Γ’ Eθνική: Ενά κακό (ΔΕΚΑ)λεπτο στοίχησε την πρώτη εντός έδρας ήττα του ΓΑΣ Κομοτηνή

Δραματικός ήταν ο αγώνας στο ΔΑΚ Κομοτηνής ανάμεσα στον τοπικό ΓΑΣ και την ΔΕΚΑ που βρήκε νικητές τους Θεσσαλονικείς με 61-68.

Όλα κριθηκαν στις αρχές του τρίτου δεκάλεπτου, όταν η ΔΕΚΑ με σερί 0-8 σε 2′ λεπτά προηγήθηκε 33-34 και με σκορ 8-27 στην περίοδο αυτή προηγήθηκε 41-53 στο 30′. Ο ΓΑΣ προσπάθησε μείωσε στον πόντο στο 39′ 61-62 αλλά ενα τρίποντο του Κωτούλα μετά από άστοχες επιθέσεις του ΓΑΣ με τρίποντα καθαρισε τον αγωνα με το τελικό 61-68 να διαμορφώνεται με βολές.

Δεκάλεπτα: 17-13, 33-26 (ημίχρονο), 41-53, 61-68 (τελικό αποτέλεσμα)

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Ιορδάνογλου 12, Καρκατσέλης, Ζολώτας 13(3), Αθανασίου 4, Λεχούδης 20(3), Λεμονίδης, Μαγουλάς 2, Μαστροδημήτρης, Παλάσκας 2, Μπορμπίδης, Χαλίλ 7.

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 5(1), Φυλακής, Βογιατζής 12(4), Χαρταβέλας, Ροϊδής, Κοϊμτζόγλου 11(1), Μπάκος 7(1), Κατίκας 4(1), Κωτούλας 21(2), Παπασαβόγλου 11(1)