LIVE από τη Νέα Σμύρνη για την Super League: Πανιώνιος – ΑΟ Ξάνθη 1-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα Πανιώνιος – ΑΟ Ξάνθη για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη στον αγώνα Πανιώνιος – ΑΟ Ξάνθη για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Ωρα 18:48 Με την αναμέτρηση αυτή θα ολοκληρωθεί το πρόγραμμα της Κυριακής ενώ σε λίγο ξεκινά και το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό.

Ωρα 18:52 Πιο πριν η ΑΕΚ νίκησε τον Ατρόμητο στο Περιστέρι με 1-0 με γκολ του Αλμπάνη ενώ πιο πριν ο ΟΦΗ νίκησε 2-0 τον Λεβαδειακό και τον προσπέρασε στη μάχη της ουράς.

Ωρα 18:56 Από χθες είχαμε το 0-0 του ΠΑΣ Γιάννινα με την Λάρισα, αποτέλεσμα που βόλεψε την Ξάνθη η οποία πάντως δεν έχει ξεμπερδέψει ακόμα με την υπόθεση παραμονή.

Ωρα 18:59 Χθες ακόμα είχαμε Αστέρας – Λαμία 0-0 και Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ 1-2.

Ωρα 19:03 Ξεκίνησε το ματς στο ΟΑΚΑ ενώ πλέον έχουε συνθέσεις και στην αναμέτρηση της Νέας Σμύρνης.

Ωρα 19:08 Ο Ράσταβατς θα ξεκινήσει σταθερά με τον Ζίβκοβιτς στο τέρμα, τους Μπαξεβανίδη, Αλμέιδα, Λισγάρα, Κασάδο στην άμυνα από τα δεξιά προς τα αριστερά, τον Κοβάσεβιτς ως «κόφτη» με τον Καντά σε θέση «8αρι» και τους Μπαριέντος, Μπρίτο, Αμορίμ πίσω από τον προωθημένο Γέντρισεκ που αποτελεί σταθερά την αιχμή του δόρατος.

Ωρα 19:13 Για τον Πανιώνιο ο Μαλέρμπ κάτω από τα γκολπόστ με τους Μασούρα, Ντομίνγκεζ, Μπανανά, Παπαγεωργίου στην άμυνα από τα δεξιά προς τα αριστερά, τους Μανιάτη, Κόρμπο στον άξονα και τους Τσιλούλη, Αρτσε, Μπουμάλ μεσοεπιθετική τριάδα πίσω από τον Ντουρμισάι.

Ωρα 19:18 Υπενθυμίζουμε ότι οι γηπεδούχοι δεν υπολογίζουν σε Κότνικ, Σαραμαντά, Κούρντι, Κότσιτς, Μανοϊλοβιτς, Κεϊτά, Σπιριντόνοβιτς, ενώ οι φιλοξενούμενοι στους Καμαρά, Ντουρίσκοβιτς, Σιλά, Κάστρο, Ντε Λούκας

Ωρα 19:22 Εντωμεταξυ έχουμε κακά μαντάτα από το ΟΑΚΑ, όπου νωρίτερα είχε διακοπή λόγω εισβολής οπαδών του Παναθηναϊκού στον αγωνιστικό χώρο που κατευθυνθηκαν προς τον παγκο του Ολυμπιακού, το ματς τωρα συνεχιζεται.

1′ Εναρξη του αγωνα

2′ Ακυρώνεται γκολ για τον Πανιώνιο. Ο Μανιάτης με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα διχτυα του Ζιβκοβιτς αλλά ορθώς το γκολ του ακυρώθηκε ως οφ σάιντ

5′ Πιο κινητικοι οι γηπεδουχοι στο πρώτο πεντάλεπτο της αναμέτρησης

7′ Πρωτη ευκαιρία για Ξάνθη, αλλά ο Μπρίτο από καλή θέση, σούταρε ψηλά άουτ

12′ Εχει ρυθμό το ματς αλλά όχι κάποια μεγάλη φάση, με την Ξάνθη να αναπτύσσεται κυρίως από τα δεξια

20′ Εκτέλεση φάουλ του Κοβάσεβιτς, η μπάλα στο τείχος

22′ Κίτρινη στον Μπανανά

24′ Κίτρινη στον Ντομίνγκεζ

28′ Σουτ του Αμορίμ  μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στα σώματα

30′ Πατάει καλύτερα η Ξάνθη στα τελευταία λεπτά, αλλά παραμένει το 0-0

35′ Στο 0-3 υπέρ της Ξάνθης οι τελικές μέχρι στιγμής

37′ Πρώτη τελική για τον Πανιώνιο, αλλά το σουτ του Μπουμάλ πέρασε άουτ

38′ Κίτρινη στον Παπαγεωργίου

39′ Κίτρινη στον Μπρίτο

45’+1′ Σέντρα-σουτ του Μασούρα, η μπάλα πέρασε άουτ  και τέλος πρώτου μέρους. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Πανιώνιος – Ξάνθη 0-0

46′ Ξεκινημα β’ μερους.

52′ Πάσα του Μπρίτο αλλα η προβολή του Γιέντρισεκ περνάει όμως άουτ.

65′ Σουτ του Μανιάτη η μπάλα άουτ.

66′ Αλλαγή για την Ξάνθη , Σαρπόνγκ αντί Μπρίτο.

69′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στην θέση του Μανιάτη, ο Μαξιμοβιτς.

70′ Σουτ του Μαξίμοβιτς, μπλοκάρει ο Ζίβκοβιτς.

72′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο, Καμαρά αντί Τσιλούλη.

74′ Σουτ του Κόρμπου, διώχνει ο Ζίβκοβιτς σε κόρνερ, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο.

75′ Γκολ! Ο Μαξιμοβιτς με τρομερό σουτ εκτός περιχής αφού η μπλα πρωτα χτυπά στο δεξί δοκάρι του Ζίφκοβιτς ανοιγει το σκορ.
Πανιώνιος – Ξάνθη 1-0

83′ Αλλαγή για την Ξάνθη, Φάκκης αντί Καντά.

85′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο, Σταυτόπουλος αντί Άρτσε.

87′ Κίτρινη στον Μαξίμοβιτς.

87′ Κίτρινη στον Μπαριέντος.

88′ ΑΛλαγή για την Ξάνθη, Ντίρεσταμ στην θέση του Μπαξεβανίδη.

90+3′ Κίτρινη στον Μαλέρμ.

90+5′ Λήξη αγώνα. Για έναν ακόμα αγώνα χωρις νλικη η Ξανθη που έχει ξεχάσει το πότε σκόραρε. Τελικό αποτέλεσμα Πανιώνιος – Ξάνθη 1-0