LIVE από την Μίκρα για το Πανελλήνιο Προεπιλογής Παίδων: ΕΠΣ Ηπείρου – ΕΠΣ Ξάνθης

Παρακολουθήστε ζωντανά από το πλαστικό της Μίκρας την αναμέτρηση ανάμεσα στην Μεικτή Παίδων της ΕΠΣ Ξάνθης με την αντίστοιχη ομάδα της ΕΠΣ Ηπείρου για την φάση των 16 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικής Ομάδας.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα έχετε την ευκαιρία να ενημερώνεστε για την εξέλιξη στο παιχνίδι ανάμεσα στις Μεικτές Παίδων της ΕΠΣ Ηπείρου και της ΕΠΣ Ξάνθης για την φάση των 16 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων.

Ωρα 13:35 Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει σε λιγότερο από μία ώρα, στις 14:30 και οπωσδήποτε πρεπει να αναδείξει νικητη.

Ωρα 13:38 Για την ακρίβεια, η νικήτρια ομάδα θα προκριθεί στα προημιτελικά, με την Ξάνθη να υπερασπίζεται τον περσινό τίτλο της.

Ωρα 13:42 Υπενθυμίζεται ότι η ομάδα της Ξάνθης κατέκτησε την πρώτη θέση στον όμιλο με ΕΠΣ Εβρου, ΕΠΣ Καβάλας και ΕΠΣ Θράκης, ενώ στην προηγούμενη φάση απέκλεισε στα πέναλτι την Κοζάνη.

Ωρα 13:46 Η Ήπειρος από την πλευρά της μετά τον όμιλο, έπαιξε πριν δύο εβδομάδες με τα Τρίκαλα τα οποία απέκλεισε κερδίζοντάς τα με 3-1.

Ωρα 13:52 Υπενθυμίζεται ότι η ομάδα Νέων της Ηπείρου πριν τρεις εβδομάδες επαιξε με μια άλλη Μεικτή του γεωγραφικού μας διαμερίσματος, αυτήν του Έβρου, από την οποία αποκλείστηκε στα πέναλτι. Ο Έβρος ήδη έφτασε στα προημιτελικά των Νέων.

Ωρα 13:58 Ο αγώνας ξεκινά σε λίγο παραπάνω από μισή ώρα. Διαιτητής έχει οριστεί ο Χρήστος Παυλίδης με βοηθούς τους Κωνσταντίνο Πίτο και Αθανάσιο Νησελίτη, όλοι από την Ημαθία.

Ωρα 14:02 Ηδη οι δυο ομάδες κάνουν προθέρμανση και αναμενουμε τους διαιτητές. Η Ξάνθη ταξίδεψε αυθημερόν στην Θεσσαλονίκη. Πάμε σε λίγο να πάρουμε συνθέσεις…

Ωρα 14:08 Εχουμε μια αλλαγη στους διαιτητές, δεν θα έχουμε εκείνον που ορίστηκε αλλα το ματς τα σφυρίξει ο Μερτζανίδης.

Ωρα 14:15 Πάμε στις ενδεκάδες. Γούλας, Βαρσάμης, Νικολόπουλος, Σιέχ Σιτκι, Καδή Σιακηρ, Ματζαρίδης, Μπογιατζόπουλος, Χαλκίδης, Πιστικός, Χατζή Μεμίς και Ντελή Χασάν οι έντεκα της ΕΠΣ Ξάνθης για τον Αποστολο Κουτρουλο.

Ώρα 14:18 Ο Ενωσιακός τεχνικός της ΕΠΣ Ηπείρου Χρήστος Ράπτης ξεκινά με τους Θάνο, Αθανασίου, Μίνη, Καπατσέλη, Κουτσό, Τσιαλαμάνη, Παύλου, Τασιούλα, Ζωγράφου, Γκούρα, Κύργιο

Ωρα 14:21 Λιγότερα από δέκα λεπτά για την έναρξη πλέον σε ένα από τα οκτώ σημερινά παιχνίδια για την φάση των 16.

Ωρα 14:25 Θυμίζουμε ότι αύριο θα έχουμε την κλήρωση στην Αθήνα, με την ελπίδα η ΕΠΣ Ξάνθης να προκριθεί

Ωρα 14:28 Ακομα δεν εχει γινει η επισημη εισοδος των ομαδων, θα εχουμε 3-4 λεπτά καθυστερηση στην εναρξη

Ωρα 14:32 Τωρα μπαινουν και πάμε για σέντρα

1′ Εναρξη του αγωνα

2′ Γκολ για την Ηπειρο. Μετα απο λάθος στην άμυνα ο Τασιούλας εκμεταλλεύτηκε την σύγχυση και άνοιξε το σκορ. Κακό ξεκινημα για τους Ξανθιωτες. ΕΠΣ Ηπειρου – ΕΠΣ Ξάνθης 1-0

8′ Παγωμένοι οι Ξανθιώτες μετά το γκολ από τα αποδυτήρια της Ηπείρου, προσπαθούν να αντιδράσουν με ανορθόδοξο τρόπο

10′ Συμπληρώθηκε δεκάλεπτο, τίποτα αξιόλογο πέραν του γκολ για τους Γιαννιωτες

15′ Ανεκμετάλλευτο ενα φάουλ για τους Γιαννιώτες που έδιωξε ο πορτιερο Γούλας με γροθιες.

17′ Κόρνερ για την Ξάνθη αλλά δεν ανησυχεί την άμυνα των Ηπειρωτων

25′ Ατυχία δοκαρι οριζοντιο για την Ξάνθη μετά το εκπληκτικό και μακρινό ψιλοκρεμαστό φάουλ του Πιστικου

26′ Αλλαγη νωρίς για την Ξάνθη, ο Γουναριδης στην θέση Νικολοπουλου

31′ Γκοοοοοοοολ για την Ξάνθη. Ο δραστήριος Πιστικός με καταπληκτικό σουτ ισοφαριζει. ΕΠΣ Ηπειρου – ΕΠΣ Ξάνθης 1-1

34′ Η Ξάνθη πιέζει και για δεύτερο τερμα

35+1′ Ημιχρονο στη Μίκρα. Αν και προηγήθηκε η Ήπειρος με γκολ από τα αποδυτήρια, ισοφάρισε πριν την ολοκληρωση του πρωτου 35λεπτου η Ξάνθη με τον κορυφαίο της Πιστικο. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: ΕΠΣ Ηπείρου – ΕΠΣ Ξάνθης 1-1

Ωρα 15:21 Ετοιμες οι δυο ομάδες για την εναρξη του δευτερου ημιχρονου.

36′ Εναρξη του β’ μερους

41′ Mεγάλη φαση για Ξάνθη με Χασάν αλλά ο τερματοφυλακας
Θάνος έδιωξε εκπληκτκά σε κορνερ

46′ Καλη κεφάλια με τον Ζωγράφο για τους Γιαννιώτες

54′ Γκοοοοοοοολ η Ξάνθη με κεφάλια Τεριακη μου μπήκε αλλαγή παίρνοντας ριμπάουντ απο το δοκάρι που είχε βρει νωρίτερα η κεφαλιά του Καδη. Απόλυτη ανατροπή για τους Ξανθιώτες 16 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα. ΕΠΣ Ηπειρου – ΕΠΣ Ξάνθης 1-2

57′ Δοκαρι η Ξανθη σε μια περίεργη φαση απο το φάουλ Χαλκιδη

66′ Γκολ η Ήπειρος με Ζωγράφο. Ισοφαρίζει λίγο πριν το τέλος. ΕΠΣ Ηπειρου – ΕΠΣ Ξάνθης 2-2

69′ Σε λιγο μπαινουμε στις καθυστερήσεις και πάμε μάλλον στα πέναλτι αν μεινει ετσι το σκορ

70+2 Τελος του αγωνα. Στα πέναλτι θα κριθεί η ομάδα που θα προκριθεί. ΕΠΣ Ηπειρου – ΕΠΣ Ξάνθης 2-2

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΩΝ ΠΕΝΑΛΤΙ ΣΕ LIVE STEAMING ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ THRAKISPORTS ΣΤΟ FACEBOOK

ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ ΜΕ 3-1 ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ…