ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Άνετη επικράτηση του Αίαντα επί του Έβρου Σουφλίου στην Κομοτηνή! Η νέα βαθμολογία

Με τον Αίαντα να κερδίζει εύκολα με 83-37 τον Έβρο Σουφλίου, ο οποίος πήγε στην Κομοτηνή με μόλις οκτώ παίκτες, ολοκληρώθηκε η 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Ανδρών της ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

Η ομάδα της Κομοτηνής πήρε από την αρχή το προβάδισμα με τους φιλοξενούμενους μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο να προβάλουν κάποια αντίσταση και στην συνέχεια να παραδίδονται στην ανωτερότητα των Κομοτηναίων.

Τα δεκάλεπτα: 18-13, 36-21 (ημίχρονο), 66-30, 83-37 (τελικό αποτέλεσμα). Θυμηθείτε τα υπόλοιπα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής από τους αγώνες του Σαββάτου με ένα κλικ ΕΔΩ.

* Οι ομάδες με δύο αστερίσκους έχουν -1 βαθμό από περσινό μηδενισμό
** Οι ομάδες με έναν αστερίσκο έχουν -2 βαθμούς εξαιτίας μη συμμετοχής στα αναπτυξιακά
*** Οι ομάδες με τρεις αστερίσκους έχουν -2 βαθμούς εξαιτίας μη συμμετοχής τους στο Κύπελλο