ΕΠΣ Έβρου: Πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου για την ΑΕΚ με άνετη επικράτηση επί της Καππαδοκίας

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣ Έβρου προκρίθηκε η ΑΕΚ Έβρου μετά την άνετη επικράτηση επί του ΑΟ Καππαδοκών της Β’ ΕΠΣ Έβρου με σκορ 4-1.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Κυριακίδης κατάφερε και πέτυχε δυο γκολ, ανοίγοντας τον δρόμο για την πρόκριση των παικτών του Μενέλαου Ζιώγα. Στο τέλος του ημιχρόνου μείωσε η Καππαδοκία με αυτογκολ του Τρανόπουλου, ωστόσο στα μισά του β’ μέρους με δυο τέρματα του Πολυχρονίδη και του Κατσακίδη διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.

Η ΑΕΚ Έβρου έγινε η τρίτη ομάδα που προκρίνεται στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Έβρο, ουσιαστικά στα ημιτελικά του Νοτίου Ομίλου και προημιτελικά του θεσμού. Ήδη από το Σάββατο έχει προκριθεί ο Ποντιακός και από την κλήρωση έχει περάσει μπάϊ στην επόμενη φάση ο ΑΟ Μαΐστρου.