Super League: Τους πήρε και τους… σήκωσε ο αέρας στα Πηγάδια! Ζημιές και οριστική διακοπή (+photos)

Οριστική είναι η διακοπή της αναμέτρησης στα Πηγάδια για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος, καθώς χρειάστηκαν 23 λεπτά για να αντιληφθεί ο διαιτητής Γιάννης Παπαδόπουλος ότι δεν μπορεί να παιχτεί ποδόσφαιρο με αυτές τις συνθήκες.

Με τις ριπές των ανέμων στ 6 με 7 μποφόρ, δεν μπορούσε να σταθεί η μπάλα στον αγωνιστικό χώρο. Είναι χαρακτηριστικό ότι το σημαιάκι του κόρνερ κόντευε να ακουμπήσε στο έδαφος από τον αέρα ενώ προκλήθηκαν φθορές στο πλεξιγκλάς του πάγκου της Ξάνθης.

Ο αγώνας βάσει ΚΑΠ θα συνεχιστεί στις 16:00 το απόγευμα της Κυριακής από το 23ο λεπτό που διεκόπη με τις δυο ομάδες να είναι ισόπαλες χωρίς τέρματα. Κοινώς, χάθηκε μισό ημίχρονο…