ΕΣΠΕΘΡ: Νικητές οι φιλοξενούμενοι στην 4η αγωνιστική! Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στο Πρωτάθλημα Ανδρών

Με δύο αγώνες συνεχίστηκε η 4η αγωνιστική για το Πρωτάθλημα Ανδρών της Ένωσης Σωματείων Πετοσφαίρισης Θράκης και Ανατολικής Μακεδονίας.

Το μεσημέρι του Σαββάτου είχαμε τον αγώνα μεταξύ του ΑΟ Ορεστιάδας που υποδέχτηκε την ΓΕ Αλεξανδρούπολης. Νικήτρια αναδείχτηκε η φιλοξενούμενη ομάδα με 3-0 σετ. Έτσι οι παίκτες του Σταύρου Καβαρατζή έφτασαν στην 3η σερί νίκη τους και να έχουν ένα πόντο διαφορά από την κορυφή αλλά έχοντας ένα αγώνα περισσότερο.

Στον άλλο αγώνα που πραγματοποιήθηκε το βράδυ της Κυριακής η Ελπίδα Σερρών που φιλοξενούσε την ομάδα του ΑΟ Καβάλας γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ. Το ThrakiSportS επιχειρεί να συνοψίσει την αγωνιστική δράση: