Super League: Δεν άντεξε στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα παίδων της Ξάνθης και ηττήθηκε από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ

Δεν τα κατάφερε η ομάδα παίδων της Ξάνθης και ηττήθηκε στην Θεσσαλονίκη από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ με 2-0.

Η Ξάνθη στο ντέρμπι κορυφής που έγινε στο αθλητικό κέντρο Lolas για την 11η αγωνιστική δυσκόλεψε τον ΠΑΟΚ έχασε δυο καλές ευκαιρίες με τον Πατήρα με το δικέφαλο να σημειώνει τα δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο στο 57′ και στο 67′. Η ξανθιώτικη ομάδα παρέμεινε στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με τους 17 βαθμούς και ο ΠΑΟΚ εφτασε τους 25.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Φουστανας, Κουφός και Παπαδόπουλος της ΕΠΣ Μακεδονίας.

ΠΑΟΚ: Μοναστηρλής, Κουτσίδης, Ζίλος, Τασιούρας, Τσέλα (49΄Σινανάι), Πιτιλάκος (66’ Συμεωνίδης), Τσίκος, Καλόγηρος (40’ Μπάμπουρας), Σμυρλής, Κουλούρης (57’ Σπυριδόπουλος), Κούτσιας (73’ Κεδίκογλου).

ΞΑΝΘΗ (Καραγιαννίδης): Χατζής, Παροτσίδης, Γιουρούκ, Κουτσός, Τυριάκης (66′ Μαρκοσιάν), Μετεντζίδης, Χότσκα (77′ Μπλιούμης), Αναστασιάδης, Ανθουλάκης (71′ Τσάκαλος), Πατήρας, Ιωσηφίδης.