LIVE από την Ξάνθη ο προημιτελικός του Πανελληνίου Προεπιλογής Νέων: ΕΠΣ Έβρου – ΕΠΣ Σερρών

Παρακολουθήστε ζωντανά από τo Δημοτικό Γήπεδο του ΑΟ Ξάνθης την εξέλιξη στην νοκ άουτ αναμέτρηση ανάμεσα στη Μεικτή Νέων Έβρου και τη Μεικτή Νέων Σερρών για τα προημιτελικά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα μπορείτε να πληροφορείστε την εξέλιξη στην νοκ άουτ αναμέτρηση ανάμεσα σε ΕΠΣ Έβρου και ΕΠΣ Σερρών για την πρόκριση στο φάιναλ φορ του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικής Ομάδας Νέων.

Ώρα 13:38 Στο γήπεδο βρίσκονται οι αποστολές και των δύο ομάδων, λιγότερο από μια ώρα πριν την έναρξη του αγωνα.

Ώρα 13:43 Ο Εβρος έχει δώσει μεγάλη έμφαση φέτος στην μεικτή του ομάδα και φιλοδοξεί να προκριθεί στο φάιναλ φορ.

Ώρα 13:49 Μεγάλες ωστόσο φιλοδοξίες έχει και η ομάδα της ΕΠΣ Σερρών που εξ αρχής ήταν από τα φαβορί ακόμα και για τον πανελλήνιο τίτλο.

Ώρα 13:55 Καλοκαιρινός ο καιρός εδώ στο γήπεδο του ΑΟΞ, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται εντός αγωνιστικού χώρου για την προθέρμανση τους.

Ώρα 14:00 Πλέον βρισκόμαστε μισή ώρα πριν την έναρξη της αναμέτρησης, έχουν ξεκινήσει προθέρμανση οι ομάδες, δηλώθηκαν και οι ενδεκάδες.

Ώρα 14:05 Διαιτητής του αγώνα έχει οριστεί ο Παναγιώτης Τσοπουλίδης με βοηθούς τους Ιλιάς Εμπλιούκ και Δημήτρη Τζιβαρτζίδη, όλοι της ΕΠΣ Ξάνθης.

Ώρα 14:07  Παππάς, Ανδριτσούδης, Παπαναστασίου, Πατσιώρας, Θέμελης, Μαυροκέφαλος, Παπαδάκης, Χατζόπουλος, Σπυρολάρης, Δαρέλας και Αλεξιάδης είναι οι 11 με τους οποίους ξεκινά η ΕΠΣ Έβρου.

Ώρα 14:08 Στον πάγκο είναι οι: Μωραίτης, Τσελεμπάκης, Μεσιτίδης, Χρηστούδης, Πεταλούδης, Λασκαρίδης, Λαζαρίδης

Ώρα 14:11 Οι έντεκα για την ΕΠΣ Σερρών: Κουγιουμτζόπουλος, Φάκης, Βεντούζης, Αδαμίδης, Κρουστάλλης, Πούλιος, Νταλήπ, Τριανταφύλλου, Ζιάκας, Γκουτίδης και Σοφιανός.

Ώρα 14:12 Στον πάγκο είναι οι: Αρναούτογλου, Καρατλίδης, Θεοχαρίδης, Καναπίτσας, Παπαδόπουλος, Μασκανάκης, Ζαγγελίδης.

Ώρα 14:15 Να θυμίσουμε ότι αν δεν υπάρξει νικητής στην κανονική διάρκεια του ματς, τότε οι δύο ομάδες θα πάνε απευθείας στην ρώσικη ρουλέτα της διαδικασίας των πέναλτι.

Ώρα 14:21 Ελάχιστος κόσμος στο γηπεδο, κυρίως γονείς των παιδιών από Έβρο και Σέρρες αλλά υπάρχουν και αρκετοί ποδοσφαιράνθρωποι και σκάουτερς, αφού μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για επίλεκτους.

Ώρα 14:25 Έχουν αποσυρθεί οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια και πάμε τώρα για επίσημη είσοδο και έναρξη.

Ώρα 14:29 Τώρα ξεκινούν για τον αγωνιστικό χώρο οι ομάδες με την διαιτητική τριπλέτα.

Ώρα 14:33 Αναμνηστικές φωτογραφίες και πάμε για την σέντρα.

1′ Έναρξη του αγώνα.

10′ Δεκάλεπτο χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Παιχνίδι κέντρου με τις δυο ομάδες να προσέχουν κυρίως τα μετόπισθεν.

14′ Γκολ για την ΕΠΣ Σερρών. Σκόρερ ο Νταλήπ με κεφαλιά από σέντρα του Ζιάκα, αν και ήταν σε καλή θέση ο τερματοφύλακας η μπάλα πέρασε πάνω από τα χέρια του. ΕΠΣ Έβρου – ΕΠΣ Σερρών 0-1.

20′ Προσπαθεί να συνέλθει η ομάδα του Έβρου ενώ φτάσαμε στα μισά του πρώτου μέρους.

30′ Λιγότερα από δέκα λεπτά για το τέλος του ημιχρόνου, δεν δείχνει εύκολο να μπορέσει να αναπτυχθεί ο Έβρος.

40′ Τέλος πρώτου 40λεπτου στο γήπεδο του ΑΟΞ. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: ΕΠΣ Έβρου – ΕΠΣ Σερρών 0-1.

Ώρα 15:18 Με καλή αμυντική λειτουργίας αλλά χωρίς ευκολία στην ανάπτυξη δείχνει η ομάδα της ΕΠΣ Έβρου, στου δρόμου τα μισά.

Ώρα 15:22 Από την πλευρά τους οι Σερραίοι δείχνουν ικανοί από τη στιγμή που πέτυχαν πρώτοι το γκολ να περιμένουν το λάθος και τις αντεπιθέσεις.

Ώρα 15:31 Βγαίνουν σιγα σιγα για το δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες.

41′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

50′ Έφυγε το πρώτο δεκάλεπτο χωρίς κάτι το ιδιαίτερο πέραν ενός σουτ του Σπυρολάρη για τον Έβρο που πέρασε άουτ.

53′ Μαζεμένες αλλαγές για τον Έβρο. Έξω ο Ανδριτσούδης και ο Σπυρολάρης, μέσα οι Μωραΐτης και Τσελεμπάκης.

60′ Συμπληρώθηκε μια καθαρή ώρα αγώνα, άλλα 20 λεπτά απέμειναν αλλά είχαμε νωρίτερα τον τραυματισμό του σκόρερ Νταλήπ που μόλις έγινε αναγκαστική αλλαγή με αποτέλεσμα να υπάρχει μεγάλη διακοπή.

65′ Ευάλωτη στις αντεπιθέσεις η ΕΠΣ Έβρου, γλίτωσε από δεύτερη παραβίαση της εστίας της καθώς αστόχησε εξ επαφής ο Ζιάκας.

70′ Δέκα λεπτά για το τέλος του αγώνα, αλλά λογικά θα υπάρχει και κανα τρίλεπτο καθυστερήσεις.

72′ Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Έβρο, έξω ο Χατζόπουλος, μέσα ο Λαζαρίδης.

80′ Μπαίνουμε στις καθυστερήσεις, δεν δείχνει ικανή να ισοφαρίσει η ΕΠΣ Έβρου καθώς είναι βράχος η άμυνα των Σερρών.

80+4′ Τέλος του αγώνα στο γήπεδο του ΑΟΞ, Μέχρι τα προημιτελικά ήταν τελικά η πορεία της ΕΠΣ Έβρου που εξαιτίας ενός τέρματος στο 13′ μένει εκτός φάιναλ φορ. Τελικό αποτέλεσμα: ΕΠΣ Έβρου – ΕΠΣ Σερρών 0-1.