LIVE για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μεικτών Ομάδων Νέων: ΕΠΣ Έβρου – ΕΠΣ Ηπείρου και ΕΠΣ Σερρών – ΕΠΣ Ξάνθης

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες ΕΠΣ Έβρου – ΕΠΣ Ηπείρου και ΕΠΣ Σερρών – ΕΠΣ Ξάνθης για την πρόκριση στην φάση των 16 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Νέων.

Καλησπέρα. Από αυτήν την ανάρτηση θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη στους αγώνες ΕΠΣ Έβρου – ΕΠΣ Ηπείρου και ΕΠΣ Σερρών – ΕΠΣ Ξάνθης για την πρόκριση στην φάση των 16 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Νέων.

Ωρα 12:53 Υπενθυμίζεται ότι ο αγώνας στο “Φωτης Κοσμάς” ξεκινά στις 13:00 ενώ η αναμέτρηση στις Σέρρες στις 14:30

Ωρα 12:56 Το ThrakiSportS όπως έκανε και πέρυσι, θα παρακολουθεί την πορεία των ομάδων της Θράκης στα νοκ άουτ.

Ωρα 12:59 Στον όμιλο υπενθυμίζεται ότι η ΕΠΣ Έβρου κατέκτησε την 1η θέση και για αυτό παίζει και εντός έδρας ενώ η Ξάνθη την 2η.

Ωρα 13:03 Εναρξη του αγώνα στο “Φωτης Κοσμάς” και πάμε στην σύνθεση για τους Εβρίτες.

Ωρα 13:07 Παππάς, Ανδριτσούδης, Παπαναστασίου, Πατσιώρας, Θέμελης, Μαυροκέφαλος Αν, Παπαδάκης, Χατζόπουλος, Μαυροκέφαλος Μαρ, Δαρέλας και Αλεξιάδης οι έντεκα που επέλεξε ο Γιώργος Αραμπατζής.

Ωρα 13:11 Καραμάνης, Ζήκος, Ντίνος, Ζώνιος, Άγγας, Βουκουβάλας, Πήλιος, Καφεντζής, Λίκας, Γκουγιάννος Βήχος οι έντεκα που ξεκίνησε η Ήπειρος, που έχει για ενωσιακό προπονητή τον Χρήστο Ράπτη.

Ωρα 13:15 Χωρίς κάτι αξιόλογο τα πρώτα λεπτά στο ματς, αναγνωριστικό παιχνίδι και από τις δυο ομάδες

Ωρα 13:20 Χωρίς πολύ κόσμο στις εξέδρες του Φώτης Κοσμάς διεξάγεται η αναμέτρηση. Κυρίως γονείς των παιδιών έχουν έρθει και άνθρωποι του τοπικού ποδοσφαίρου και ιδίως των τοπικών ακαδημιών.

Ωρα 13:24 Υπενθυμίζεται ότι η αναμέτρηση είναι νοκ άουτ, οπωσδήποτε πρέπει να προκριθεί μια ομάδα στις 16 καλύτερες.

Ωρα 13:27 Ευκαιρία για την ΕΠΣ Έβρου. Καλο σουτ ο Μαρίνος Μαυροκεφαλος στο 25′, λίγο άουτ απο το δοκαρι του Καραμανη περνά η μπάλα

Ωρα 13:33 Καλη φαση για τους Γιαννιώτες με τον Χατζόπουλο αλλά οι αμυντικοί διώχνουν σε κόρνερ που περνά ανεκμεταλευτο.

Ωρα 13:38 Περίπου δέκα λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου παραμένει το 0-0 με τους Εβριτες να προσπαθουν να πάρουν τον ελεγχο του μέχρι τωρα μετρίου παιχνιδιου

Ωρα 13:42 Ο Μαρίνος Μαυροκεφαλος πιάνει με την εκπνοή του ημιχρόνου ένα σουτ αλλά η μπαλα εφυγε ψηλά αουτ

Ωρα 13:45 Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Φώτης Κοσμάς, ισόπαλες χωρίς τέρματα οι δυο ομάδες. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: ΕΠΣ Έβρου – ΕΠΣ Ηπείρου 0-0

Ωρα 13:49 Υπενθυμίζεται ότι σε λιγότερο από μια ώρα ξεκινά στις Σέρρες και η αναμέτρηση ανάμεσα στην τοπική ΕΠΣ και την Ξάνθη για την οποία επίσης θα έχετε ενημέρωση από αυτό το live.

Ωρα 13:55 Στα αποδυτήρια οι δυο ομάδες σε λίγο αναμένεται η επιστορφή τους.

Ωρα 13:58 Δεν αναφέραμε την διαιτητική τριάδα που είναι από την ΕΠΣ Ξάνθης. Οι Φίλιππος Ανεστίδης, Κωνσταντίνος Γκοντόλιας και Δημήτρης Τζιβαρζτίδης είναι η τριπλέτα.

Ωρα 14:02 Επιστρέφουν οι δυο ομάδες στο γήπεδο.

Ωρα 14:04 Εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

Ωρα 14:07 Μπηκε καλα η Ήπειρος στο δεύτερο μέρος και κέρδισε δυο συνεχόμενα κόρνερ, που πέρασαν όμως ανεκμετάλλευτα.

Ωρα 14:12 Λιγότερα από 20 λεπτά απομένουν για την έναρξη και του αγώνα της ΕΠΣ Ξάνθης με την ΕΠΣ Σερρών και έχουμε ενημέρωση για τις συνθέσεις και σε αυτόν τον αγώνα

Ωρα 14:15 Οι έντεκα με τους οποίους επέλεξε να ξεκινήσει ο Απόστολος Κουτρουλός είναι οι Ομερογλου, Καλαιτζής, Κουτσογλου, Γκριγκοριάν, Χαϊτίδης, Μπαργκάν, Βαφειάδης, Βουλγαρίδης, Αμανατίδης, Περτσανίδης, Αραμπατζής.

Ωρα 14:17 Κουγιουμτζόπουλος, Καρατλίδης, Βεντζουζίδης, Αδαμίδης, Κρουστάλης, Τριανταφύλλου, Μαρίν, Τοφιανός, Ζιάκας, Γκουτίδης, Αρναούτογλου οι έντεκα που ξεκινά η ΕΠΣ Σερρών.

Ωρα 14:20 Στην Αλεξανδρούπολη κακο παιχνιδι, με τον Εβρο να εχει μόλις ανεκμετάλλευτο φάουλ που βρηκε πανω στο τειχος σε αυτό το δεύτερο ημίχρονο, τα μισά του οποίου έχουμε ξεπεράσει.

Ωρα 14:22 Στο 57′ ανέβηκαν οι Γιαννιώτες που ειχαν μια μεγάλη φαση απο κορνερ αλλά ο Ζωνιος δεν μπόρεσε να πιασει κεφαλια απο καλη θεση

Ωρα 14:25 Με την συμπλήρωση μιας ώρας καθαρού αγώνα είχαμε το δύναμο σουτ του Θέμελη απο καλη θεση η μπαλα στα χερια του Καραμανη

Ωρα 14:28 Στην Αλεξανδρούπολη κοκκινη κάρτα για Ηπειρο. Ο Ζωνιος ως τελευταίος παικτης, αποβάλλευται μεσα σε διαμαρτυρίες απο τους Ηπειρωτες που θεωρούν αυστηρή την απόφαση απο τον Ξανθιωτη διαιτητη

Ωρα 14:30 Στην Αλεξανδρούπολη παραμένουν ισόπαλες χωρίς τέρματα οι δυο ομάδες, που όσο βαδίζουμε πλέον προς το τέλος θα προσέχουν ιδιαίτερα τα μετόπισθεν αφού οποιοδήποτε λάθος δεν θα μπορεί πλέον εύκολα να καλυφθεί. Αουτ το φάουλ του Δαρελη στο 66ο λεπτό.

Ωρα 14:32 Εναρξη του αγώνα στις Σέρρες ανάμεσα σε ΕΠΣ Σερρών και ΕΠΣ Ξάνθης.

Ωρα 14:34 Γκολ για την ΕΠΣ Ηπειρου. Οι φιλοξενούμενοι πετυχαίνουν το γκολ σε αντεπιθεση με τον Πήλιο που πλασαρε ωραια τον Παππα και άννοιξε το σκορ στο 70′, δεκα λεπτά πριν το τέλος. ΕΠΣ Έβρου – ΕΠΣ Ηπείρου 0-1

Ωρα 14:38 Στις Σέρρες παιχνίδι κέντρου μέχρι στιγμής ανάμεσα στην τοπική ομάδα και την Ξάνθη, χωρίς κάτι διιαίτερο στα πρώτα λεπτά.

Ωρα 14:41 Γκοooooooλ για τον Εβρο. Απο φάουλ του Αλεξιάδη ο Αναστάσιος Μαυροκεφαλος με ωραιο πλασέ από μικρη περιοχη ισοφαρισε στο 77, δηλαδή τρια λεπτά πριν το τέλος. ΕΠΣ Έβρου – ΕΠΣ Ηπείρου 1-1

Ωρα 14:43 Στις Σέρρες συμπληρώνεται το πρώτο τέταρτο, καλά δείχνει να στέκεται η Ξάνθη, αλλά ακόμα δεν υπάρχει κλασική ευκαιρία για καμία ομάδα.

Ωρα 14:44 Στο 79 καλο φάουλ Γκουγιανου για τους Γιαννιωτες μολις αουτ, χάνουν ευκαιρία να κλέψουν στο τέλος τη νίκη και την πρόκριση.

Ωρα 14:46 Στην Αλεξανδρούπολη τέλος κανονικής διάρκειας του αγώνα. Δεν αναδείχθηκε νικητής, αλλά πρέπει να αναδειχθεί έστω και στην ρώσικη ρουλέτα των πέναλτι. Τελικό αποτέλεσμα: ΕΠΣ Έβρου – ΕΠΣ Ηπείρου 1-1

Ωρα 14:53 Γκοοοοοοοοοοοοολ για την Ξάνθη. Σκόρερ ο Περτσανίδης από κοντά, εκμτεαλλεύθηκε την ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα των γηπεδούχων στην εκτέλεση φάουλ του Αραμπατζή. ΕΠΣ Σερρών – ΕΠΣ Ξάνθης 0-1

Ωρα 14:55 Ξεκινά η διαδικασία των πέναλτι στο Φώτης Κοσμάς.

Ωρα 14:56 Ευστοχα τα πρωτα δύο πέναλτι για τις δυο ομάδες, πρώτη εκτελεί η Ήπειρος

Ωρα 14:57 Ευστθοχο του Ντίνου για Ήπειρο, εύστοχο και του Αλεξιάδη και έχουμε 2-2 μετά από δύο εκτελέσεις.

Ωρα 14:58 Αστοχο στο δοκάρι το τρίτο πέναλτι για την Ήπειρο, από τον Ζιώγα. Επεσε ωραία και ο Παππάς. Μεγάλο πλεονέκτημα για Έβρο.

Ωρα 14:59 Ευστοχεί ο Μωραϊτης και είναι μπροστά ο Έβρος με 3-2 μετά από τρεις εκτελέσεις

Ωρα 15:00 Μεγάλη απόκρουση Παππά και το 3-2 παραμένει, αν ευστοχήσει ο Έβρος προκρίνεται.

Ωρα 15:01 Δεν τα καταφέρνει ο Παπαναστασίου, διώχνει ο ηπειρώτης γκολκίπερ. Παραμένει 3-2 μπροστά ο Έβρος μετά από 4 εκτελέσεις.

Ωρα 15:02 Προκρίνεται με εντυπωσιακή επέμβαση Παππά στο πέμπτο πέναλτι ο Έβρος!!!!!!!

Ωρα 15:07 Ξέφρενα πανηγύρια στον Αλεξανδρούπολη, η Μεικτή Νέων της ΕΠΣ Έβρου προκρίθηκε στους 16 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος. Αποδείχθηκε επτάψυχη, ισοφάρισε λίγο πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας το γκολ που δέχθηκε και τελικά πήρε την πρόκριση στην ρώσικη ρουλέτα. Τελικό αποτέλεσμα: ΕΠΣ Έβρου – ΕΠΣ Ηπείρου 1-1, 3-2 στα πέναλτι.

Ωρα 15:11 Στις Σέρρες λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου παραμένει μπροστά στο σκορ η ξανθιώτικη ομάδα.

Ωρα 15:13 Οσο διάστημα είχαμε δώσει έμφαση στα πέναλτι του Έβρου, είχε μια μεγάλη ευκαιρία η ομάδα της ΕΠΣ Σερρών αλλά έδιωξε στην γραμμή ο Καλαιτζής και παρέμεινε ανέπαφη η εστία της Ξάνθης.

Ωρα 15:15 Τέλος πρώτου 40λεπτου στις Σέρρες. Προηγείται και έχειο βάλει τις βάσεις για μια μεγάλη πρόκριση η Ξάνθη. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: ΕΠΣ Σερρών – ΕΠΣ Ξάνθης 0-1

Ωρα 15:19 Υπενθυμίζεται ότι πριν λίγο ο ¨Εβρος έγινε η πρώτη ομάδα που προκρίθηκε στην φάση των 16.

Ωρα 15:22 Βέβαια έχουν προκριθεί άνευ αγώνος και οι ΕΠΣ Αθηνών, ΕΠΣ Δυτικής Αττικής, ΕΠΣ Ηρακλείου, ΕΠΣ Ρεθύμνου, ΕΠΣ Κυκλάδων και ΕΠΣ Δωδεκανήσων

Ωρα 15:26 Πέρα από τα ματς Εβρος – Ήπειρος και Σέρρες – Ξάνθη έχουμε σήμερα για την Βόρεια Ζωνη και τις νον άουτ αναμετρήσεις ΕΠΣ Λάρισας – ΕΠΣ Κέρκυρας, ΕΠΣ Άρτας – ΕΠΣ Πιερίας, ΕΠΣ Κοζάνης – ΕΠΣ Καρδίτσας και ΕΠΣ Μακεδονίας – ΕΠΣ Δράμας

Ωρα 15:29 Για τη Νότια Ζώνη διεξάγονται οι αναμετρήσεις ΕΠΣ Ηλείας – ΕΠΣ Αργολίδας, ΕΠΣ Λακωνίας – ΕΠΣ Μεσσηνίας, ΕΠΣ Εύβοιας – ΕΠΣ Βοιωτίας, ΕΠΣ Αχαΐας – ΕΠΣ Φθιώτιδας

Ωρα 15:33 Εχει ξεκινήσει εδώ και μερικά λεπτά το δεύτερο ημίχρονο στις Σέρρες, παραμένει μπροστά στπ σκορ η ομάδα της Ξάνθης

Ωρα 15:37 Γκολ για τις Σέρρες. Ισοφαρίζουν οι γηπεδούχοι μετά από μια αναμπουμπούλα που υπήρξε στην άμυνα της Ξάνθης μετά από στημένη φάση, φάουλ που εκτελέστηκε και προσωρινή απόκρουση του γκολκίπερ. ΕΠΣ Σερρών – ΕΠΣ Ξάνθης 1-1

Ωρα 15:45 Υπενθυμίζουμε ότι σε περίπτωση ισόπαλου αποτελέσματος θα οδηγηθούμε και εδώ στα πέναλτι.

Ωρα 15:50 Ξεπεράσαμε τα μισά του δευτέρου ημιχρόνου και δεν έχει αλλάξει το σκορ, με την Ξάνθη πάντως να παίρνει κατοχή στα τελευταία λεπτα

Ωρα 16:00 Λιγότερα από πέντε λεπτα για το τελος, το 0-0 παραμένει.

Ωρα 16:09 Τελος του αγώνα. Στα πέναλτι θα κριθει η προκριση

Ωρα 16:15 Σε λίγο θα ξεκινήσουν οι εκτελέσεις, τελευταίες διαβουλεύσεις

Ωρα 16:18 Πρώτη εκτελεί η Ξάνθη.

Ωρα 16:20 Γκολ για την Ξάνθη. 1-0. Γκολ και οι Σέρρες. 1-1.

Ωρα 16:21 Χάνει το πέναλτι η Ξάνθη. Αποκρούσει και ο Ξανθιώτης γκολκίπερ ομως. 1-1 μετά από δύο εκτελέσεις.

Ωρα 16:23 Γκοοολ για την Ξανθη με Πετρτσανίδη το 2-1. Ισοφαριζει αμέσως η σερραϊκή ομάδα. 2-2 σε τρεις εκτελεσεις.

Ωρα 16:24 Ευστοχεί η Ξανθη, ευστοχεί και η ομάδα των Σερρών. Μετά από τ’εσσερις εκτελέσεις εχουμε 3-3 και πάμε για το πέμπτο πέναλτι.

Ωρα 16:25 Αποκρούει ο τερματοφυλακας των Σερρών το πέναλτι του Αραμπατζλη. Τελευταίο πέναλτι για Σερρων.

Ωρα 16:26 Αποκρουει ο Ομερογλου και κραταει ζωντανή την Ξάνθη. Πάμε σε έκτο πέναλτι!!!

Ωρα 16:28 Αστοχεί ο Καλαϊτζής. Δεύτερη ευκαιρία για τις Σέρρες να τελειώσουν το ματς και την πρόκριση.

Ωρα 16:29 Τέλος, Ευστοχεί και μετά από συνολικά 12 εκτελέσεις πέναλτι, 6 για κάθε ομάδα, η ΕΠΣ Σερρών κερδίζει με 4-3 στα πέναλτι (κανονική διάρκεια 1-1) και προκρίνεται στην φάση των 16. Τελικό αποτέλεσμα: ΕΠΣ Σερρών – ΕΠΣ Ξάνθης 1-1, 4-3 στα πέναλτι.

Ωρα 16:40 Μια πρόκριση και ένας αποκλεισμός για τις ομάδες της Θράκης στους αγώνες της β’ φάσης για την πρόκριση στους 16 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Νέων. Δεν τα κατάφερε η Ξάνθη στις Σέρρες, προκρίθηκε όμως ο Έβρος κόντρα ατην Ήπειρο. Δείτε παρακάτω τους πανηγυρισμούς στα αποδυτήρια του Φώτης Κοσμάς, με τους οποίους κλείνει και αυτή η live μετάδοση.