LIVE από τα Πηγάδια για την Super League: ΑΟ Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννινα 2-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την αναμέτρηση ανάμεσα στην Ξάνθη και τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη στον αγώνα της Ξάνθης με τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

1′ Εναρξη της αναμέτρησης με την Ξάνθη στην σέντρα

5′ Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησς

6′ Πεναλτι για την Ξάνθη σε ανατροπή του Μπρίτο μέσα στην περιοχή από τον Αποστολοπουλο που προκαλεί διαμαρτυρίες απο τους φιλοξενούμενους. Ο Γεντρισεκ λογικά θα αναλάβει την εκτέλεση

7′ Χαμένο πέναλτι για την Ξάνθη. Αποκρούει ο Βελλίδης. Δεν αστοχεί ο Σλοβάκος αλλά δεν τα καταφέρνει να νικήσει και τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ.

12′ Μεγάλη ευκαιρία γι την Ξάνθη, καθώς ο Σλοβάκος βγήκε στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΣ κια έκανε την κοντινή προβολή-πλασέ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

15′ Ενα τεταρτο στο ματς με την Ξάνθη να έχει μπει καλύτερα αλλά να μην έχει σκοράρει. Δεν έχει δείξει κάτι μέχρι στιγμής ο ΠΑΣ.

19′ Σέντρα του Μυστακίδη από αριστερα, ο Αθανασιάδης πήρε την κεφαλιά και η μπάλα αποκρούστηκε από το οριζόντιο δοκάρι της Ξάνθης

20′ Συνεχίζεται η φάση και μετά από «πολιορκία» στα καρέ της Ξάνθης, ο Αποστολόπουλος σούταρε από καλή θέση μέσα στα καρέ του Ζίβκοβιτς, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

21′ Γκολ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Νέα σέντρα από τα αριστερά για τον ΠΑΣ, ο Μυστακίδης πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ζίβκοβιτς. ΑΟ Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννινα 0-1

27′ Ευκαιρια για την Ξάνθη να αντιδράσει. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοβάσεβιτς, ο Βελλίδης μπλόκαρε εύκολα

29′ Σουτ του Ντόλοβατς από καλή θέση, η μπάλα κόντραρε σε σώματα των παικτών της Ξάνθης. Επικινδυνη στιγμή για την Ξανθη.

33′ Αυτήν την ώρα ξεκινά στο Καραϊσκάκη και το Ολυμπιακός – Απόλλων Σμύνρης ενώ στις 21:30 εχουμε και το ντερμπι της αγωνιστικής ΠΑΟΚ-ΠΑΟ.

40′ Χωρίς κατι ιδιαίτερο τα τελευταία λεπτά στο παιχνίδι

43′ Σέντρα σουτ του Νικολιά, η μπαλα παιρνει πορεια προς το τέρμα αλλά ο Ζίβκοβιτς έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ

45′ Ο Τζημόπουλος έδιωξε σωτήρια με το κεφάλι προ του Λιδγάρα, ύστερα από ωραία σέντρα του Τζουρίσκοβιτς

45+1′
Τέλος ημιχρόνου. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννινα 0-1

Ωρα 19:59 Τωρα παμε για την εναρξη του β’ μέρους

46′ Εναρξη δευτερου ημιχρονου με μια αλλαγη για την Ξάνθη. Στην θέση του Μελισσόπουλου ο Κάστρο

50′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ, αλλά οι παίκτες του δεν έκαναν καλό τελείωμα. Ανησυχητικά τα πρωτα λεπτα για την Ξάνθη.

53′ Κίτρινη στον Σιόντη

57′ Αναγκαστική αλλαγη για την Ξάνυθη. Ο Καμαρά στη θέση του τραυματια Ντε Λούκας

64′ Γκοοοοοοοοοοοοοοοολ για την Ξάνθη. Σκόρερ ο Μπρίτο! Ο Τζουρίτσκοβιτς εκτέλεσε φάουλ από καλή θέση, η μπάλα πήγε στο τείχος, πήρε το «ριμπάουντ» μετά από εκτέλεση φάουλ και πήγε δεξιά, έκανε τη σέντρα και ο Μπρίτο με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βελλίδη, ο οποίος δεν υπολόγισε σωστά την πορεία της μπάλας και έκανε άστοχη έξοδο. ΑΟ Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννινα 1-1

65′ Αλλαγη για τον ΠΑΣ. Ο Ξύδας στη θέση του Μυστακίδη.

66′ Κίτρινη στον Μιχαήλ. Πριν τρία λεπτά, στο φάουλ από όπου ξεκίνησε η φάση της ισοφάρισης είδε κίτρινη και ο Κλάους Αθανασιάδης

67′ μεγάλη ευκαιρία για Ξάνθη. Σουτ του Γέντρισεκ, ο Βελλίδης εξαιρετικά έδιωξε σε κόρνερ

68′ Κεφαλιά του Κάστρο, η μπάλα πέρασε άουτ

72′ Σουτ του Κάστρο αλλά η μπάλα περνάει άουτ

77΄ Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ για την Ξάνθη. Σκορερ ο Γεντρισεκ. Ο Μπαξεβανίδης συνεργάστηκε με τον Τζουρίσκοβιτς, έκανε την παράλληλη και ο Γέντρισεκ από κοντά πλάσαρε εύστοχα. Ο Σλοβάκος ήταν μόνος και δεν το συγχώρεσε αυτή τη φορά, ξορκίζοντας την κατάρα για το χαμενο πέναλτι και τις ευκαιρίες που ακολούθησαν. ΑΟ Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννινα 2-1

79′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Κίκε στη θέση του Μπρίτο

82′ Δυο καλα σουτ για τον ΠΑΣ από Ξυδα και μια κεφαλια απο κοντα του Αθανασιάδη, ειδικά το η τελευταία ήταν εντυπωσιακή με εντυπωριακή και την επέμβαση του Ζιφκοβιτς

85′ Αλλαγη για τον ΠΑΣ. Ο Βιδάλ στη θέση του Ντόλοβατς

87′ Τελευταια αλλαγη για τν Πετράκη. Ο Γιάκος στη θέση του Σιόντη

88′ Κίτρινη στον Τζουρίσκοβιτς

90′ Τεσσερα τα λεπτά των καθυετσρήσεων

90+2′ Δευτερη κιτρινη και αρα κοκκινη στον Τζουρίτσκοβιτς. Εκτελεσε πιο γρηγορα απο οτι επρεπε το φάουλ που είχε κερδισει με πασα και ηλιθιωδώς παίρνει δεύτερη κιτρινη σε λιγότερα από πέντε λεπτα και παίρνει την άγουσα για τα αποδυτήρια

90+4′ Κόκκινη και στον Μιχαήλ. Με δέκα μένει και ο ΠΑΣ και παίζουμε καθυστερησεις σρτις καθυστερήσεις

90+5′
Τεεεεελος! Στέλνει στα αποδυτήρια τις δυο ομάδες ο διαιτητής, πανηγυρίζουν οι φίλαθλοι στις εξέδρες. Μεγάλη ανατροπή και νίκη πεντάδας για την Ξάνθη. Τελικό αποτέλεσμα ΑΟ Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννινα 2-1