LIVE λεπτό προς λεπτό η πρεμιέρα για το 2019 στην Α’ Κατηγορία ΕΠΣ Θράκης

 

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες της 13ης αγωνιστικής και πρώτης για το 2019 για το πρωτάθλημα της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Θράκης.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη στα έξι παιχνίδια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Θράκης, που είναι η πρώτη που ξεκινά τους αγώνες της για το 2019.

Στο πρόγραμμα οι πρωτοπόροι έχουν θεωρητικά εύκολες αποστολές. Ο Μέγας Αλεξανδρος Ιάσμου υποδέχεται την δυνατή αλλά πλέον χωρίς τον Ερκάν αλλά με τον Ζουμπιαδη στην άμυνα Ελπίδα Σαπών (διαιτητές Χαρίτσης, Δανδανίδης, Μωραίτης), ενώ η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου φιλοξενείται από τον αδύναμο φέτος Σπάρτακο Αγ. Θεοδώρων και αναμένεται να πάρει ένα εύκολο τρίποντο (διαιτητές Χούσκογλου, Δημητριάδης, Κίνας).

Πολύ ενδιαφερον αγώνας θα γίνει στον Σώστη, όπου η τρίτη Δόξα φιλοξενεί τον τέταρτο Πανθρακικό, που θέλει να πάρει ρεβανς για την ήττα του πρώτου γύρου αλλά και να περάσει αυτός στην τρίτη θέση (διαιτητές Δρακίδης, Καρακασίδης, Μπαλάφας). Στην Στρύμη ο Ορφέας φιλοξενεί την Αναγεννηση Παγουρίων (διαιτητές Καραγιάννης, Γιασαρης, Βασιλείου) θέλοντας βαθμό ή βαθμούς για να ξεκολλήσει από την τελευταία θεση, ενώ στους Προσκυνητές η ουραγός Δόξα φιλοξενεί την συνονόματη Γρατινή (διαιτητές Τσιαβδαρίδης, Κοτσαρίδης, Κελεσίδης) που έχει στον πάγκο τον Ζόραν Στοίνοβιτς αντί του Γιώργου Δίγκα. Τέλος στην Ξυλαγανή ο ουραγός Ορφέας υποδέχεται την αποδυναμωμένη Βιστωνίδα Κοπτερού (διαιτητές Χαμαλίδης, Γκιόσης, Ντελής) με στόχο μια ακομη νίκη μετά το διπλό με τα Παγούρια, που θα την ανεβάσει βαθμολογικά.

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΙΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΣΕ Α΄ΚΑΙ Β’ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΣΚΟΡΕΡ ΣΤΗΝ Α’ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

Προγραμματισμένη έναρξη σε όλες τις αναμετρήσεις στις 15:00. Πατήστε το κουμπί της ανανέωση ή F5 για να βλέπετε το διαμορφωθέν σκορ στα παιχνίδια ανά πάσα στιγμή:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ – 13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Σάββατο 12/1, Ώρα 15:00, LIVE ThrakiSportS)

Γήπεδο Αγ. Θεοδώρων: Σπάρτακος Αγ. Θεοδώρων – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 0-7 (5′ Κεφαλούκος, 25′ Αραμπάς, 35′, 62 Παπακωνσταντίνου, 60′ Βάσκος, 80′ Κοσιης, 82′ Αθανασιάδης)  ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

Γήπεδο Σώστη: Δόξα Σώστη – Πανθρακικός 1-2 (76′ Καραπάτσιος -44′ Μουρατίδης, 77′ Σαμαρας) ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

Γήπεδο Προσκυνητών: Δόξα Προσκυνητών – Δόξα Γρατινής 0-6 (12′ Γαβριήλ, 25′, 33′ Μορφακίδης)  ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

Γήπεδο Ιάσμου: Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Ελπίδα Σαπών 3-0 (32′ Λειβαδιώτης, 54′ Γιαννακιτζίδης, 75′ Σιδηρόπουλος) ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

Γήπεδο Ξυλαγανής: Ορφέας Ξυλαγανής – Βιστωνίδα Κοπτερού 0-3 (28′ Αλται, 38′ Γ. Αραμπατζής, 76′ Αραμπατζής) ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

Γήπεδο Στρύμης: Ορφέας Στρύμης – Αναγέννηση Παγουριών 0-2 (58′ Κεφης, 81′ Tοτονίδης) ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 

Материалы по теме:

Η αφιέρωση των παικτών του Πανθρακικού στον Αντώνη Λαδάκη
Ανταπόκριση από την Κομοτηνή: Δημήτρης Μπακιρτζής - Μια πολύ σημαντική νίκη πέτυχε ο Πανθρακικός το Σάββατο κόντρα στον Λεβαδειακό, σε μια αναμέτρηση που όλοι ...
LIVE τα μπαράζ ανόδου για την Γ’ Εθνική: ΑΕ Διδυμοτείχου – Ορφέας Ξάνθης και Δόξα Προσκυνητών – Ηρακλής Καβάλας
Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS τα παιχνίδια ΑΕ Διδυμοτείχου - Ορφέας Ξάνθης και Δόξα Προσκυνητών - Ηρακλής Καβάλας για την 4η αγωνιστική των μπαράζ των πρωταθλητών ΕΠΣ για ...
Στον Πανθρακικό ο 16χρονος Ηλίας Κοσμίδης από τη Θεσσαλονίκη!
Ανταπόκριση από τη Θεσσαλονίκη: Ανδρέας Αγελαρίδης - Στον Πανθρακικό υπέγραψε πριν λίγες μέρες ο Ηλίας Κοσμίδης που ανήκε στην Ακαδημία των Μπέμπηδων 2000, του ...
Κάκος και Αμπάρκιολης στα δύο ματς της Θράκης
Ανταπόκριση από την Αθήνα: Δημήτρης Αρβανιτίδης -  Οι Τάσος Κάκος και Απόστολος Αμπάρκιολης είναι οι δύο διαιτητές που ορίστηκαν από την Κεντρική ...
Photos: 20 κλικ από το ταξίδι της αποστολής της ΕΠΣ Ξάνθης στο αεροπλάνο και την άφιξη στην Μπολόνια
Αποστολή στην Μπολόνια: Νεκτάριος Αμποβιανίδης - Περίπου στις δυόμισι το μεσημέρι, ώρα Ελλάδος, προσγειώθηκε στο αεροδρόμιο της Μπολόνια το αεροσκάφος που μετέφερε την αποστολή της ...