LIVE η Γ’ Εθνική:  Άρης Αβάτου – Καλαμπάκι, Απόλλων Παραλιμνίου – Κόσμιο, Καβάλα – Ασπίδα, Σιδηρόκαστρο – Ορφέας και Πέρνη – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες της 13ης αγωνιστικής για τον Α’ Όμιλο της Γ’ Εθνικής με έμφαση φυσικά στα πέντε παιχνίδια των ομάδων της Θράκης.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα έχετε ενημέρωση για τα παιχνίδια της 13ης εξ’ αναβολής αγωνιστικής του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας, με όλες τις ομάδες της Θράκης να δίνουν σημαντικά παιχνίδια.

Ωρα 13:33 Πριν πούμε οτιδήποτε άλλο, πάμε να δούμε το πρόγραμμα της αγωνιστικής που περιλαμβάνει αρκετά ενδιαφέροντα παιχνίδια.

Ώρα 13:37 Οι σημερινοί αγώνες του Α’ Ομίλου: Άρης Αβάτου – Α.Ε. Καλαμπακίου, Απόλλων Παραλιμνίου – ΠΑΟΚ Κοσμίου, Καβάλα – Ασπίδα Ξάνθης, Εθνικός Σιδηροκάστρου – Ορφέας Ξάνθης, Κεραυνός Πέρνης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Αετός Ορφανού – Νέστος Χρυσούπολης, Πανσερραϊκός – Αλέξανδρος Κιλκίς

Ωρα 13:43 Πρόκειται για την τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου που αρχικά είχε προγραμματιστεί για τις 6 Ιανουαρίου αλλά δεν πραγματοποιήθηκε λόγω των κακών καιρικών συνθηκών με απόφαση τότε της ΕΠΟ.

Ωρα 13:49 Ο μόνος αγώνας που θα διεξαχθεί στα όρια του γεωγραφικού διαμερίσματος της Θράκης είναι η αναμέτρηση Αρης Αβάτου – ΑΕ Καλαμπακίου, με τους γηπεδούχους να θέλουν τη νίκη για να σφραγίσουν ουσιαστικά την παραμονή και να δουν τι παραπάνω μπορούν να διεκδικήσουν.

Ωρα 13:54 Αντιθέτως δύσκολα πολύ είναι πλέον τα πράγματα για ΠΑΟ Κοσμίου, Ασπίδα Ξάνθης και Εθνικό Αλεξανδρούπολης που είναι αρκετούς βαθμούς κάτω από την ζώνη του υποβιβασμού και αυτήν την Τετάρτη παίζουν αντίστοιχα απέναντι στον περσινό πρωταθλητή Απόλλωνα Παραλιμνίου, την διεκδικήτρια της ανόδου Ασπίδα Ξάνθης και στην Χρυσούπολη με τον Κεραυνό Πέρνης.

Ωρα 13.58 Και οι τρεις ομάδες της Θράκης έχουν απώλειες λόγω και της διεξαγωγής αναμετρήσεων μεσοβδόμαδα, ενώ υπενθυμίζεται ότι είναι επισήμως ερασιτεχνικό πρωτάθλημα.

Ωρα 14:01 Ιδιαίτερο ενδιαφέρον έχει η αναμέτρηση ανάμεσα στον Εθνικό Σιδηροκάστρου και τον Ορφέα Ξάνθης στο Σιδηρόκαστρο, αν και το ενδιαφέρον των περισσότερων στον όμιλο θα είναι στην δύσκολη έξοδο του πρωτοπορου Νέστου Χρυσούπολης στο Οφρύνιο.

Ωρα 14:07 Να διευκρινίσουμε βέβαια, λιγότερο από μια ώρα πριν την έναρξη των αναμετρήσεων, ότι δεν έχει εκλείψει ενδεχόμενο νέας αναβολής τους λόγω τωβν έντονων βροχοπτώσεων που έχουμε τις τελευταίες ώρες σε όλη την Βόρεια Ελλάδα.

Ωρα 14:11 Βεβαια πιο έντονα αναμένονται τα φαινόμενα στην περιοχή μας προς το βράδυ, ωστόσο είναι ήδη επιβαρυμένα τα γήπεδα και για αυτό να μην αποκλείσουμε τίποτα, περιμένμοντας τους διαιτητές να προσέλθουν και να ελέγξουν τα γήπεδα

Ωρα 14:15 Πάντως σε γενικές γραμμές θα είναι φειδωλοί σε αναβολές λαμβάνοντας υπόψη τις μεταφορές και μάλιστα σε καθημερινή μέρα, δεδομένου ότι αν αναβληθεί σήμερα ματς, θα πρέπει να γίνει αύριο (καιρού επιτρέποντος).

Ωρα 14:22 Πάντως σύμφωνα με τις πρωτες ενημερωσεις απο τα γηπεδα, τουλάχιστον σε Ξάνθη, Σιδηροκαστρο και Καβάλα δεν δείχνουμε να κινδυνεύουμε με ααναβολή.

Ωρα 14:28 Ο Ορφέας Ξάνθης θα ξεκιμήσει με Ρουφο, Φειζή, Κατρανίτσα, Μακράκη, Χακή Τζαμπάζ, Μαυρόπουλο, Τορομανίδη, Χιντ Ιμερ, Ξαντινίδη, Τανζού Χαλήλ Ιμπράμ και Γιαννη Καραγκιόζη.

Ωρα 14:31 Η αναμέτρηση στο Σιδρόκαστρο θα ξεκινήσει κανονικά, δεν τίθεται θέμα αναβολής παρά την έντονη βροχόπτωση που υπάρχει.

Ωρα 14:35 Κανονικά ξεκινά και το ματς Καβάλας – Ασπίδας αν και ο αγωνιστικός χώρος είναι επίσης αρκετά βαρύς, ενώ η είδηση είναι ότι ο Δεμένικος δηλώθηκε να ξεκινήσει για πρώτη φορά βασικός με τον ΑΟΚ κόντρα στην παλιά του ομάδα.

Ωρα 14:39 Ενδεκάδα Ασπίδας: Κασαμπαλης, Σαμαρας, Κοντογιαννίδης, Νιοκολούδης, Μερακλής, Νταμπαμλής, Μσλαδένης, Κωτίδης, Δογανίδης, Παπαδόπουλος, Σαββογλου.

Ώρα 14:45 Θα αναφέρουμε πιο μετα ενημερωση απο τα αλλα γήπεδα αλλά ξεχασαμε τους χορηγούς μας και καταρχήν την Avance που διαθέτει την πιο πλούσια συλλογή με την οποία έχει την δυνατότητα να προσφέρει λύσεις σε κάθε ανάγκη που προκύπτει για την κίνηση των πελατών της. Διαθέτει πολυτελή, καθώς και μικρά αυτοκίνητα πόλης, μεσαίου και μεγάλου κυβισμού. Θα την βρείτε στην Αλεξανδρούπολη στο αεροδρόμιο Δημόκριτος (τηλέφωνο 25510-45403 και με ένα κλικ ΕΔΩ) αλλά και στην Καβάλα, μέσα στην πόλη στην οδό Ελ. Βενιζέλου 37 (τηλέφωνο 2510-231231 και με ένα κλικ ΕΔΩ) και στο αεροδρόμιο Μέγας Αλέξανδρος της Χρυσούπολης, (τηλέφωνο 25910-53250 και με ένα κλικ ΕΔΩ).

Ώρα 14:52 Χορηγός της μετάδοσης είναι και η ασφαλιστική εταιρεία MetLife και ο συνεργάτης της Κώστας Καραγιάννης (τηλέφωνο 6977154969), χρηματοοικονομικός και ασφαλιστικός σύμβουλος ζωής. Διαθέτοντας 150 χρόνια εμπειρίας, και για πάνω από 50 χρόνια στην Ελλάδα, η MetLife διαδραματίζει ηγετικό ρόλο στον σχεδιασμό καινοτόμων προγραμμάτων και υπηρεσιών στον τομέα της υγείας, προσωπικών ατυχημάτων, ασφαλιστικής προστασίας, των συντάξεων και των αποταμιευτικών λύσεων παγκοσμίως. Την Εταιρία αναγνωρίζουν και εμπιστεύονται εκατομμύρια ασφαλισμένοι σε όλον τον κόσμο, καθώς και περισσότερες από 90 από τις 100 κορυφαίες του FORTUNE 500® που δραστηριοποιούνται στις Η.Π.Α. Για περισσότερες λεπτομέρειες κάντε κλικ ΕΔΩ.

Ώρα 14:59 Τέλος νέος χορηγος της μετάδοσης είναι ο όμιλος Μουταφίδη (ΠΑΜ Ε.Π.Ε. και ΣΥΝ+ΕΡΓΟ Ε.Π.Ε.) ένας από τις μεγαλύτερους ομίλους που δραστηριοποιούνται στην εισαγωγή και διανομή υψηλής ποιότητας μηχανημάτων, εργαλείων και λοιπών ειδών βιομηχανικού εξοπλισμού και εξοπλισμού συνεργείων στην Ελλάδα. Τα μέλη της εταιρείας μας διαθέτουν πολύτιμη πείρα καθώς δραστηριοποιούνται σε αυτό το χώρο από το 1970. Προϊόντα μας έχουν διατεθεί σε εκατοντάδες πελάτες μας .Η ΠΑΜ Ε.Π.Ε. & ΣΥΝ+ΕΡΓΟ Ε.Π.Ε. στεγάζονται σε ιδιόκτητες εγκαταστάσεις συνολικής επιφάνειας 2000 τ.μ., σε μία από τις κεντρικές οδούς της Θεσ/νίκης. Διαθέτουν 15 άτομα υπαλληλικό προσωπικό και 5 οχήματα για την κάλυψη των αναγκών τoυς και την εξυπηρέτηση πελατών.

Ωρα 15:03 Στην Χρυσούπολη ξεκίνησε κανονικά το ματς του Εθνικού Αλεξανδρούπολης με τον Κεραυνό Πέρνης με τον Αντωνιαδη να είναι ο μόνος που κάθεται στον πάγκο και μπορεί να αξιοποιηθεί από τον Δίγκα, καθώς η ομάδα του Εβρου ταξίδεψε με σύνθεση ανάγκης.

Ωρα 15:06 Αρβανίτης, Δορουγιδένης, Λυμπέρης, Γκαβανόζης, Κούπας, Γκαϊδατζής, Δεδελούδης, Μαρασλής, Γκουντενούδης, Γεωργαντζόπουλος και Καρακασίδης η ενδεκάδα ανάγκης για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης

Ωρα 15:10 Ξεκινημα με γκολ στην αναμέτρηση ανάμεσα στον Αετο Ορφανού και τον Νέστο Χρυσούπολης με τον Μελισσόπουλο να ανοίγει το σκορ στο 4 δίνοντας προβάδισμα στον Νέστο

Ωρα 15:14 Κανονικά παρά το πολύ νερο σε ολα τα ματς που μας ενδιαφέρουν, ξεκίνησε δυνατά και με πίεση απέναντι στην Ασπίδα η Καβάλα

Ωρα 15:15 Γκολ η Καβάλα στο Ανθή Καραγιάννη. Σκόρερ ο Τσουτσης, ανοιγει το σκορ. ΑΟ καβάλα – Ασπίδα Ξάνθης 1-0

Ωρα 15:18 Γκολ στο Παραλίμνιο για τον τοπικό Απόλλωνα. Ο Ντιαλό βάζει μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους απέναντι στον ΠΑΟΚ Κοσμίου, που έφτασε με 13αδα στο γηπεδο. Απόλλων Παραλιμνίου – ΠΑΟΚ Κοσμίου 1-0

Ωρα 15:19 Γκολ για την Καβάλα. Διπλασιάζει τα τέρματα των γηπεδούχων με σουτ ο Γαβριηλίδης. ΑΟ Καβάλα – Ασπίδα Ξάνθης 2-0

Ωρα 15:21 Γκοοοοοοοοοοοολ για τον Ορφέα Ξάνθης στο Σιδηρόκαστρο. Ο Γιάννης Καραγκιόζης ανοίγει το σκορ για τους ξανθιώτες. Εθνικός Σιδηροκάστρου – Ορφέας Ξάνθης 0-1

Ωρα 15:27 Γκολ η Καβάλα. Στο 23′ σεντρα ο Ζερης, κεφαλιά ο τσουτσης και Καβάλα – Ασπίδα Ξάνθης 3-0

Πανσερραϊκός – Αλέξανδρος Κιλκίς 0-0

Ωρα 15:37 Γκολ η Καβάλα. Τετραπλασιάζει τα τέρματά της η γηπεδούχος ομάδα. Σαν κρυφός φορ ξανά ο Ζερης, έκανε το Καβάλα – Ασπίδα Ξάνθης 4-0

Ωρα 15:44 Γκοοοοοοοοοοοοοοοολ ο Ορφέας Ξάνθης στο Σιδηρόκαστρο. Διπλασιάζει τα τέρματά της η ομάδα του Μπάμπη Χατζημεστή με σκορερ τον Χιντ Ιμερ. Εθνικός Σιδηροκάστρου – Ορφέας Ξάνθης 0-2

Ωρα 15:47 Τέλος ημιχρόνου στην Ξάνθη. Δεν υπάρχει σκορ. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Αρης Αβατου – ΑΕ Καλαμπακίου 0-0

Ωρα 15:48 Γκολ στην Καβάλα. Διευρύνεται ο δείκτης του σκορ με τέρμα του τσουτση που κάνει χατ τρικ. Καβάλα – Ασπίδα Ξάνξθης 5-0

Ωρα 15:49 Γκοοοοοοοοοοοοοολ ο ΠΑΟΚ Κοσμίου στο Σιδηρόκαστρο. Αν και λαβωμένη, η ομάδα από την Κομοτηνή ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Ρουμπιες. Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟΚ Κοσμίου 1-1

Ωρα 15:51 Τέλος ημιχρόνου στην Χρυσούπολη. Ισόπαλες χωρίς τέρματα οι δυο ομάδες. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Κεραυνός Πέρνης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-0

Ωρα 15:52 Τελος ημιχρόνου στην Καβάλα. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Καβάλα – Ασπίδα Ξάνθης 5-0

Ωρα 15:53 Τέλος ημιχρόνου στο Παραλίμνιο. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Απόλλων Παραλιμνίου – Ορφέας Ξάνθης 0-2

Ωρα 15:54 Τέλος ημιχρόνου και στο Σιδηρόκαστρο. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Εθνικός Σιδηροκάστρου – Ορφέας Ξάνθης 0-2

Ωρα 15:59 Αποτελέσματα ημιχρονου:
Απόλλων Παραλιμνίου – ΠΑΟΚ Κοσμίου 1-1
Καβάλα – Ασπίδα Ξάνθης 5-0
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Ορφέας Ξάνθης 0-2
Αρης Αβατου – ΑΕ Καλαμπακίου 0-0

Ώρα 16:18 Γκοοοολ για τον Εθνικό. Ο Γεωργαντζόπουλος ανοιγει το σκορ. Κεραυνός Πέρνης- Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-1

Ωρα 15:20 Γκολ για την Καβάλα στο Ανθη Καραγιαννη. Διευρυνεται το σκορ. Τεταρτο προσωπικο τερμα για τον Τσουτση και Καβάλα – Ασπίδα Ξάνθης 6-0

Ωρα 16:23 Στην Ξάνθη όπου επίσης είναι βαρύς ο αγωνιστικός χωρος εξακολουθεί το 0-0 αναμεσα στον Αρη Αβατου και την ΑΕ Καλαμπακίου

Ωρα 16:26 Αποτελέσματα στα μισα του β μερους: Απόλλων Παραλιμνίου – ΠΑΟΚ Κοσμίου 2-1 Καβάλα – Ασπίδα Ξάνθης 6-0 Εθνικός Σιδηροκάστρου – Ορφέας Ξάνθης 0-2 Κεραυνός Πέρνης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-0 Αετός Ορφανού – Νέστος Χρυσούπολης 0-1 Αρης Αβατου – ΑΕ Καλαμπακίου 0-0 Πανσερραϊκός – Αλέξανδρος Κιλκίς 0-0

Ωρα 16:32 Γκολ στην Καβάλα για τον ΑΟΚ. Σκορερ ο Αδαμακης με κεφαλιά στο 77′ Κυριολεκτικά σάκος του μποξ έγινε η Ασπίδα. ΑΟ Καβάλα – Ασπίδα Ξάνθης 7-0

Ωρα 16:34 Γκολ ο Νεστος Χρυσουπολης με τον Γκουτσίδη, δείχνει να κλειδώνει τη νίκη και την πρωτοπορία στη βαθμολογία όσα γκολ κι αν βαλει η Καβαλα. Αετός Ορφανού – Νεστος Χρυσουπολης 0-2

Ωρα 16:36 Γκολ η ΑΕ Καλαμπακίου στην Ξάνθη. Ανοιγει το σκορ με ευστοχο χτυπημα πεναλτι του Κωνσταντινίδη η ομάδα της Δράμας, ενα τεταρτο πριν το τέλος. Αρης Αβατου – ΑΕ Καλαμπακίου 0-1

Ωρα 16:38 Γκολ ο Απόλλων Παραλιμνιου. Και πάλι ο Μουτεσίδης κλειδώνει τη νικη για τους γηπεδούχους ενω απομένει ενα τεταρτο. Απόλλων Παραλιμνιου – ΠΑΟΚ Κοσμίου 3-1

Ωρα 16:39 Γκολ στην Καβάλα. Πάλι για τον ΑΟΚ. Ο Λιτσκας σκορερ αυτή τη φορά. Καβάλα – Ασπίδα Ξάνθης 8-0.

Ωρα 16:44 Γκολ το Σιδηρόκαστρο. Ο Γερακης στο 79′ μειωνει το σκορ. Εθνικός Σιδηροκάστρου – Ορφέας Ξάνθης 1-2

Ωρα 16:45 Γκολ ο Απόλλων Παραλιμνιου. Ο Σιψης πετυχαινε νεα τερμα για τους Σερραίους . Απόλλων Παραλιμνιου – ΠΑΟΚ Κοσμίου 4-1

Ώρα 16:46 Γκοοοολ η Πέρνη. Ο Χαπλετης ισοφαριζει, δεν μπορουν να το πιστεψουν οι Εβρίτες. Κεραυνός Πέρνης- Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-1

Ωρα 16:47 Γκολ ο Απόλλων Παραλιμνιου. Ο Σιψης πετυχαινε το δευτερο του τερμα. Απόλλων Παραλιμνιου – ΠΑΟΚ Κοσμίου 5-1

Ωρα 16:50 Τέλος αγώνα στην Ξάνθη. Ηττα σοκ για Αρη. Τελικό αποτέλεσμα: Αρης Αβατου – ΑΕ Καλαμπακίου 0-1

Ωρα 16:52 Τέλος αγώνα στην Χρυσούπολη. Ισόπαλες οι δυο ομάδες πρωτος βαθμός για τον Εθνικο εκτος εδρας. Τελικο αποτέλεσμα: Κεραυνός Πέρνης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-1

Ωρα 16:53 Τελος αγώνα στην Καβάλα. Νεα ντροπή για την Ασπίδα. Τελικό αποτέλεσμα: Καβάλα – Ασπίδα Ξάνθης 8-0

Ωρα 16:54 Τέλος αγώνα στο Παραλίμνιο. Κατερρευσε στο β’ μερος το Κοσμιο. Τελικο αποτέλεσμα: Απόλλων Παραλιμνίου – ΠΑΟΚ Κοσμίου 5-1

Ωρα 16:55 Τέλος αγώνα στο Σιδηρόκαστρο. Σημαντικη νικη για τον Ορφέα. Τελικό αποτέλεσμα: Εθνικός Σιδηροκάστρου – Ορφέας Ξάνθης 1-2