LIVE από τα Πηγάδια για την Super League: ΑΟ Ξάνθη – Αστέρας Τρίπολης 0-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγωνα ΑΟ Ξάνθη – Αστέρας Τρίπολης για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Καλησπέρα. Από αυτήν την ανάρτηση θα έχετε ενημέρωση για την εξέλιξη στο παιχνίδι Ξάνθη – Αστέρας Τρίπολης για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Ώρα 15:10 Η αναμέτρηση έχει προγραμματιστεί να ξεκινήσει σε 50 λεπτά και είναι αυτή που ανοίγει την αυλαία της 24ης αγωνιστικής.

Ώρα 15:16 Ιδανικός ο καιρός στα Πηγάδια για ποδόσφαιρο, χωρίς κρύο και ηλιόλουστη μέρα.

Ώρα 15:22 Με στόχο την πέμπτη νίκη στην προϊστορία της με αντίπαλο τον Αστέρα στα Πηγάδια σήμερα.

Ώρα 15:31 Για την Ξάνθη ξεκινούν οι: Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Κασάδο, Λισγάρας, Αλμέιδα, Καμαρά, Καντά, Τζουρίτσκοβιτς, Σαρπόνγκ, Μπαριέντος, Γέντρισεκ.

Ώρα 15:36 Από την άλλη για τον Αστέρα βασικοί είναι οι: Παπαδόπουλος, Πασαλίδης, Βαλιέντε, Φερνάντεζ, Μανιάς, Αραβίδης, Μπέλοκ, Ιγκλέσιας, Καλτσάς, Βλάχος, Κυριακόπουλος.

Ώρα 15:39 Στον πάγκο για τον Μίλαν Ράσταβατς βρίσκονται οι: Γκαραβέλης, Ντίρεσταμ, Κοβάσεβιτς, Φάκης, Θυμιάνης, Μπρίτο, Ντε Αμορίμ.

Ώρα 15:42 Από την άλλη ο Γιώργος Παράσχος έχει στον πάγκο τους: Αθανασιάδη, Τασουλή, Τσιλιανίδη, Ρόλε, Δουβίκα, Χριστόπουλο, Μπαστιάνο.

Ώρα 15:47 Αρκετός ο κόσμος στο γήπεδο των Πηγαδίων παρά το «καρναβαλικό» διήμερο στην πόλη.

Ώρα 15:51 Πρώτος διαιτητής της αναμέτρησης ο Γεωργιος Τζοβάρας από την Φθιώτιδα, με πρώτο βοηθό τον Μπουξμπάουμ από την Αντολική Αττική και δεύτερο τον Νικολαΐδη από την ΕΠΣ Μακεδονίας. Τέταρτος είναι ο Φωτης Φωτιάδης από τον σύνδεσμο της Καστοριάς.

Ώρα 15:57 Τώρα η είσοδος της διαιτητικής τριπλέτας και των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

Ώρα 15:59 Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης!

1′ Σέντρα στο παιχνίδι!

3′ Καλή ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Μπαριέντος πάτησε περιοχή, έκανε ένα σουτ αλλά η μπάλα κόντραρε και τελικά απομακρύνθηκε από τους αμυντικούς του Αστέρα.

10′ Προσπάθεια να απειλήσει ο Αστέρας, σέντρα από τον Καλτσά από δεξιά, με τον Ζίβκοβιτς όμως να βγαίνει και να διώχνει με γροθιές.

14′ Πολύ ωραία ενέργεια από τον Μπαριέντος που έφυγε στην κόντρα πήγε να περάσει με εντυπωσιακή ενέργεια τον Πασαλίδη ο οποίος τον ανέτρεψε καθαρά και αντίκρισε την κίτρινη κάρτα.

15′ Έντονες οι διαμαρτυρίες από πλευράς Ξάνθης εκ μέρους των Τσαλίκη και Παπαδημητρίου, ζητούσαν την αποβολή του Πασαλίδη για αυτό το τάκλιν.

16′ Καλή ευκαιρία για τους Θρακιώτες, σέντρα από αριστερά, κεφαλιά του Ζαν Μπαριέντος που όμως μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.

25′ Με τη συμπλήρωση του πρώτου 25λεπτου μπορούμε να πούμε ότι η Ξάνθη παίζει λίγο καλύτερα, ελέγχει το παιχνίδι, προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρίες και κυνηγάει το γκολ, αλλά η ομάδα του Αστέρα κρατάει το 0-0 έως τώρα.

27′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΞ! Πολύ ωραία συνεργασία ανάμεσα σε Καντά, Μπαριέντος και Γέντρισεκ με ωραίες αλλαγές της μπάλας με τη μία, με τον Σλοβάκο στράικερ να πατά περιοχή και να γυρνάει κάνοντας το σουτ, αλλά τη μπάλα να φεύγει για λίγο άουτ!

31′ Κίτρινη κάρτα στον Σοφιάν Καντά για φάουλ πάνω στον Αραβίδη.

33′ Κίτρινη κάρτα και στον Πέταρ Τζουρίτσκοβιτς για ένα φάουλ στον Πασαλίδη.

37′ Μακρινό σουτ του Ματίας Ιγκλέσιας, πάνω από τα δοκάρια του Ζίβκοβιτς η μπάλα.

39′ Ευκαιρία για τον Αστέρα μετά από κόρνερ του Φερνάντεζ ο Αραβίδης έκανε ένα σουτ, αλλά ο Ζίβκοβιτς μπλόκαρε τη μπάλα εύκολα.

40′ Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους!

42′ Μαγικό από τον Δήμο Μπαξεβανίδη! Πέρασε τη μπάλα πάνω από τον Κυριακόπουλο, έκανε το ένα – δύο με τον Τζουρίτσκοβιτς, πάτησε περιοχή και έκανε το διαγώνιο σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε για πολύ λίγο άουτ!

45′ Τέλος του πρώτου ημιχρόνου στο γήπεδο των Πηγαδίων! ΑΟ Ξάνθη – Αστέρας Τρλιπολης 0-0!

Ώρα 17:02 Όλα έτοιμα για τη σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!

46‘ Σφυρίζει για πρώτη φορά στην επανάληψη ο ρέφερι.

46′ Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη, με τον Μπρίτο να παίρνει τη θέση του Σαρπόνγκ.

53′ Κίτρινη κάρτα στον Φράνκο Μπέλοκ.

57′ Πρώτη αλλαγή και για τον Γιώργο Παράσχο. Ο Μάρτιν Ρόλε μπαίνει στη θέση του Χρήστου Αραβίδη.

58′ Δεύτερη αλλαγή για τον Μίλαν Ράσταβατς, ο Αλεξάνταρ Κοβάσεβιτς αντικαθιστά τον Σοφιάν Καντά.

58‘ Με το που μπήκε στο ματς, εντυπσιακό σουτ από τον Κοβάσεβιτς στην πρώτη του επαφή, αποκρούει με δυσκολία ο Παπαδόπουλος.

59′ Σέντρα από δεξιά, κεφαλιά του Μπρίτο, αδύναμη ομως, και μπλοκάρει τελικά ο Παπαδόπουλος.

62′ Κίτρινη κάρτα στον Κασά Καμαρά για τράβηγμα στον Μάρτιν Ρόλε.

71′ Κίτρινη κάρτα στον Χοσέ Βαλιέντε.

72′ Σουτ του Αλεξάντραρ Κοβάσεβιτς από το ύψος της περιοχής, ψηλά άουτ η μπάλα.

79′ Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Φερνάντεζ δίνει τη θέση του στον Τασουλή.

80′ Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Φράνκο Μπέλοκ. Με δέκα θα τελειώσει το ματς ο Αστέρας Τρίπολης!

81′ Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Ξάνθη, ο Ντε Αμορίμ στη θέση του Μπαριέντος.

86′ Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Παράσχος εσπευσμένα λόγω της κόκκινης του Μπέλοκ. Ο Χριστόπουλος μπαίνει στο ματς στη θέση του Καλτσά.

90′ Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσων.

Ώρα 17:52 Τέλος της αναμέτρησης στο γήπεδο των Πηγαδίων! ΑΟ Ξάνθη – Αστέρας Τρίπολης 0-0!