Τα 90 αγόρια και κορίτσια από την Θράκη που κλήθηκαν σε συγκεντρωτικές προπονήσεις σε Καβάλα, Φέρες και Ορεστιάδα

 

Τέσσερις συγκεντρωτικές προπονήσεις θα πραγματοποιηθούν το τριήμερο από Πέμπτη 29/11 μέχρι το Σάββατο 01/12/2018 για Κορίτσια και Αγόρια, παρουσία του Πρόεδρου της ΕΟΠΕ Γιώργου Καραμπέτσου, Τεχνικού κλιμακίου της Ομοσπονδίας και Εθνικών Ομοσπονδιακών Προπονητών.

Πιο συγκεκριμένα, την Πέμπτη (29/11), στο Κλειστό Γυμναστήριο «Αλεξάνδρα Δήμογλου» στην ΚΑΒΑΛΑ (την εκδήλωση θα φιλοξενήσει ο ΑΟ Καβάλα), ο συντονιστής Περιφερειακός Ομοσπονδιακός Προπονητής Ανέστης Γιαννακόπουλος σε συνεργασία με την Π.Ο.Π Πεταλά Χριστίνα, στα πλαίσια του προγράμματος προπονήσεων της προετοιμασίας των Εθνικών Ομάδων Παγκορασίδων για την κατάρτιση της ομάδας που θα λάβει μέρος στους προκριματικούς αγώνες για το 2ο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, κάλεσαν τις παρακάτω αθλήτριες:
Α.Ο. ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ : ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ, ΤΟΠΑΛΟΓΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΚΕΛΙΔΟΥ ΧΡΥΣΑ.
Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ: ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΑ, ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩ/ΝΑ, ΧΑΤΖΑΤΟΓΛΟΥ ΜΑΡΙΑ, ΓΚΙΚΑ ΘΕΑΝΩ.
Γ.Σ. ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ :ΓΚΑΙΔΑΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΣΙΣΣΥ.
Α.Ο. ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ: ΠΕΝΤΕΡΗ ΜΑΡΙΑ
Α.Σ. ΓΑΙΑ ΔΡΑΜΑΣ: ΤΟΥΤΟΥΝΗ ΜΥΡΤΩ, ΠΑΣΧΑΛΗ Δ.
Γ.Σ. ΔΡΑΜΑΣ: ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, ΠΑΥΛΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, ΣΤΕΦΑΝΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ, ΤΕΡΖΟΓΛΟΥ ΣΤΕΦΑΝΙΑ, ΚΟΥΝΙΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ.
Α.Σ. ΕΡΜΟΓΕΝΗΣ: ΑΥΓΟΥΣΤΗ ΕΛΕΝΗ.
Α.Ο.Σ. ΑΡΤΕΜΙΣ: ΔΟΛΚΑ ΕΥΜΟΡΦΙΑ –ΜΑΡΙΑ.

Την Παρασκευή (30/11), στην ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ (κλειστό γυμναστήριο «Νίκος Σαμαράς, την εκδήλωση θα φιλοξενήσει ο ΑΟ Ορεστιάδας), ο Περιφερειακός Ομοσπονδιακός Προπονητής Νίκος Μούχλιας, για την συγκεντρωτική προπόνηση Προεθνικής Παμπαίδων κάλεσε τους παρακάτω αθλητές:
ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ: ΜΠΑΤΙΛΗΣ ΝΙΚΟΣ, ΠΑΤΛΑΚΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ, ΣΙΣΜΑΝΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ.
ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ: ΑΛΛΗΜΠΑΜΠΟΥΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΔΑΡΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ, ΠΕΧΛΙΒΑΝΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΠΑΛΛΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ, ΣΚΑΡΛΑΤΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ, ΝΕΡΑΤΖΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ, ΜΠΟΖΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ.
ΑΘΛΟΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ: ΟΥΖΟΥΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΚΑΡΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΚΟΥΜΑΤΖΙΔΗΣ ΔΡΟΣΟΣ, ΧΑΤΖΗΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΚΗΣ, ΜΠΑΡΟΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ, ΚΟΤΙΑΝΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ.
ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ: ΜΟΥΧΤΑΡΙΔΗΣ ΘΑΝΟΣ, ΜΠΡΑΤΣΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΤΟΚΑΜΑΝΗΣ ΑΛΕΞΗΣ.
ΕΡΜΟΓΕΝΗΣ ΞΑΝΘΗΣ: ΒΕΡΒΕΛΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ.

Τέλος, το Σάββατο (01/12), στο κλειστό γυμναστήριο των ΦΕΡΩΝ, για τις δύο προπονήσεις που θα πραγματοποιηθούν (τις εκδηλώσεις θα φιλοξενήσει η Θύελλα Φερών), ο Συντονιστής Περιφερειακός Ομοσπονδιακός Προπονητής Μάκης Δημητριάδης, για την συγκεντρωτική προπόνηση για επίλεκτα αγόρια γεννημένα 2005-2006, κάλεσε τους παρακάτω αθλητές:
ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ: Σταθέλος Άγγελος, Ελμαζούδης Παναγιώτης, Τονίδης Γεώργιος, Χατζής Στυλιανός.
ΆΘΛΟΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ: Τσολακίδης Ιωάννης, Τεμελούδης Παναγιώτης, Αδαμίδης Αθανάσιος.
ΑΣΑ ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ: Σαπουντζής Νεκτάριος, Τοπαλούδης Χαράλαμπος, Μέρμηγκας Βασίλειος.
ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Κεσκίνης Κυριάκος, Κοντοστάθης Ανδρέας, Μιχαηλίδης Εμμανουήλ, Παπάζογλου Ισίδωρος, Σαλαμπάσης Αθανάσιος, Σουσουρίδης Δημήτριος, Ηλιάδης Σταύρος, Τσορμπατζίδης Πέτρος, Τσέρος Δημήτριος.
ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ: Πετρίδης Αλέξανδρος.
ΑΣ ΕΡΜΟΓΕΝΗΣ ΞΑΝΘΗΣ: Καμπέρ Εσέρ, Μακρυνίτσας Γεώργιος.
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ: Παναγιώτου Αναστάσιος, Πλατάνας Ζήσης.

Στη συνέχεια, την ίδια μέρα, ο Συντονιστής Περιφερειακός Ομοσπονδιακός Προπονητής Ανέστης Γιαννακόπουλος και ο Π.Ο.Π. Σταύρος Καβαρατζής, για την συγκεντρωτική προπόνηση για επίλεκτα κορίτσια γεννημένα 2006-2007, κάλεσαν τις παρακάτω αθλήτριες:
ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ: Κυριάκογλου Σαβίνα, Καραμπουναρλή Αθανασία, Μπαλατσίδου Μαρία.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Ελευθεριάδου Βασιλική, Δεληγιάννη Βασιλεία, Δαμιανίδου Αθανασία, Σαρίκα Δέσποινα, Μπρίμπου Ιωάννα, Μίτσικα Ραφαηλία, Δαμιανίδου Αργυρούλα, Κυριακάκη Σοφία.
ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ: Αλεξούδη Γεωργία, Γκουντινάκη Χριστίνα.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ: Σκουλαρίδη Σεβαστή.
ΝΙΚΗ ΑΛΕΞΠΟΛΗΣ: Παλακίδου Ελισάβετ, Στογιούδη Ελένη.
ΑΜΑΖΟΝΕΣ ΑΛΕΞΠΟΛΗΣ: Καντερέ Αθηνά, Καρατσίδη Αθηνά, Κατσίκια Άννα, Χιντρή Χριστίνα, Μποτάνη Μαρία, Παπαδοπούλου Κυριακή, Αβραμίδου Αθηνά, Καπαγιαννίδη Ίρις, Πυλούδη Αναστασία, Καπαγιαννίδη Νιόβη, Νικολαϊδη Ιωάννα, Αυγερίδη Δέσποινα, Δημοσχάκη Νικολέτα, Αγγελακούδη Ρεβέκα, Κουδουμάκη Μαρία, Κερμανίδη Μαρία, Ουζούνη Χρυσοβαλάντω, Ιγνατιάδου Δανάη, Τενεδιού Αθανασία, Προδρομίδου Θεοδώρα, Μακρή Κατερίνα, Βοζίνη Δήμητρα, Μύρου Σταυρούλα, Πιστόλα Ραφαέλα, Τσινταράκη Άννα, Τσινταράκη Κυριακή, Κότα Φωτεινή, Ζαμπίτογλου Δέσποινα, Ηλιάδη Κων/να, Παπαλαμπίδη Ελένη, Μπιζιώνη Άννα-Μαρία.