Καρέ του «on fire» Κυριζάκη στην ΕΠΣ Κερκυρας

Με πρωταγωνιστή τον Εβρίτη επιθετικό Γιώργο Κυριζάκη που σημείωσε και τα τέσσερα τέρματα φτάνοντας τα 20 στο πρωτάθλημα ο Οδυσσέας Αυλιωτών επικράτησε 4-0 της πρωην ομάδα του Αναγέννησης Περιβολίων.

Μόλις στο 2΄ο Κυριζάκης έγραψε το 1 – 0 που ήταν και το σκορ του Α΄ ημιχρόνου και στις αρχές του Β΄ ημιχρόνου, στο 47΄με σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε το 2 – 0. Στο 60΄με πέναλτι εκανε το 3 – 0  και στο 70΄πέτυχε ακόμα ένα γκολ διαμορφώνοντας το θριαμβευτικό 4 – 0. με την ομάδα του να φτανει τους 39 βαθμούς και να βερισκεται στην 4η θεση.

Ο 24χρονος Εβρίτης πρώην φορ του Κρόνου Αργυράδων, της Αναγέννηση Περιβολίου, του Εθνικού Αλεξανδρούπολης και της Ένωσης Άνθειας Αριστείνου είναι πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος.