ΕΠΣ Έβρου: Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε Α’ και Β’ Κατηγορία

 

Με τους αγώνες της 3ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο η αγωνιστική δράση στα πρωταθλήματα της Α’ και της Β’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου.

Στο μεγάλο παιχνίδι ο Έβρος Σουφλίου ήταν ισοπεδωτικός απέναντι στην ΑΕ Διδυμοτείχου επικρατώντας με 5-0. Ο Ορφέας Σοφικού σημείωσε την πρώτη του νίκη ενώ ο Άρδας Καστανεών την πρώτη του ήττα και έπεσε από την κορυφή.

Παράλληλα, πραγματοποιήθηκε και η 3η αγωνιστική στον Βόρειο και τον Νότιο Όμιλο της Β’ Κατηγορίας.

Όπως κάθε Δευτέρα πρωί το ThrakiSportS επιχειρεί να καταγράψει την σύνοψη του Σαββατοκύριακου με όλα τα αποτελέσματα, τις διαμορφωθείσες βαθμολογίες αλλά και την επόμενη αγωνιστική σε κάθε κατηγορία.

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ορέστης Ορεστιάδας – ΑΟ Νεοχωρίου 3-0
Ορφέας Σοφικού – Άρδας Καστανεών 3-0
Έβρος Σουφλίου – ΑΕ Διδυμοτείχου 5-0
Θράκη Φερών – ΑΟ Ποντιακός 3-1
ΑΕΚ Έβρου – Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 0-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 3 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Θράκη Φερών 7 (6-1)
-. Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 7 (7-3)
3. Ένωση Ανθειας Αρίστεινου 6 (4-0)*
-. Άρδας Καστανεών 6 (6-5)
-. Ορέστης Ορεστιάδας 6 (5-2)
6. Ορφέας Σοφικού 4 (3-2)
-. Έβρος Σουφλίου 4 (8-5)
8. ΑΕΚ Έβρου 3 (3-6)
9. Ποντιακός Αλεξανδρούπολης 0 (1-4)*
-. ΑΕ Διδυμοτείχου 0 (1-8)*
-. ΑΟ Νεοχωρίου 0 (0-8)
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (4η) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΕ Διδυμοτείχου – ΑΕΚ Έβρου
ΑΟ Ποντιακός – Ορέστης Ορεστιάδας
Άρδας Καστανεών – ΑΟ Νεοχωρίου
Ένωση Άνθειας Αρίστεινου – Θράκη Φερών
Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης – Ορφέας Σοφικού
Ρεπό: Έβρος Σουφλίου

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΕ Ριζίων – Δόξα Δόξας 1-4
Δόξα Στέρνας – Ηρακλής Σαγήνης 4-0
Θύελλα Κυπρίνου – Ατρόμητος Ασπρονερίου 1-6
Ακρίτας Ορμενίου – Ομόνοια Φυλακίου 2-0
Ακρίτας Νέας Βύσσας – Ένωση Οινόης 2-1
Δόξα Ορεστιάδας – Δόξα Ελληνοχωρίου 0-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 3 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Ατρόμητος Ασπρονερίου 9 (14-1)
-. Ακρίτας Νέας Βύσσας 9 (11-5)
3. Δόξα Στέρνας 7 (8-0)
4. Ένωση Οινόης 6 (6-3)
5. Δόξα Δόξας 4 (4-1) *
-. Ακρίτας Ορμενίου 4 (3-2)
-. Δόξα Ελληνοχωρίου 4 (4-5)
8. Δόξα Ορεστιάδας 3 (7-4)
-. Ηρακλής Σαγήνης 3 (6-7)
-. Ασπίδα Θουρίου 3 (2-4) *
11. Θύελλα Κυπρίνου 0 (2-10)
-. ΠΑΕ Ριζίων 0 (1-9) *
-. Ομόνοια Φυλακίου 0 (1-18)
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (4η) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ατρόμητος Ασπρονερίου – Δόξα Ελληνοχωρίου
Δόξα Δόξας – Ασπίδα Θουρίου
Ένωση Οινόης – Δόξα Ορεστιάδας
Ηρακλής Σαγήνης – Ακρίτας Ορμενίου
Ομόνοια Φυλακίου – Ακρίτας Νέας Βύσσας
ΠΑΕ Ριζίων – Δόξα Στέρνας
ΡΕΠΟ: Θύελλα Κυπρίνου

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΟ Θράκης Άλεξ – Πυρσός Σιδηρούς 7-1
Ατρόμητος Άβαντα – Α.Ο.Μαΐστρου 3-0
Ακρίτας Δαδιάς – Α.Ο.Καππαδοκών 1-0
ΑΟ Μάκρης – ΑΟ Αγνάντιας (Εθνικός Αλεξανδρούπολης Β’) 4-5
ΑΟ Μοναστηρακίου – ΑΕ Νέας Χιλής 0-2
Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης – Α.Σ.Πέπλου 0-4
ΑΟ Δορίσκου – ΑΟ Αρίστεινου 4-0
Νίκη Απαλού – Ένωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης 2-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 3 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Α.Ε. Νέας Χηλής 9 (12-1)
-. Ατρόμητος Άβαντα 9 (10-2)
-. Α.Ο. Δορίσκου 9 (10-2)
-. Α.Σ. Πέπλου 9 (7-0)
5. Εθνικός Κ20 (ΑΟ Αγναντιας) 6 (10-7)
-. Α.Ο. Μαΐστρου 6 (6-7)
7. Α.Ο. Θράκης Αλεξ 4 (9-4)
-. Νίκη Απαλού 4 (8-7)
9. Α.Ο. Μάκρης 3 (7-8)
-. Ακρίτας Δαδιάς 3 (3-8)
-. Πυρσός Σιδηρού 3 (6-13)
12. Α.Ο. Καππαδοκών 1 (2-5)
-. Α.Ο. Αρίστεινου 1 (4-9)
-. Ένωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης 1 (1-8)
-. Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης 1 (3-11)
16. Α.Ο. Μοναστηρακίου 0 (1-7)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 3 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Α.Ε. Νέας Χηλής 9 (12-1)
-. Ατρόμητος Άβαντα 9 (10-2)
-. Α.Ο. Δορίσκου 9 (10-2)
-. Α.Σ. Πέπλου 9 (7-0)
5. Εθνικός Κ20 (ΑΟ Αγναντιας) 6 (10-7)
-. Α.Ο. Μαΐστρου 6 (6-7)
7. Α.Ο. Θράκης Αλεξ 4 (9-4)
-. Νίκη Απαλού 4 (8-7)
9. Α.Ο. Μάκρης 3 (7-8)
-. Ακρίτας Δαδιάς 3 (3-8)
-. Πυρσός Σιδηρού 3 (6-13)
12. Α.Ο. Καππαδοκών 1 (2-5)
-. Α.Ο. Αρίστεινου 1 (4-9)
-. Ένωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης 1 (1-8)
-. Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης 1 (3-11)
16. Α.Ο. Μοναστηρακίου 0 (1-7)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (4η) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α.Ε. Νέας Χηλής – Α.Ο. Θράκης
Α.Ο. Αγνάντιας (Εθνικός Κ20) – Ακρίτας Δαδιάς
Α.Ο. Καππαδοκών – Α.Ο. Αρίστεινου
Α.Ο. Μαΐστρου – Α.Ο. Δορίσκου
Α.Σ. Πέπλου – Α.Ο. Μάκρης
Ένωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης – Ατρόμητος Άβαντα
Πυρσός Σιδηρού – Νίκη Απαλού
Φουρτούνα – Α.Ο. Μοναστηρακίου

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here