ΕΠΣ Έβρου: Επανέναρξη στα πρωταθλήματα! Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου σε Α’ και Β’ Κατηγορία

Μετά από διακοπή που έχει ξεπεράσει τον ένα μήνα και έχει αγγίξει τις πέντε εβδομάδες, επαναρχίζουν το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της Α’ και Β’ κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Έβρου.

Στην Α’ Κατηγορία τρία ματς διεξάγονται το Σάββατο και δύο την Κυριακή, αναμεσά τους και το ντέρμπι κορυφής του Έβρου Σουφλίου με τον Ορέστη Ορεστιάδας που συγκεντρώνει τα πιο πολλά βλέμματα, ενώ ρεπό έχει ο Ιπποκράτης.

Ενδιαφέρουσες οι προγραμματισμένες αναμετρήσεις και στην Β’ Κατηγορία. Αναλυτικά το πρόγραμμα, όπως έχει ανακοινωθεί από την ΕΠΣ Έβρου:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ Α’ ΓΥΡΟΥ)
Σαββάτο 26/1, Ωρα 15:00, Γήπεδο Φώτης Κοσμάς: ΑΟ Ποντιακός – ΑΟ Νεοχωρίου
Σαββάτο 26/1, Ωρα 15:00, Γήπεδο Διδυμοτείχου: ΑΕ Διδυμοτείχου – Άρδας Καστανεών
Σαββάτο 26/1, Ωρα 15:00, Γήπεδο Ανθειας: Ένωση Άνθειας Αρίστεινου – Ορφέας Σοφικού
Κυριακή 27/01, Ώρα 15:00, Γήπεδο Σουφλίου: Έβρος Σουφλίου – ΜΓΣ Ορέστης Ορεστιάδας
Κυριακή 27/01, Ώρα 15:00, Γήπεδο Φερών: Θράκη Φερών – ΑΕΚ Εβρου
ΡΕΠΟ: Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Α’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Σαββάτο 26/01, Ώρα 15:00, Γήπεδο Φυλακίου: Ομόνοια Φυλακίου – Θύελλα Κυπρίνου
Σαββάτο 26/01, Ωρα 15:00, Γήπεδο Καρωτής: Δόξα Δόξας – Ακρίτας Νέας Βύσσας
Κυριακή 27/01, Ωρα 11:00, Γήπεδο Χειμωνίου: Ηρακλής Σαγήνης – Ασπίδα Θουρίου
Κυριακή 27/01, Ώρα 15:00, Γήπεδο Ορμενίου: Ακρίτας Ορμενίου – ΠΑΕ Ριζίων
Κυριακή 27/01, Ωρα 15:00, Γήπεδο Οινόης: Ένωση Οινόης – Δόξα Ελληνοχωρίου
Κυριακή 27/01, Ώρα 15:00, Γήπεδο Στέρνας: Δόξα Στέρνας – Ατρόμητος Ασπρονερίου
ΡΕΠΟ: Δόξα Ορεστιάδας

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Σαββάτο 26/01, Ώρα 15:00, Γήπεδο Πέπλου: ΑΣ Πέπλου – ΑΟ Θράκης Αλεξ
Σαββάτο 26/01, Ωρα 15:00, Γήπεδο Μαΐστρου: ΑΟ Μαΐστρου – ΑΟ Αρίστεινου
Σάββατο 26/01, Ωρα 15:00, Γήπεδο Σιδηρούς: Πυρσός Σιδηρούς – ΑΟ Μάκρης
Σάββατο 26/01, Ώρα 15:00, Γήπεδο Μοναστηρακίου: ΑΟ Μοναστηρακίου – ΑΟ Δορίσκου
Κυριακή 27/01, Ωρα 11:00, Γήπεδο Κορνοφωλιάς: Ένωση Λυκόφης Κορνοφωλιάς – Ακρίτας Δαδιάς
Κυριακή 27/01, Ώρα 11:00, Γήπεδο Μαρακανά: Εθνικος Κ20 (ΑΟ Αγνάντιας) – Νίκη Απαλού
Κυριακή 27/01, Ώρα 15:00, Γήπεδο Εξώπολης: ΑΟ Καππαδοκών – Ατρόμητος Άβαντα
Κυριακή 27/01, Ώρα 15:00, Γήπεδο Χιλής: ΑΕΝ Χιλής – Φορτούνα Αλεξανδρούπολης

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΟΜΙΛΟΥΣ ΤΗΣ Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here