LIVE από τo Zηρίνειο για την Volley League: Κηφισιά – ΑΕ Κομοτηνής 3-2 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα Kηφισιά – ΑΕ Κομοτηνής για την εξ’ αναβολής 1η αγωνιστική της Volley League.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα έχετε την ευκαιρία να παρακολουθήσετε την αναμέτρηση Κηφισιά-ΑΕ Κομοτηνής για την 1η αγωνιστική της Volley League.

Ώρα 18:08 Ο αγώνας ξεκινά σε περίπου τρία τέταρτα από τώρα και θα έχετε την ευκαιρία να τον παρακολουθήσετε και σε live streaming από την μετάδοση της Δέλτα (παρακάτω θα υπάρχει το σχετικό βίντεο).

Ώρα 18:17 Η αναμέτρηση είναι ιδιαίτερα κρίσιμη και για τις δύο ομάδες, με την Κηφισιά να μην έχει νίκη σε τεσσερις αγώνες, ενώ η Κομοτηνή μια στα ίδια παιχνίδια και θέλει νίκη ώστε να αποκτήσει πλεονέκτημα έναντι των Αθηναίων.

Ώρα 18:25 Βέβαια οφείλουμε να διευκρινίσουμε ότι με τα ρεπό η κατάσταση στη βαθμολογία είναι περίεργη. Για παράδειγμα, οι δυο ομάδες έχουν κάνει ένα ρεπό.

Ώρα 18:44 Λόγω του ότι έχουμε και εμβόλιμη αγωνιστική την Τετάρτη, όλα τα ματς της 1ης αγωνιστικής της Volley League διεξάγονται σήμερα. Ήδη Ολυμπιακός- ΑΕΚ 2-0 σετ και ΠΑΟΚ-Παναθηναικός 1-0

Ώρα 18:57 ΠΑΟΚ- Παναθηναικος 2-0 σετ

1ο σετ: 0-1, 1-1, 1-2, 2-2 (πόντο πόντο στο ξεκίνημα το ματς), 2-3, 3-3, 3-4 (Δαλακούρας), 4-4, 4-5 (Μουράνγκουα), 5-5, 6-5 (επίθεση Χαντ), 6-6, 7-6, 8-6 (Χαντ και πρώτη φορά με δυο πόντους κάποιος μπροστά), 8-7, 9-7, 9-8, 9-9 (ισοφαρίζει η ΑΕ Κομοτηνής), 10-9, 10-10, 11-10, 11-11 (πόντος ο Ρεναν), 11-12 (ξανά Ρενάν), 12-12, 12-13 (μπροστά η ΑΕΚ), 12-14 (ασσος Μουράνγκουα), 12-15, 13-15, 14-15, 15-15, 16-15 (σερι 4-0 για Κηφισιά), 16-16, 16-17, 16-18, 20-21, 20-22, 21-22-,22-22 (ταϊμ άουτ Κρεούζης), 23-22 (χαμένος σέρβις στο φιλέ), 23-23 (στο φιλέ και το σέρβις της ΑΕΚ), 23-24 (σετ μπολ με την μπάλα να χτυπά οροφή), 24-24 (στο φιλέ σέρβις ο Μουράνγκουα), 24-25 (σετ μπολ η Κηφισιά τώρα), 26-24 (μπλοκ ο Ολλανδός Ρεκ) και τέλος σετ. Κηφισιά – ΑΕ Κομοτηνής 1-0

Ωρα 19:31 Στα άλλα ματς έχουμε τελικό Ολυμπιακός-ΑΕΚ 3-0, σε εξέλιξη ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 2-0 και Εθνικός-Ηρακλής 0-1 σε ματς που μεταδίδεται επίσης από το ThrakiSportS και μπορείτε να δείτε την εξέλιξή του με ένα κλικ ΕΔΩ.

2ο σετ: 0-1 (Κώστας Δαλακούρας παίρνει μπλοκ άουτ), 1-1, 2-1, 2-2 (άουτ σερβις Μπεκ), 2-3 (απίστευτο διπλό μπλοκ για τους φιλοξενούμενους), 3-3 (αυτή τη φορά σπάει το ίδιο μπλοκ), 3-4 (σταματά στο φιλέ το σέρβις του Χαντ), 3-5 (άουτ επίθεση Κηφισιάς), 4-5 (στο φιλέ σέρβις Κ. Δαλακούρα), 4-6 (πλασέ Χριστόφα σε πρώτο χρόνο), 4-7 (αυξάνει τη διαφορά η ΑΕ Κομοτηνής), 4-8 (παιδικό λάθος στην επίθεση της Κηφισιάς, το εκμεταλλεύεται ο Ανέστης Δαλακούρας για το νταμπλ σκορ και ταϊμ άουτ ο Αρσενιάδης), 5-8, 5-9, 5-10 (άουτ Χαντ σε πρώτο χρόνο και νταμπλ σκορ), 6-10 (σπαει το μπλοκ), 6-11 (Ανέστης Δαλακούρας), 7-11, 8-11 (ασσος Ρουμελιωτάκης, ακουμπά φιλέ η μπάλα να περνά στο τερνέν της Κομοτηνής), 8-12 (Ρενάν που πάει και στο σέρβις), 8-13 (ταιμ άουτ ο Αρσενιάδης), 9-13, 10-13 (τριπλό μπλοκ σταματά την Κομοτηνή), 11-13 (δυσκολεύει την υποδοχή της ΑΕΚ ο Ρεκ), 11-14 (πόντος από φιλέ που ακουμπά παίκτης της Κηφισιάς σε διεκδίκηση), 11-15 (τεράστιο μπλοκ ο Κώστας Δαλακούρας), 12-15 (άουτ έδειξε ο διαιτητής, έντονη αντίδραση από τους γηπεδούχους, ο β’ διαιτητής έδειξε Κηφισιά και μειώνει), 13-15 (άσσος Χαντ, με την μπάλα να ακουμπά φιλέ και να πέφτει ξανά στο τερέν της ΑΕ Κομοτηνής), 13-16 (αυτή τη φορά σερβίρει στο φιλέ ο Καναδός), 13-17 (επίθεση στο φιλέ από Χαντ και ξαναφτάνει στους 4 η διαφορά), 14-17 (πρώτος χρόνος Λανέ και πάει στο σέρβις), 15-17 (Χαντ πίσω από τα τρία μέτρα), 15-18 (κόκκινη στον Χαντ από τον διαιτητή και εύκολος πόντος για την ΑΕ Κομοτηνής), 15-19 (μονό μπλοκ Ρενάν), 15-20 (Δαλακούρας Ανέστης), 16-20 (λάθος σέρβις), 17-20 (λάθος επίθεση από πρώτο χρόνο με τον Ρενάν να καρφώνει στο φιλέ), 18-20 (διπλό μπλοκ στον Ανέστη Δαλακούρα και ταϊμ άουτ η ΑΕ Κομοτηνής), 19-20 (στον πόντο πλέον το ματς, αν και πήγε να βγάλει απίστευτη άμυνα η ΑΕΚ), 19-21 (Ανέστης Δαλακουρας), 19-22, 19-23 (κρίσιμος πόντος), 20-23 (Χαντ πίσω από τα τρία μέτρα), 21-23 (άσσος απο τραγική λάθος συνεννόηση στην υποδοχή), 21-24 (ο Ανέστης Δαλακούρας παίρνει το μπλοκ άουτ και τρία σετ μπολ η Κομοτηνή), 22-24, 23-24 (τάσεις αυτοκτονίας απο τους φιλοξενούμενους), 23-25 (Μουράνγκουα τελειώνει το σετ) και τελος σετ. Κηφισιά – ΑΕ Κομοτηνής 1-1

Ώρα 20:02 Στα άλλα ματς έχουμε τελικά Ολυμπιακός – ΑΕΚ 3-0 και ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 3-0 ενώ στο Μιχάλης Παρσκευόπουλος ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης ισοφάρισε σε 1-1 σετ τον Ηρακλή Θεσσαλονίκης σε αναμέτρηση που μπορείτε να παρακαλουθήσετε με ένα κλικ ΕΔΩ.

3ο σετ: 1-0 (δύσκολος πόντος Ρεκ), 2-0, 3-0, 4-0 (ιδανικό ξεκίνημα για Κηφισιά με τον Ρεκ στο σέρβις), 4-1 (άουτ σέρβις), 4-2 (επίθεση στο φιλέ ο Χαντ), 5-2, 6-2, 7-2 (στους πέντε η διαφορά και ταιμ άουτ ο Κρεούζης), 7-3 (Καβαρατζής), 7-4, 8-4 (μπλοκ στον Μουράνγκουα), 9-4, 10-4 (στη μεγαλύτερη τιμή της η διαφορά), 10-5 (τεράστιος προσωπικός πόντος Χριστόφα που κάνει μπλοκ και μετά παίρνει και επίθεση), 10-6, 10-7 (επίθεση Ρουμελιωτάκη άουτ), 11-7 (Ρενάτο), 11-8, 11-9 (ταϊμ άουτ ο Αρσενιάδης), 12-9, 12-10, 12-11 (Μουράνγκουα σπάει το μπλοκ), 12-12 (ισοφαρίζει η ΑΕ Κομοτηνής που είχε βρεθεί πέντε πόντους πίσω), 13-12 (ο Ρεκ σε πρωτο χρονο), 14-12, 14-13 (μειώνει ο Ανέστης Δαλακούρας που πάει και στο σέρβις), 15-13 (στο φιλέ το σέρβις του), 15-14 (Μουράνγκουα), 16-14, 16-15 (στο φιλέ το σέρβις του Χαντ), 17-15 (Λανέ), 17-16, 17-17 (ισοφαρίζει η ΑΕ Κομοτηνής και συνεχίζει ο Καβαρατζής στο σέρβις), 17-18 (διπλό μπλοκ Δαλακούρα και Χριστόφα και πρώτη φορά μπροστά οι φιλοξενούμενοι στο σετ, ταϊμ άουτ ο Αρσενιάδης), 18-18 (μεγάλη χαμένη ευκαιρία για ΑΕΚ), 18-19 (Δαλακούρας), 19-19, 19-20 (πόντος διαρκείας με τεράστιο μπλοκ από Δαλακούρα και Ρενάν), 20-20 (Ρεκ σε πρώτο χρόνο), 21-10 (καρφώνει.. αέρα ο Μουράνγκουα και πόντος για την Κηφισιά, ταϊμ άουτ η Κομοτηνή), 22-20, 22-21 (διπλό μπλοκ Μουράνγκουα και Ρενάν ενώ νωρίτερα πανηγύριζε χωρίς να έχει τελειώσει ο πόντος ο Ανέστης Δαλακούρας), 23-21, 23-22 (λάθος σέρβις σε κρίσιμο σημείο και Ρενάν σερβίρει για ΑΕΚ), 24-22 (στο φιλέ και αυτό το σέρβις, ενισχύει το μπλοκ ο Αρσενιάδης, σετ μπολ η Κηφισιά), 24-23 (Μουράνγκουα παίρνει τον πόντο με δυνατό καρφί και πάει για σέρβις), 25-23 (άθλιο σέρβις, παραλίγο να μην φτάσει καν στο φιλέ) και τέλος σετ. Η Κηφισιά εξασφαλίζει τον δεύτερο βαθμό της στο πρωτάθλημα. Κηφισιά – ΑΕ Κομοτηνής 2-1

Ωρα 20:32 Την ίδια ωρα στο άλλο παιχνίδι έχει πάρει προβάδισμα εξασφαλίζοντας τον έκτο του πόντο στο πρωτάθλημα ο Εθνικός Αλεξανδρουπολης, νικά 2-1 τον Ηρακλή και παίζεται το τέταρτο σετ που πάντα μπορείτε να παρακολουθείτε με ένα κλικ ΕΔΩ.

3ο σετ: 0-1 (μπλοκ), 0-2, 1-2 (ακουμπά οροφή η μπάλα), 1-3, 2-3, 2-4 (λάθος σέρβις), 3-4 (Ρενάτο σε πρώτο χρόνο), 3-5 (άσσος με υπόδειξη της επόπτριας, αρχικά ο διαιτητής έδειχνε άουτ), 3-6 (σπάει το μπλοκ της Κηφισιάς ο Μουράνγκουα), 3-7 (πάλι ο Μουράνγκουα και ταϊμ άουτ ο Αρσενιάδης), 4-7, 4-8, 5-8 (ο Μουράνγκουα περνά εκτός αντένας), 5-9, 6-9, 6-10 (αουτ σέρβις ο Ρουμελιωτάκης), 7-10, 7-11, 8-11 (στο φιλέ το πολύ κακό σέρβις του Μουράνγκουα), 8-12 (άουτ σέρβις ο Χαντ), 8-13 (πόντος Χριστόφα), 9-13 (άουτ σέρβις Καβαρατζής), 9-14 (πόντος Χριστόφα από πρωτο χρόνο μετά από άριστη υποδοχή Δαλακούρα), 10-14, 10-15 (μπλοκ άουτ), 11-15, 11-16 (Ρενάν), 12-16, 12-17, 13-17, 14-17 (άσσος Ρεκ, η υποδοχή του Χριστόφα βρίσκει οροφή, ταϊμ άουτ η Κομοτηνή), 14-18, 14-19 (μονό μπλοκ Καβαρατζή και αμέσως ταϊμ άουτ ο Αρσενιάδης), 15-19, 15-20, 15-21 (άσσος Καβαρατζή, νόμιζαν ότι θα πάει μέσα), 16-21 (άουτ Ρενάτο, ακούμπησε όμως στο μπλοκ), 16-22 (άουτ σέρβις Σπυριούνη), 17-22, 17-23, 18-23, 18-24 (Ανέστης Δαλακούρας και έξι σετ μπολ η ΑΕ Κομοτηνης), 19-24 (σβήστηκε το πρώτο), 19-25 (τραγικό λάθος Κηφισιάς) και τέλος σετ. Ταϊ μπρέικ θα έχουμε, δεδομένα η ΑΕ Κομοτηνής παίρνει πόντο και φτάνει τους πέντε βαθμούς, διεκδικεί και έκτο όμως σε ένα σετ στους 15 πόντους. Κηφισιά – ΑΕ Κομοτηνής 2-2

Ώρα 20:59 Στο τάι μπρέικ κρίνεται και το Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ηρακλής Θεσσαλονίκης που πάντα μπορείτε να παρακολουθείτε με ένα κλικ ΕΔΩ. Θυμίζουμε νωρίτερα τελικά: ΟΣΦΠ-ΑΕΚ 3-0 και ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 3-0.

5ο σετ: 1-0, 2-0, 2-1 (σφυρίζε φιλέ στην Κηφισιά ο δεύτερος), 3-1 (Χαντ επίθεση, μπλοκ άουτ ο Καβαρατζής), 4-1 (σπάει το μπλοκ των φιλοξενούμενων, συνεχίζει ο Χαντ στο σέρβις), 4-2 (έξυπνο μπλοκ άουτ παίρνει ο κλεισμένος από τριπλό μπλοκ Καβαρατζής), 5-2 (πλασέ ο πασαδόρος), 5-3 (στο φιλέ το σέρβις), 5-4 (άσσος Μουράνγκουα), 6-4, 7-4 (ταϊμ άουτ ο Κρεούζης), 7-5 (καρφώνει στ φιλέ ο Ρουμελιωτάκης), 8-5 (παίρνει ρεβάνς ο Ρουμελιωτάκης και αλλαγή τερέν), 9-5 (ο Χαντ αυξάνει σε κρίσιμο σημείο τη διαφορά), 9-6 (ο Ανέστης Δαλακούρας μειώνει), 10-6 (ο Χαντ αυξάνει ξανά στους 4), 10-7 (ο Ανέστης Δαλακούρας που διαρκώς φορτώνεται επιθέσεις μειώνει), 11-7 (τέσσερις πόντους απο την πρώτη της νίκη η Κηφισιά, απέχει τέσσερις μακριά της η ΑΕ Κομοτηνής), 11-8 (αουτ σερβις), 12-8 (λίγο άουτ το μπλοκ), 12-9 (Ρενάν τον πόντο και πάει για σέρβις), 13-9 (οριακά άουτ το σέρβις), 14-9 (λάθος υποδοχή, άσσος και πέντε ματς μπολ η Κηφισιά), 14-10 (παράταση ζωής από Μουράνγκουα που βγαίνει για να μπει ο Ανδρεάδης και να πάει στο σέρβις), 15-10 (βρήκε φιλέ και πέρασε μέσα το σερβις, βγήκε όμως η άμυνα και παίρνει τον πόντο και το ματς η Κηφισιά) και τέλος αγωνα. Πρώτη νίκη για Κηφισιά, πολύτιμος πόντος για ΑΕ Κομοτηνής που ανεβαίνει στους πέντε. Τελικό αποτέλεσμα: ΑΟ Κηφισιάς – ΑΕ Κομοτηνής 3-2