ΕΠΣ Ξάνθης: Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε Α’, Β’ και Γ’ Κατηγορία

 

Με τους αγώνες της 4ης αγωνιστικής συνεχίστηκαν το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της Α’ και της Β’ Κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Ξάνθης ενώ είχαμε το πρωί της Κυριακής και πρεμιέρα στην Γ’ Κατηγορία.

Ήταν μια αγωνιστική με πολλές ανακατατάξεις.
Στα αξιοσημείωτα της αγωνιστικής ότι σημειώθηκαν αρκετά τέρματα, μεταξύ άλλων έξι τέρματα σε ένα παιχνίδι της Α’ και από πέντε σε δυο ματς της Β’ Κατηγορία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική σε κάθε Κατηγορία:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΟ Βιστωνίδας – Ηρακλής Ν. Ζυγού 1-0
ΑΕ Ξάνθης – Κεντητή 1-3
Ερμής Μάνδρας – Κεσσάνη Ερασμίου 4-1
Απόλλων Ξάνθης – Άρης Πετεινού 3-3
Εχίνος Σπορ – Φίλιππος Δροσερού 1-3
Άτλας Σελίνου – Αναγέννηση Θαλασσιάς 0-2
ΡΕΠΟ: Απόλλων Διομήδειας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 4 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Αναγέννηση Θαλασσιάς 12 (16-2)
————————————
2. Αρης Πετεινού 10 (10-4)
3. Ηρακλής Νέου Ζυγού 9 (15-1)
4. Εχίνος Σπορ 7 (7-5)
-. Κεντητή Ξάνθης 7 (7-5)
6. Ερμής Μάνδρας 5 (4-5)
7. Απόλλων Ξάνθης 4 (9-10)
-. ΑΟ Βιστωνίδας 4 (2-4)*
-. Ατλας Σελίνου 4 (5-8)
10. Φίλιππος Δροσερού 3 (4-7)*
-. Απόλλων Διομήδειας 3 (2-5)*
12. Κεσσάνη Ερασμίου 0 (3-11)*
————————————
13. ΑΕ Ξάνθης 0 (3-20)
14. Αστέρας Μαγικού (αποχώρησε)
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (5η) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ηρακλής Ν. Ζυγού – Κεντητή
Κεσσάνη Ερασμίου – ΑΟ Βιστωνίδας
Άρης Πετεινού – ΑΕ Ξάνθης
Φίλιππος Δροσερού – Ερμής Μάνδρας
Αναγέννηση Θαλασσιάς – Απόλλων Ξάνθης
Απόλλων Διομήδειας – Εχίνος Σπορ
Αστέρας Μαγικού – Άτλας Σελίνου

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αετός Γοργόνας – Δόξα Μυρωδάτου 4-0
Ασπίδα Πηγαδίων – Κεραυνός Π. Κατραμίου 2-0
Ατρόμητος Χρύσας – Ελπίδα Γενισέας 0-2
Δόξα Σταυρούπολης – Αετός Τοξοτών 1-4
Π. Μελάς Κουτσού – Αναγέννηση Π. Χρύσας ΑΝΑΒΟΛΗ
Α.ΠΟ. Ξάνθης – Σμίνθη Ξάνθης 0-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 4 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Ελπίδα Γενησέας 10 (7-1)
-. Ασπίδα Πηγαδίων 10 (7-2)
3. Αετός Τοξοτών 9 (11-6)
-. Αετός Γοργόνας 9 (10-6)
5. Σμίνθη Ξάνθης 7 (6-6)
6. Κεραυνός Π. Κατραμίου 6 (3-4)
7. ΑΠΟ Ξάνθης 4 (2-4)
8. Αναγέννηση Π. Χρύσας 3 (3-3)*
-. Παύλος Μελάς Κουτσού 3 (5-7)*
-. Ατρόμητος Χρύσας 3 (5-7)
-. Δόξα Μυρωδάτου 3 (2-9)
12. Δόξα Σταυρούπολης 0 (2-8)
* Οι ομάδες με αστερίσκο έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (5η) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Δόξα Μυρωδάτου – Κεραυνός Π. Κατραμίου
Ελπίδα Γενισέας – Αετός Γοργόνας
Αετός Τοξοτών – Ασπίδα Πηγαδίων
Αναγέννηση Π. Χρύσας – Ατρόμητος Χρύσας
Α.ΠΟ. Ξάνθης – Δόξα Σταυρούπολης
Σμίνθη – Π. Μελάς Κουτσού

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΕΚ Κυψέλης – Ορφέας Ξάνθης Β 0-3
Εθνικός Κιμμερίων – Κοτύλη 5-2
ΑΟ Βιστωνίδας Β – Φίλιππος Δροσερού Β 2-2
ΡΕΠΟ: Κένταυρος Ξάνθης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 1 ΑΓΩΝΑ)
1.Εθνικός Κιμμερίων 3 (5-2)
-. Ορφεας Ξάνθης Β’ 3 (3-0)
3.ΑΟ Βιστωνίδας Β’ 1 (2-2)
-. Φίλιππος Δροσερού Β 1 (2-2)
-. Κένταυρος 0 (0-0)*
6. Κοτυλη 0 (2-5)
-. ΑΕΚ Κυψέλης 0 (0-3)
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (2η) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κένταυρος – ΑΕΚ Κυψέλης
Ορφέας Ξάνθης Β’ – Εθνικός Κιμμερίων
Φίλιππος Δροσερού Β’ – Κοτύλη Ξάνθης
ΡΕΠΟ: ΑΟ Βιστωνίδας Β’

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here