ΕΠΣ Έβρου: Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε όλες τις κατηγορίες

Στην Α’ Κατηγορία είχαμε μια νίκη γηπεδούχου ομάδας αυτής του Ορέστη Ορεστιάδας που τον κρατάει στην κορυφή με +5 από το Έβρο Σουφλίου που είχε ρεπό. Στα άλλα αποτελέσματα είχαμε νίκες των φιλοξενουμένων.

Στη Β’ Κατηγορία και το Βόρειο όμιλο είχαμε το στραβοπάτημα του Ατρόμητου Ασπρονερίου αλλά παραμένει στην κορυφή έχοντας ως συγκάτοικο τον Ακρίτα Νέας Βύσσας. Στο Νότιο όμιλο ο ΑΟ Μαΐστρου νίκησε μέσα στην έδρα της Νίκης Απαλού και βρίσκεται μόνο στην κορυφή στο +5 από τους Ατρόμητο Άβαντα και ΑΣ Πέπλου.

Όπως κάθε Δευτέρα το ThrakiSportS συνοψίζει τα αποτελέσματα σε όλα τα πρωταθλήματα, παρουσιάζει τις διαμορφωθείσες βαθμολογίες αλλά και την επόμενη αγωνιστική σε κάθε Κατηγορία:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – 15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Θράκη Φερών – Ένωση Άνθειας Αρίστεινου 0-2
Ορφέας Σοφικού – Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 0-2
ΑΕΚ Έβρου – ΑΕ Διδυμοτείχου 0-1
Ορέστης Ορεστιάδας – Ποντιακός Αλεξανδρούπολης 3-1
ΑΟ Νεοχωρίου – Άρδας Καστανεών 0-1
ΡΕΠΟ: Έβρος Σουφλίου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 15 ΑΓΩΝΕΣ):

  1. Ορέστης Ορεστιάδας 31 (23-8)
  2. Έβρος Σουφλίου 26 (26-7) *
  3. Ένωση Άνθειας Αρίστεινου 25 (21-17) *
  4. Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 24 (26-15)
  5. Θράκη Φερών 19 (13-11)
  6. Άρδας Καστανεών 18 (21-21)
  7. ΑΕ Διδυμοτείχου 17 (18-21) *
  8. ΑΕΚ Έβρου 15 (18-31)
  9. ΑΟ Νεοχωρίου 14 (8-16) **
  10. Ορφέας Σοφικού 12 (13-19)
    ———————————————-
  11. Ποντιακός Αλεξανδρούπολης 9 (15-28) *
    *Οι ομάδες που έκαναν το ρεπό τους

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16η)
Έβρος Σουφλίου – ΑΕΚ Έβρου
ΑΕ Διδυμοτείχου – Ορφέας Σοφικού
Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Νεοχωρίου
Ένωση Άνθειας Αρίστεινου – Ορέστης Ορεστιάδας
Ποντιακός Αλεξανδρούπολης – Άρδας Καστανεών
ΡΕΠΟ: Θράκη Φερών

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 15ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Δόξα Στέρνας – Δόξα Δόξας 0-0
Θύελλα Κυπρίνου – Δόξα Ορεστιάδας 4-3
Ακρίτας Νέας Βύσσας – Δόξα Ελληνοχωρίου 1-1
Ακρίτας Ορμενίου – Ένωση Οινόης 3-3
Ηρακλής Σαγήνης – Ομόνοια Φυλακίου 4-0
Ασπίδα Θουρίου – Ατρόμητος Ασπρονερίου 1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 15 ΑΓΩΝΕΣ):

  1. Ατρόμητος Ασπρονερίου 35 (48-6) *
    ———————————————-
  2. Ακρίτας Νέας Βύσσας 35 (41-21) *
  3. Ένωση Οινόης 32 (32-15) *
  4. Δόξα Ελληνοχωρίου 25 (20-8) *
  5. Δόξα Δόξας 24 (31-15) *
  6. Ασπίδα Θουρίου 23 (28-30) *
  7. Δόξα Στέρνας 20 (32-17) *
  8. Ακρίτας Ορμενίου 18 (20-16) *
  9. Ηρακλής Σαγήνης 18 (21-21) *
  10. ΠΑΕ Ριζίων 10 (16-38) * **
  11. Δόξα Ορεστιάδας 7 (20-38) *
  12. Ομόνοια Φυλακίου 3 (17-65) *
  13. Θύελλα Κυπρίνου 3 (14-44) *
    *Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν το ρεπό τους

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16η)
Ηρακλής Σαγήνης – Δόξα Στέρνας
Ατρόμητος Ασπρονερίου – Θύελλα Κυπρίνου
Δόξα Δόξας – ΠΑΕ Ριζίων
Ένωση Οινόης – Ακρίτας Νέας Βύσσας
Ομόνοια Φυλακίου – Ακρίτας Ορμενίου
Δόξα Ελληνοχωρίου – Δόξα Ορεστιάδας
ΡΕΠΟ: Ασπίδα Θουρίου

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 17ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Ατρόμητος Άβαντα – ΑΟ Αρίστεινου 3-1
ΑΟ Μοναστηρακίου – ΑΣ Πέπλου 0-1
ΑΕ Ν. Χηλής – Πυρσός Σιδηρούς 3-1
ΑΟ Μάκρης – ΑΟ Καππαδοκών 3-1
Νίκη Απαλού – ΑΟ Μαΐστρου 1-2
Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Αγνάντια (Εθνικός Κ20) 1-2
ΑΟ Θράκης Άλεξ – Ένωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης 2-2
Ακρίτας Δαδιάς – ΑΟ Δορίσκου 2-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 17 ΑΓΩΝΕΣ):

  1. ΑΟ Μαΐστρου 43 (52-26)
    ———————————————-
  2. Ατρόμητος Άβαντα 38 (40-10)
  3. ΑΣ Πέπλου 38 (39-8)
  4. ΑΟ Δορίσκου 37 (45-21)
  5. ΑΕ Νέας Χηλής 37 (42-18)
  6. Νίκη Απαλού 33 (42-27)
  7. Εθνικός Αλεξανδρούπολης Κ20 32 (42-24) *
  8. ΑΟ Μάκρης 29 (39-29)
  9. ΑΟ Καππαδοκών 18 (22-24)
  10. Ακρίτας Δαδιάς 18 (28-39)
  11. ΑΟ Θράκης Άλεξ 17 (25-34)
  12. ΑΟ Αρίστεινου 17 (29-39)
  13. Πυρσός Σιδηρούς 15 (34-56) *
  14. Ένωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης 12 (20-50)
  15. Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης 4 (18-52)
  16. ΑΟ Μοναστηρακίου 1 (11-62)
    *Οι ομάδες που έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18η)
ΑΣ Πέπλου – Φορτούνα Αλεξανδρούπολης
ΑΟ Μαΐστρου – Ατρόμητος Άβαντα
ΑΟ Αρίστεινου – ΑΟ Δορίσκου
ΑΕ Ν. Χηλής – ΑΟ Μοναστηρακίου
Ένωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης – Νίκη Απαλού
ΑΟ Αγνάντιας (Εθνικός Κ20) – ΑΟ Μάκρης
ΑΟ Καππαδοκών – Ακρίτας Δαδιάς
Πυρσός Σιδηρούς – ΑΟ Θράκης Άλεξ

Материалы по теме:

ΕΠΣ Έβρου: Επανέρχονται τα σενάρια μείωσης των ομίλων της Β’ Κατηγορίας
  Πέρυσι ζήσαμε ένα ολόκληρο καλοκαίρι που παιζόταν σε σχεδόν καθημερινή βάση το θρίλερ αν θα διεξαχθεί το πρωτάθλημα της Β' Κατηγορίας σε τρεις ομίλους ...
Να διπλασιάσει τις εντός έδρας νίκες θέλει ο Δικηγορικός Σύλλογος Ροδόπης/Δράμας! Αντίπαλος η Λάρισα
Το Σαββατο στο γήπεδο Παραδημής θα γίνει ο αγώνας του Δικηγορικού συλλόγου Ροδόπης/ Δράμας με τον αντίστοιχο της Λάρισας. Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 12 ...
Η πρόταση της Ξάνθης για την προκήρυξη του Κυπέλλου που θα συζητηθεί στο ΔΣ της Super League
Όπως ανέφερε το απόγευμα της Τρίτης το ThrakiSportS, ανάμεσα στα θέματα που προβλέπονται στην ημερήσια διάταξη του ΔΣ της Super League που θα συνεδριάσει ...
Το pregame του νέου «τελικού» για τον Πανθρακικό με τον Πλατανιά (17:15, LIVE ThrakiSportS)
Μια ακόμη πολύ σημαντική αναμέτρηση θα δώσει ο Πανθρακικός στο ΔΑΚ Κομοτηνής, απέναντι στην ομάδα του Πλατανιά του Γιώργου Παρασχου και θέλει τους τρεις ...
Μουντιάλ 2018: Οι προβλέψεις των Θρακιωτών για τα νοκ άουτ Ισπανία-Ρωσία και Κροατία-Δανία
  Η Γαλλία και η Ουρουγουάη απαρτίζουν το πρώτο ζευγάρι των προημιτελικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Ρωσίας. Σήμερα θα μάθουμε το δεύτερο ζευγάρι, καθώς διεξάγονται ...