Πέντε μετάλλια για Φιλία Ορεστιάδας, Εθνικό και Φάρο Αλεξανδρούπολης στο Πανελλήνιο Αναπτυξιακό της Κοζάνης

Με την παρουσία 150 αγοριών και κοριτσιών και σε επτά ηλικιακές κατηγορίες διεξήχθη το Σαββατοκύριακο στο Κλειστό Γυμναστήριο της Λευκόβρυσης το 2ο Πανελλήνιο Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα από την Τοπική Επιτροπή Βόρειας Ελλάδας της Ομοσπονδίας, με τη συνεργασία του Συλλόγου Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Κοζάνης και τη συνδρομή του Δήμου Κοζάνης.

Στις Νεανίδες η Ελισάβετ Χατζηκύρκα του Εθνικού Αλεξανδρούπολης κατέκτησε την τρίτη θέση, στους Παίδες ο Κίμωνας Μήτκας του Φάρου Αλεξανδρούπολης κατετάγη τέταρτος, στους Παμπαίδες οι Γιώργος Κάλλιας και Ευάγγελος Δερνεξής του Εθνικού Αλεξανδρούπολης κατέλαβαν τη δεύτερη και την τρίτη θέση αντίστοιχα και στην κατηγορία των Μίνι Παμπαίδων ο Κωνσταντίνος Αλεξούδης της Φιλίας Ορεστιάδας κατέκτησε τον πρώτο του τίτλο στο θεσμό κερδίζοντας τον Γιάννη Κιοσέλογλου του Ποσειδώνα Λουτρακίου στον τελικό με 3-1 σετ.

Αναλυτικά, οι νικητές και οι νικήτριες σε κάθε ηλικιακή κατηγορία έχουν ως εξής:

NEOI
1. Γεράσιμος Πετρής (ΓΑΣ Ελευσίς)
2. Αλκιβιάδης Σταματούρος (ΓΑΟ Πειραιά)
3. Γεράσιμος Χατζηλυγερούδης (Ε.Α. Βόχας)
4. Νίκος Κορδαλής (Ε.Α. Βόχας)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ
1. Ιωάννα Γερασιμίδου (Α.Ο. Ταταύλα)
2. Στέλλα Γαβαλά (ΑΛΦΑ Καλλιθέας)
3. Ελισάβετ Χατζηκύρκα (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
4. Άννα Παπαγεωργίου (Αθηνά Μαγκουφάνας)

ΠΑΙΔΕΣ
1. Αλέξανδρος Μαδέσης (ΠΚΔ Ταύρου)
2. Σωκράτης Γιαννούτσος (Γ.Α.Ο. Πειραιά)
3. Αλέξανδρος Φέλτσερ (ΑΣΦΕΑ Ιωαννίνων)
4. Κίμωνας Μήτκας (Φάρος Αλεξανδρούπολης)

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
1. Χρυσή Φωτιάδη (ΑΣΕΑ Σάρισες Φλώρινας)
2. Ευαγγελία Μεραμβελλιωτάκη (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
3. Ιωάννα Μαδέση (ΑΟ Ηράκλειο 2001)
4. Δέσποινα Άμπα (Σάρισες Φλώρινας)

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ
1. Κωνσταντίνος Σωτηρίου (Σάρισες Φλώρινας)
2. Γιώργος Κάλλιας (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
3. Ευάγγελος Δερνεξής (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
4. Μάριος Κατσαπρακάκης (ΑΣ Το Γυμνάσιο)

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
1. Λεμονιά Γκαϊντατζή (ΑΣΕΑ Καβάλας)
2. Γεωργία Σπανού (Σάρισες Φλώρινας)
3. Δέσποινα Κανταρά (Ρουφ 80)
4. Χρυσούλα Τσιάλη (ΧΑΝΘ)

ΜΙΝΙ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ
1. Κωνσταντίνος Αλεξούδης (Φιλία Ορεστιάδας)
2. Γιάννης Κιοσέλογλου (Ποσειδών Λουτρακίου)
3. Ιωάννης Γιαννακόπουλος (ΑΣΕΑ Καβάλας)
4. Κωνσταντίνος Ισαακίδης (ΑΣ Μανιακών Καστοριάς Κένταυρος)

Σχόλια

comments

Comments are closed.