ΕΠΣ Έβρου: Προκρίθηκε ο Έβρος Σουφλίου λυγίζοντας στο 120′ της παράτασης τον Άρδα Καστανεών

Ο Έβρος Σουφλίου θα είναι αντίπαλος του Ορέστη Ορεστιάδας στα προημιτελικά του Κυπέλλου της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Έβρου, καθώς το απόγευμα της Τρίτης λύγισε με 2-1 στο τελευταίο λεπτό της παράτασης τον Άρδα Καστανεών.

Το χρυσό γκολ για την ομάδα του Πασχάλη Σταματάκη πέτυχε ο Πρεπούδης στο 120′. 0 Παγωνίδης στο 30′ άνοιξε το σκορ για το Σουφλί και στο 70′ οι Καστανιές ισοφάρισαν με τον Χρήστο Παγωνίδη οδηγώντας το ματς στην παράταση, αφού το 1-1 δεν άλλαξε μέχρι και την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του αγώνα.

Στην διάρκεια της παράτασης το σκορ δεν άλλαξε μέχρι και το τέλος της. Εκεί όμως που όλα έδειχναν ότι θα οδηγηθούμε στα πέναλτι, ο Πρεπούδης διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Όπως προαναφέρθηκε, στην επόμενη φάση ο Έβρος Σουφλίου θα αντιμετωπίσει τον Ορέστη Ορεστιάδας που απέκλεισε την Κυριακή το Νεοχώρι.