σημερινού αγώνα για την παραμονή. Κορυφαίος μέχρι στιγμής ο Γκμίτροβιτσ που δείχνει ασταμάτητος επιθετικά.

2ο σετ (1-0): 0-1, 1-1, 1-2, 1-3, 2-3 (λάθος σέρβις Καβαρατζής), 2-4, (επίθεση Δαλακούρας Α.), 3-4 (επίθεση Νικολακάκης), 3-5 (επίθεση Φερελ), 4-5 (επίθεση Τουράγιανιν), 4-6 (επίθεση Μπουφίδης), 5-6 (επίθεση Ριζόπουλος), 6-6 (άσος Στρούγκαρ), 7-6 (επίθεση Γκμίτροβιτσ), 8-6 (επίθεση Γκμίτροβιτσ), ταιμ άουτ για την Κομοτηνή, 9-6 (μπλοκ Στίγγας), 10-6 (άσος Στρούγκαρ), με καλό σέρβις του Στρούγκαρ Εθνικός ανοίγει την διαφορά, 10-7 (επίθεση Καβαρατζής), 10-8 (μπλοκ Δαλακούρας Α.),10-9, 11-9 (επίθεση Στίγγας), 11-10 (λάθος σέρβις Ριζόπουλος), 11-11, 12-12 (συνεχόμενα χαμένα σερβις), 12-12 (λάθος επίθεση Γκμίτροβιτσ), 13-12 (επίθεση Νικολακάκης ), 14-12 (άσος Γκμίτροβιτσ), 15-12 (νέος άσος Γκμίτροβιτσ), 15-13 (λάθος επίθεση Νικολακάκης), 16-13 (επίθεση Γκμίτροβιτσ), 16-14 (σέρβις λάθος Νικολακάκης), 17-14, 17-15 (μπλοκ Μπουφίδης), 18-15 (επίθεση Ριζόπουλος), 18-16 (επίθεση Καβαρατζής), 18-17 (μπλοκ Μπουφίδης), ταιμ άουτ Εθνικός, η Κομοτηνή ανέβασε την απόδοση και έφτασε τον Εθνικό στο σκορ, 18-18 (επίθεση Καβαρατζής), 19-18 (επίθεση Γκμίτροβιτσ), 20-18 (επίθεση Στίγγας), 20-19 (Καβαρατζής), 21-19 (επίθεση Στίγγας), 21-20 (λάθος σέρβις Στίγγας), 22-20(επίθεση Γκμίτροβιτσ), 23-20, 24-20 (επίθεση Γκμίτροβιτσ), 25-20 (λάθος επίθεση Δαλακούρας Α.). Ο Εθνικός κάνει το 2-0 απέναντι στην Κομοτηνή και πλέον τον χωρίζει ένα σετ από την παραμονή. Η Κομοτηνή σε αυτό το σετ με Μπουφίδη και Καβαρατζή πίεσε και έφτασε κοντά στον Εθνικό, ο οποίος στο τελευταίο κομμάτι με μπροστάρη τον Γκμίτροβιτσ κέρδισε το σετ.

3ο σετ (2-0): 1-0 (επίθεση Γκμίτροβιτσ), 1-1 (λάθος σέρβις Στίγγας), 1-2, 2-2 (επίθεση Τουράγιανιν), 2-3 (μπλοκ Φερελ), 3-3 (επίθεση Τουράγιανιν), 4-3 (άσος Νικολακάκης), 4-4 (επίθεση Φερελ), 5-4 (Δαλακούρας Α.), 6-4 (επίθεση Γκμίτροβιτσ), 6-5 (λάθος σέρβις Τουράγιανιν), 7-5 (επίθεση Γκμίτροβιτσ), 7-6 (επίθεση Δαλακούρας Α.), 7-7 (Δαλακούρας Κ. μπλοκ), 8-7 (επίθεση Ριζόπουλος), 9-7 (μπλοκ Στίγγας), 10-7 (νέο μπλοκ Νικολακάκης), ταιμ άουτ για την Κομοτηνή, 11-7 (επίθεση Νικολακάκης), 12-7 (Γκμίτροβιτσ μπλοκ), 13-7 (επίθεση Στίγγας), 15-12 (λάθος Γκμίτροβιτσ), 16-12 (λάθος επίθεση Καβαρατζής), 16-13 (επίθεση Φερελ), 16-14 (Δαλακούρας Κ), 17-14 (λάθος σέρβις Δαλακούρας Α.), 17-15 (επίθεση Φερελ), 18-15 (επίθεση Γκμίτροβιτσ), 19-15 (επίθεση Ριζόπουλος), ταιμ άουτ για την Κομοτηνή, 20-15 (λάθος επίθεση Δαλακούρας Α.), 21-15 (μπλοκ Στίγγας), 21-16 (λάθος σέρβις Στρούγκαρ), 22-16 (λάθος σέρβις Δαλδαβερένης), 22-17 (επίθεση Καβαρατζής), 23-17 (επίθεση Στίγγας), 24-18 (επίθεση Γκμίτροβιτσ), 24-19, 25-18 (επίθεση Νικολακάκης).

Ο Εθνικός κατακτάει και το 3ο σετ και η ομάδα της Αλεξανδρούπολης θα παραμείνει και την νέα χρονιά στα σαλόνια της VOLLEY LEAGUE, ενώ στην αντίπερα όχθη η Κομοτηνή δεν τα κατάφερε να παραμείνει στην πρώτη κατηγορία και έτσι του χρόνου θα αγωνίζεται στην Α2. Κορυφαίοι για τον Εθνικό οι Γκμίτροβιτσ, Νικολακάκης και Στίγγας, ενώ για την Κομοτηνή οι Καβαρατζής, Μπουφίδης και Φερελ. Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας στο live της αναμέτρησης.