ΕΠΣ Ξάνθης: Μόνη πρώτη η Αναγέννηση, στραβοπάτησαν Άρης και Ηρακλής! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και η βαθμολογία της Α’ Κατηγορίας

Μόνο μία ομάδα κατάφερε να κάνει το τέσσερα στα τέσσερα στην Α’ Κατηγορία της ΕΠΣ Ξάνθης και αυτή ήταν η Αναγέννηση Θαλασσιάς (φωτο αρχειου), που κέρδισε εκτός έδρας στο Σέλινο τον τοπικό Άτλα.

Αντιθέτως ο Ηρακλής Ζηγού ηττήθηκε στη Φελώνη από τον ΑΟ Βιστωνίδας ενώ και ο Άρης Πετεινού δεν κατάφερε να φύγει νικητής από την έδρα του Απόλλωνα Ξάνθης παρά τα τρία γκολ που πέτυχε, αφού δέχτηκε άλλα τόσα.

Αυτό είναι και το σκορ της ημέρας μαζί με το 4-1 του Ερμή Μάνδρας που πέτυχε τα πρώτα του γκολ στο πρωτάθλημα επί της Κεσσάνης Ερασμίου, ενώ επιβλητική εμφάνιση είχαμε από τον Φίλιππο Δροσερού που κέρδισε τους πρώτους του βαθμούς στην έδρα του Εχίνου.

Η ΑΕ Ξάνθης είναι η μοναδική ομάδα χωρίς βαθμό μετά τις 4 πρώτες αγωνιστικές αφού και σήμερα ηττήθηκε από την Κεντητή και μάλιστα εντός έδρας.

Ρεπό αυτήν την αγωνιστική έχει ο Απόλλωνας Διομήδειας, καθώς βάσει προγράμματος θα αντιμετώπιζε τον Αστέρα Μαγικού. Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Ξάνθης, οι σκόρερς και η βαθμολογία:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΟ Βιστωνίδας – Ηρακλής Ν. Ζυγού 1-0 (40′ Τουρατζίδης)
ΑΕ Ξάνθης – Κεντητή 1-3 (30′ Κεχαγιά – 10′, 25′ Μουχίμογλου, 65′ Αχμέτογλου)
Ερμής Μάνδρας – Κεσσάνη Ερασμίου 4-1 (25′, 32′ Καρακασης, 30′ Σογκτανι, 55′ Καραγιάννης- 35′ αυτογκολ)
Απόλλων Ξάνθης – Άρης Πετεινού 3-3 (5′ Κατσιλίδης, 6′, 85′ Παρσαντανιάν / 55′ Καμπουρίδης, 70′ Παυλίδης, 87′ Κουκουρίγκος)
Εχίνος Σπορ – Φίλιππος Δροσερού 1-3 (40′ (πεν.) Μιχαηλίδης – 10′, 15′ Σαλή Ογλού, 49′ Ρεφίκογλου)
Άτλας Σελίνου – Αναγέννηση Θαλασσιάς 0-2 (48′ Πεντεζίδης, 70′ Κουτίνης)
ΡΕΠΟ: Απόλλων Διομήδειας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 4 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Αναγέννηση Θαλασσιάς 12 (16-2)
————————————
2. Αρης Πετεινού 10 (10-4)
3. Ηρακλής Νέου Ζυγού 9 (15-1)
4. Εχίνος Σπορ 7 (7-5)
-. Κεντητή Ξάνθης 7 (7-5)
6. Ερμής Μάνδρας 5 (4-5)
7. Απόλλων Ξάνθης 4 (9-10)
-. ΑΟ Βιστωνίδας 4 (2-4)*
-. Ατλας Σελίνου 4 (5-8)
10. Φίλιππος Δροσερού 3 (4-7)*
-. Απόλλων Διομήδειας 3 (2-5)*
12. Κεσσάνη Ερασμίου 0 (3-11)*
————————————
13. ΑΕ Ξάνθης 0 (3-20)
14. Αστέρας Μαγικού (αποχώρησε)
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here